Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk mesaj - Adanadan selamlar

Konu, 'Akdeniz Bölgesi' kısmında Fatih C. tarafından paylaşıldı.

1. Fatih C.

Fatih C. Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Herkese selamlar. yaş 30-35 arası. serbest meslek. interneti güvenilir bulmadığımdan her bilgiyi net paylaşmak istemiyorum. bunu belirteyim öncelikle. tarzım dağ bisikleti.

Genel düşüncelerim....

- Adananın hava şartlarının bisiklet için çok uygun olduğunu düşünüyorum. kışın gündüzleri haftasonları, bahar ayları 24 saat, yazında akşamları neticede 4 mevsim bisiklete uygun hava şartı var. özellikle yazın havanın serin bulutlu olduğu günler kaçırılmayacak fırsat. kesinlikle bisikletinizi balkona kaldırıp duvara asmazsınız.
    - bisiklete motosiklet araba gibi bir taşıt olarak bakıyorum. sadece ilkokul karne hediyesi olarak bakmak çok doğru değil.
    - iyi bisikletin sürme isteği uyandıracağını ve bisikleti daha zevkli hale getireceğine inanıyorum. yani 500tllik bisiklet ile 10.000tllik bisiklet arasındaki fark nedir derseniz 9.500tllik farkı hakedecek şeyler olduğunu düşünüyorum.
    - çok profesyoneldir uzmanlık alanı bisiklettir veya hayattaki tek hobisidir alır yoksa böyle olmadığı sürece bir bisiklete 5000tlnin/2500USD üzerinde para verilmesini anlamsız buluyorum. ancak başlangıç bisikletleri dışında alt seviye iyi bir bisiklet içinde en az 2000TL/1000USD nin gözden çıkarılması gerektiğini düşünüyorum.

2. Fatih C.

Fatih C. Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bu arada parasal değerlerde bişeyler yazmamın neticesi olarak sınıflandırma, kaç liralık bisikletin var vs gibi bir anlamı yoktur. kimse başka tarafa çekmesin. hani toplumda veya ülkemizde bir bisikletin değeri her zaman için alışveriş merkezinde satılan bisikletler ile kıyaslanır sadece durumun bu şekilde olmadığına değinerek bunu parasal rakamlar ile ifade etmek istedim.

ülkemizdeki bisiklet ile ilgili olan gelişmeler gerçekten çok hoş. dünya turuna çıkan bir bisikletçimizin olması ki tahmin ettiğim kadarıyla epeyde zeki bir arkadaşa benziyor maşşallah ülkemizin bisikletteki vizyonunun gelişmesi için çok iyi bir gelişme.

ayrıca eurosport tv kanalında bisiklet yarışlarının spikerliğini türkçe yapan spikerlerimizide tebrik ederim. 2014 dünya kupasını genelde tekrarını izlememe rağmen o kadar esprili o kadar kültürel ve tam tespitlerde bulunarak profesyonel bir anlatıma sahiplerki her seferinde eurosportta bisiklet yarışı tv de karşıma çıkınca bir 10 dakika takılı kalıyorum. kendilerini tebrik ederim. anlatımlarıyla tarzlarıyla dünya kupası maçlarından çok daha zevkli hale getiriyorlar tv deki bisiklet yarışlarını. çizgilerinden hiç ayrılmamalarını tavsiye ederim. çünkü biraz daha zorlarlar ise yarış bisikleti aldırabilirler bana )))

3. mehmet bülent baloğlu

mehmet bülent baloğlu Üye

Seviye:
    ''özellikle yazın havanın serin bulutlu olduğu günler kaçırılmayacak fırsat''

Adana'da böyle birgün bulmak mümkün oluyormu??

4. Fatih C.

Fatih C. Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    artık iklimler değişmeye başladı. bu sera gazı etkisi vs küresel ısınma diyorlar gerçekten doğru. bitkilerin davranışları bile değişiyor. son 3 yıldır adanada yazın yağmur yağıyor...

5. hakan

hakan Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    evet Aynen Öyle Fatih Bey Bende 2000evlerde oturuyorum adananın tek ulaşım sorunu kanatimce Yollarıdır Havası yaz kış dediginiz gibi 4mevsim için bisiklet sürmek uygundur.İşe gidip geldigim için Biliyorum :)