İlk Restorasyon Denemesi - Beldesan Rabbit

Scudo

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@bdemirkiran

Teşekkürler. Kırmızı kadar çok sindi içime.

@dincer_colak

Eve gidiyorum kadroset toplandı. Devamı evde :)

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@taskin90
Teşekkür ederim. Jantlarla ilgili ufak bir problemim olabilir. Perşembeden önce halletmiş olucam.:)

• Beğen
Tepkiler: uguryilmaz144

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@taskin90 teşekkürler inşallah perşembeye tamam olacaklar:)

Saatin gecikmesinden dolayı montajı bırakıp decathlon yoluna koyuldum. Kapanmadan malzemelerimi temin edip devam edicem. Gidon sele aynakol aktarıcılar pedallar takıldı. İç lastik ve birkaç şey daha alıp eve dönücem ve montaja devam edicem. :)

Kuvars Keraite

Aktif Üye
Tepki
96
İsim
Kuvarss
Bisiklet
Sedona
Konu açmaya yetkin olmadığı için buraya göndermek zorunda kaldım 70 lerden orijinal mi değilim restore etmeye gerek varmı bu konuda yardımcı olabilecek varmı teşekkurler

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@yunus çırak

Marka adını forumda aratıp ilgili konuya yazmanızı rica ederim. Bu konu beldesan rabbit için...

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@BF Okuru

Abi pompa olmazsa lastik şişiremeyeceğim. İdarelik olmasından sa işimi ileride de görecek olmasını yeğlerim. 130psi diyor 110 basar heralde en az. Birde bunun hortumu yok. Sibobu parçalarmıyım acaba basarken :D

Öneri varsa hızlı ulaşım sağlayacak. Nettende alabilirim. Perşembe yetişsin yeter :D

tuna ünüvar

Daimi Üye
Tepki
626
Bisiklet
Sedona
@enqinHLC bi fikrim yok açıkcası zefal bilindik bi marka kötü olduğunu sanmıyorum. Bende xlc nin pompasi var ișimi görüyor. Zaten pompa en yakın benzinliğe ulașana kadarki zamanı kurtarmak için gerekli. Tabi bu schrader lastikler için geçerli. Presta lastikte tüm havayı pompadan vereceğin için sanırım kaliteli bișey almak gerekiyor. :) pompanin uzerinde kaç bar hava basabildiği yaziyordur mutlaka. Senin lastikler ince olduğu için sanirim 8-9 barlık bir pompa alirsan iyi olur. Son cümleyi salladım :) benim pompa 6 bar basabiliyo :)

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@tuna ünüvar

Abi bende tek korkum kırmak yamultmaktandı. 130 psi basabiliyormuş. Zefal markasının güvenine istinaden aldım pompayıda. Bakalım şans işi birazda. Arka jantımda problem var gibi gerdi beni biraz. Yerine düzgün oturmuyor. Oturdumu ortada durmuyor falan. Sorun etmezse şimdilik toplucam. Bir bakarız perşembe günü. Baktık olmuyor jantları tekrar ördüreceğim. :confused:

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
Sedonanin pompasini kullaniyorum hem uygun hemde is goruyor kolay gelsin simdiden

• Beğen
Tepkiler: enqinHLC

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
Eve geldim. Montaja devam. Babam işten geldi ve bisikleti gördüğündeki tepkisi, şok içerisinde ohaaa!!! Dedi :D babamıda etkilediğime göre doğru yoldayım.

image.jpeg

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
@enqinHLC

130psi o ölçekte mini bir pompa için çok iyimser bir değer. Ben xlc kullanıyorum 80psi'de kırmızı çizgi başlıyor. Maksat tek seferde 120psi basmak değil de 80-90 basıp yolda kalmamayı sağlamak gibi... Eğer hakikaten o basınçlara çıkabiliyorsa fiyat çok iyi.

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@uguryilmaz144

Bence basıyor. Çokta zorlanmadım ve bisiklet üzerine çıktığımda lastik havalarını gayet iyi hissediyorum. Ön vitesim için sonun temin etmem gerek. Onu harici bağlandı. Fren tellerini geriyorum. Fotolar birazdan :)