İlk Restorasyon Denemesi - Beldesan Rabbit

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Zefal'in pompasını yaklaşık bir senedir kullanıyorum. Birkaç kez sayesinde yolda kalmaktan kurtuldum.

Presta/schrader uyumlu oluşu, görselliği, teleskopik yapısı ve sağlamlığı ile parasının hakkını veriyor.

120 psi basabilmek için superman olmak gerekiyor. Hulk da iş görebilir. Bozulana kadar kullanıp sonrasında Topeak Race Rocket almayı düşünüyorum.

Scudo

Snowblind

Üye
Tepki
69
İsim
Eray Aksoy
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çok güzel olacak belli.Ufak tefek aksilikler olacaktır elbette.Ama belirttiğiniz gibi iş bitip de karşısına geçip kahvenizi yudumlarken her şeye değdiğini anlayacaksınız.

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@Snowblind

Oda aksilik sayılmaz aslında. Sökerken de çok fazla uğraşmıştım. Uzun kollu alyan ile rahatlıkla sıkılacaktır. Alyan çakı seti kısa kaldı biraz.

Yarın vites sisteminide tamamlayıp kısa bir tur yapmayı düşünüyorum. Jant tellerimden kimisi çok bol kimisi çok sıkı. Onlara düzgün ayar verilmesi gerek. Belki Seda bisiklete uğrayabilirim. Hem bi genel kontrol yaptırmış olurum.

Takip eden ve yorumda bulunan herkese çok teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: uguryilmaz144

Snowblind

Üye
Tepki
69
İsim
Eray Aksoy
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Gene siz iyi başardınız.Ben gerçekten de teknik konularda acayip özürlüyümdür.Herkesin yetenekleri ve ilgi alanları farklı ne de olsa.Ancak ne kadar anlamasam da jant örgülerinin farklı olması sıkıntılı olur bence.Belirttiğiniz gibi işini iyi yapıp aldığı paranın hakkını veren bir yerde elden geçirmekte fayda var.

• Beğen
Tepkiler: enqinHLC

Mehmet Çınar

Aktif Üye
Tepki
262
İsim
Mehmet ÇINAR
Bisiklet
b'Twin
Bende bisikletimin kadrosunun rengini degistirmek istiyorum konu acamiyorum buraya atabilirmiyim izninizle.

Turan

Daimi Üye
Tepki
173
@enqinHLC malesef bu pompa ile 100 üzerine çıkmanız çok zor. ben de aynı pompayı kullandım bir süre fakat safettiğiniz efora değmeyecek kadar az şişiriyor. kaç psi istediğinize bağlı olarak uzun süreli kullanımda sizi bıktırabilir. Zorlayınca 90 psi'a kadar ulaşıyorsunuz.
Şu an çantamda patlak vs. gibi durumlar için taşıyorum eve dönüş için yeterli imkanı sağlar muhtemelen.Fakat evde bakım yaparken vs. çok gereksiz enerji kaybına sebep oluyor. İleri aşama da siz de böyle bir değişiklik istemek zorunda kalabilirsiniz.
Maalesef pompayı aldıktan sonra okuduğum bir değerlendirme bu da:
(link)

• Beğen
Tepkiler: enqinHLC

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@Sadettin Z.

İş görecek kadar olması açıkçası sevindirdi. Çift sibop uyumu ve zefal yazısına bakarak alelacele alınmış bir ürün olarak hakkını veriyorsa bence yeterlidir. Bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

@Snowblind

Jant örüm şeklinin farklı olması her zaman kötü olmuyor. Benim jantlarım eski olduğu için fazla bakıma ihtiyaç duyuyor. Hallolacak inşallah. Seleye oturduğumda bi garip hissettirdi. Hoşuma gidecek bisiklete resmen aşık olacağım. :)

@m17999

Bisiklet markanıza göre uygun konu başlığı altına açmanız daha yararlı olacaktır. Ayrıca konu açılmaması için olan post sınırı forumda vakit geçirmeniz için vardır. Benim açımdan sormanızda bir sakınca yok fakat konuyu çok dağıtmamanızı rica ederim.

@Turan

Benim için 110 120 basması gerekmiyor 100psi maksimum hava ile kullanıcam lastikleri, o yüzden işimi görecek psi kadar basacaktır. Yolda kalmayalım yeter. Ev için ayaklı göstergeli pompa düşünüyorum. Dün aceleyle tercih ettiğim bir ürün. Diğerlerine bakınca ciddi kalite farkı vardı. İşini yapabildiği kadar yapsın değişim garanti zaten. :)

• Beğen
Tepkiler: Snowblind

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@BF Okuru
Abi yorumu arada kaçırmışım:eek:. Bende çok beğendim. Yol bisikleti işk defa süreceğim. Üzerine bir oturdumda 29x2.2 mtb nin verdiği hazdan fazlası olacak.:D:D:D

• Beğen
Tepkiler: uguryilmaz144

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@dincer_colak

Montaj şuanda bitik denilebilir. Vitesin altındaki sabitleyici vidanın yenisini almam gerekiyor. Onu aldım mı hemen vitesleri bağlayıp ayarları yapıcam. Maksimum 30dk lık montaj kaldı. Vites için somunu nereden bulabilirim net fikrim yok fakat birkaç yere gideceğim. En kötü ihtimalle o vidayla bağlayıp teste çıkacağım. Şuanda tek sıkıntım jantlarım. Ne yazıkki tam olarak olmamış. Akortları iş yapacak düzeyde fakat tel gerginlikleri aşırı ayarsız. Bisikletçimin hatası oda belirtmeme rağmen pek kontrol etmenden tamam dedi. Akşama yetişebilirsem kskya gidip seda bisiklete jantların örülmesiyle ilgili bırakabilirim. :(

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
Seda bisiklet ile görüştüm. Akşam akort ile halledilebilirse halledilecek. Olmazsa jant örülecek. 1 günde teslim ederiz dediler. Akşam gideceğim. Perşembe ne olursa olsun yollardayım. :)

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
@enqinHLC ıyı bakalım aksam gıttımı belkı benım beldasanıda gorurusuun seda bısıklette buugun bırol abı bıtırıcem dedı beklıyorum bende

son halını merakla bekllıyorum bu temızlıkte dusse 1 adet daha rabbit alıp vıteslı olarak troplamak ısterdım

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@dincer_colak

Gideyim sorar son halini fotoğraflar sana gönderirim. Benim şimdiki projem kız kardeşim için. Lady bir kadro bulup ona toz pembesi bir bisiklet toplamak istiyorum. Zamanı var tabi ama kadro arıyor gözlerim. :)

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
Bisiklet bu hafta buluşmada olamayacak. Birol usta gördü jantları yok olmaz içime sinmez dedi. Cumartesiye kaldı işimiz. Ön jant çemberi göbek ile yeniden örülecek. Arka jant çemberi bitikmiş. Orjinal çemberine göbeği tekrar örecek. Göbek parlatma ve bakımla cumartesiye hazır dedi. Yarın sabah çember bakacak. Detaylı görüşücez. İçime sinen olacak çünkü jantlarım cidden bitikti. :)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

ilker Coşkun

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Carraro
Engin ellerine sağlık, çok güzel gözüküyor makina ;) Yalnız naçizane sele borusunun ordaki arka frene giden tel kılıfı çok uzun yaptığından çok tepecik yapmış :)

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@ilker Coşkun

Fotolarda teller bile kesili değildi. Bu kadar göze battığını farketmemiştim. Cumartesi günü kısaltacağım. Öneri için teşekkürler. :)

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@dincer_colak

Dostum bisiklet bende değil. Birol ustada, cumartesiye işim bitecek dedi alınca gelcek fotolar.