Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk servis öncesi self servis

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Edip Dinçer tarafından paylaşıldı.

1. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhaba,

Bir hafta önce bisikletimi aldım ve bu pazar günü Efor Bisiklet'e ilk bakımı için götürdüm ama şansıma, normalde her pazar açık olan Efor Bisiklet, Ramazan nedeniyle pazar günleri kapalıymış =), o yüzden yaptıramadım ilk servisi.. Şu anda vites ayarı çok fena (zincir önde ve arkada orta dişllilerdeyken, arka attırıcı sürekli [gerçekten sürekli] bir aşağı bir ukarı atıyor) , pedaldan tık tık ses geliyor.

Servise ancak cumartesi günü götürebileceğim bu yüzden o güne kullanırken bari sorun yaşamayayım istiyorum.. Sorum şu, veletken dandik bisikletlerimi ben tamir ederdim, patlağı olsun, fren, vites ayarları olsun ama en son muhtemelen 15 sene önce yaptım. şimdi en azından vites ayarını tekrar deneyeyim diyorum ama acaba ilk servise götürmeden dokunmamalı mıyım? Yoksa "dokun abi manyak mısın nolucak" mı dersiniz?

2. cruphasulie

cruphasulie Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ne olabilir ki? Yapın gitsin, gökten düşmez, denizde batmaz.
    Ayarlar size göre düzgünken sorunlar devam ediyorsa servise o zaman götürün.
    Benden size tavsiye; hiç bir servisten mükemmel vites, fren vs ayarı beklemeyin :)

Barış Kılınç ve Edip Dinçer bunu beğendi.
  3. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    ilk servis olduğu için biraz çekindim.. Gittiğimde oradaki arkadaşın bana "bu ne la? biri oynamış bunun vites ayarıynan, yapmam ben bunu" demesinden çekiniyorum :p

4. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Az önce bisikletimi ayar yapayım diye önüme çektim,

ayarı yapamadığım gibi (vites sistemleri eskisinden farklıymış =)) bir de arka tekerleğin 8 çizdiğini farkettim.. bu sorun ilk servis öncesi olan şeylerden mi ? yoksa bir sorun mu vardır ?

yeni aldım bisikletimi diye biraz pimpirikli davranıyorum evet.. ne yani =)

5. buğra kuddaş

buğra kuddaş Kıdemli Üye

Seviye:
    Jantların akort ayarı genelde alındıktan kısa sürede bozulur. vites ayarı içinse pratik bir yazıyı buradan okuyabilirsiniz.

ekleme: akort ayarı bozulur demişken bunu servis tamir eder elbette; öyle bir olmuş ki bozulur hep öyle kalır gibi anlaşılacak :p

6. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Jant akoru ile ilgili ufak bir şey söylemek istiyorum. Aynı şekilde ben de kron xc 1000 model bisikletimi aldıktan kısa bir süre sonra hafif sekiz çizen ve yalpa yapan arka jantımı kron yetkili servisinde yaptırıp bu gün teslim aldım. Şu an sorunsuz şekilde kullanıyorum.

Sizin efor bisiklete gitme imkanınız varsa eğer mutlaka gidin hem kafanız rahat olur hem de ilk bakımlar dahil tüm ayarları yaptırarak teslim alırsınız. Ayrıca garanti kitapçığını kaşeletmeyi de ihmal etmeyin, tabi bir de garanti kapsamında yapılan periyodik bakımları.

Çalışma saatleri hafta içi sabah 8 akşam 7 şeklinde, cumartesi günleri açıklar pazar sanırım ramazan ayı nedeniyle çalışmıyorlar.