Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk macera mersin-adana

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında sezginnatik tarafından paylaşıldı.

1. sezginnatik

sezginnatik Aktif Üye

Adı:
    sezgin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Dun ikinci el bisikletimi Mersinden teslim almak icin trenle adanadan mersine gectim. Yanima eldiven gozluk sort suluk gibi kucuk malzemeler aldim. Bisikleti teslim aldigim ali abi kaskin nerde deyince fark etimki en önemli malzemeyi daha satin almadigimi fark ettim. Bisikleti teslim alip hemen carsidaki bisikletciden isimi gorecek bir kask aldim ve ciktim yola. Heyecanlıydım pedala bastikca basasim geldi dedimki mesafe 80 km hemen giderim ama biraz zaman gecince anladim oyle kolay degilmis bu isler :) bir sure sonra kalca ve sirtta agrilar bas gösterdi. Bunda etken lastiklerim cok kalin ve bisikletin bana gore ayarli olmamasi bir de sirt cantasiydi. Ama o kadar heyecanliydiki bir ara ciglik atarak sürdüm bisikletimi :) derlerdide inanmazdim ama yolda bayağı satasiyorlarmis bisikletlilere.Neyse muthis bir bel agrisiyla geldim evime sagsaglim ama artik sanirim kanima isledi bisiklet birakamam bir daha :)

Eve girdigim ilk dakilar :)

sezginatik

2. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Sezgin?
    Sezgin, uyan.
    Rüyanda çığlık atıyordun. Bisiklet misiklet birşeyler dedin, rüyaydı hepsi, geçti. korkma..

mmgg3333, Oguz_, Mustafae ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  3. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Doğduğum köy ilçeye 10 km ydi fakat bize ay kadar uzak gelirdi, senede bir kez belki arabayla gidilen.
    Şimdi 80 km nin adı yok.

Ayrıca bunca yıldan sonra bile hala mesafeleri bu ilçeye olan 10 km ile hesaplarım.
    "Bugün 60 km bisiklet sürdüm"
    "vay be, demek ki ilçeye 3 kere gidip gelmişim"

4. AykutÇ.

AykutÇ. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bisiklet de, bisikletli yaşama girişini de hayırlı olsun :) Bir ara ben de Mersin - Adana yapayım diyorum ama o yola güvenemiyorum hiç. Haddinden fazla kamyon vs var ve yol da dar diye hatırlıyorum. Doğru mu acaba? O sebeple Mersin'den Silifke tarafına vurduruyordum hep bisikletimi.

5. sezginnatik

sezginnatik Aktif Üye

Adı:
    sezgin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    tesekkur ederim umarim uzun yillar bisiklet yasamimdan eksik olmaz :) evet yolda cok fazla kamyon otobus var ama yollarin durumu iyiydi ve suruculer dikkatliydi.

sezginatik

6. sezginnatik

sezginnatik Aktif Üye

Adı:
    sezgin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    o yolu alirken insanoglunun ne kadar hizlandiginj ve mesafelerin ne kadar ulasilir oldugunu anladim. ama fark ettigim sey bu hiz icinde yasamin guzelliklerini goremiyoruz artik ve birazda bu yuzden bisiklet bir anlamda bu hiz icinde nefes almak benim icin.yorumunuz icin teşekkürler

sezginatik

7. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Çok doğru. Zamanın artık daha hızlı geçmesi gibi, mesafeler de kısaldı ve dünya küçüldü.

Bisikletinizle güzel turlar diliyorum.
    Yazın Adana sıcağı amansız olmakla birlikte, bahar ve kış aylarında dahi bisiklete binebilecek olmanız avantaj.
    Almata da sanırım Ekim ayı ile birlikte bisiklet naftalinlenip balkona kaldırılacak.

sezginnatik bunu beğendi.
  8. sezginnatik

sezginnatik Aktif Üye

Adı:
    sezgin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu da gittigim mesafe 81 km :) ilk yol icin fena sayilmaz degil mi?

sezginatik

Soner Közen bunu beğendi.
  9. Cem Bayıll

Cem Bayıll Kıdemli Üye

Seviye:
    abi çok zor o yol bizim bi iş yerimiz var mersin adana yolunda adamlar tırı geçmek için emniyet şeridinden sağlama (ona sağlama mı deniyor pek emin olamadım :D )yapıyorlar. bende babama diyordum bisikletle geleyim falan diye o adamları görünce vazgeçtim çünkü adam emniyet şeridine doksanla girse seni görmez atar bi kenara

10. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisikletiniz Hayırlı Olsun..Tarsus'tan İki üç sefer düzenlemiştim Adanaya.Aynı bisikletten vardı benimde 2,5 yıldır'da aynısını kullanıyorum zaten:D..Adana il girişi hep hoşuma gitmiştir Façalar,motosikletçiler vs... :D ama yolda harbiden sıkıyorlar...Sürekli egzoz patlatırlardı..Birde yol üzerinde Kimya Mısır Fabrikaları vardı o Fabrikaların yanından geçmek ölümdü,leş gibi kokardı ortalık.

sezginnatik bunu beğendi.
  11. sezginnatik

sezginnatik Aktif Üye

Adı:
    sezgin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    O zaman büyük tehlike atlattik desene kardesim

sezginatik

12. AykutÇ.

AykutÇ. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    O yolu arabayla yıllardır kulllanmıyorum otobandan dolayı, bir gün Adana'ya giderken oradan gidip inceleyeceğim bakalım bisiklet için ne durumda yol. Ama anlattıklarına bakılırsa pek iç açıcı değil durum. Bir yandan da Mersin'den Adana'ya gezi yapmak istiyorum. Zira 6 yılım Adana'da geçti üniversiteden dolayı. Bakalım kısmet artık. Olmazsa Silifke tarafına yardırmaya devam edeceğiz :)

13. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Aykut, Mut üzerinden Ermenek yapabilirsin. (Mut-Ermenek 90 km) Dönüşte Ermenek ten her gün Mersin e otobüs minibüs mevcut. Ama yalnız tavsiye etmiyorum.

AykutÇ. bunu beğendi.
  14. NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba,

Seni kutluyorum. Bisikletin de hayırlı olsun. Kazasız belasız ilk sürüşünü bitirmişsin. Ve gerçekten fazlasıyla dikkat edilecek bir rotayı pedallamışsın. Kısmetse Ağustos ayı içerisinde bir hafta izin kullanabilirsem bende bisikletimi uçağa bindirip Adana havaalanından Mersin'e gitmek istiyorum. Ve tabiki dönüştede pedallamak. Kısmet olursa gelmeden önce haberleşmek isterim. Ve Bisiklet Forum Adana pedalcılarıyla buluşup birlikte o rotayı pedallamak dileğim. Dönerken de Mersin BF ile. Rastlaşmak dileğiyle, selamlar, keyifli pedallar dilerim.

15. sezginnatik

sezginnatik Aktif Üye

Adı:
    sezgin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    temmuz sonunda sanirim askere gidecem yoksa zevkle bisiklet severlerle biraraya gelmeyi isterdim. yorumunuz icin cok teşekkürler

sezginatik

16. Cem Bayıll

Cem Bayıll Kıdemli Üye

Seviye:
    bi bakmakta fayda var ben sabah 9 10 da o yolda oluyorum son 1 haftadır gitmiyorum benim izlenimim o şekilde hayırlısıyla yeni bi bisiklet alırsam bende silifke erdemli tarafına gideceğim

17. NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba AykutÇ,

Mersin'e bisikletle gelme planım gerçekleşirse eğer birlikte Silifke yaparmıyız??

şimdiden bol şans ve hayırlı tezkereler dilerim..

18. sezginnatik

sezginnatik Aktif Üye

Adı:
    sezgin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    teşekkür ederim. eger silifke yaparsaniz fotoğraflarını görmek isterim

sezginatik

19. AykutÇ.

AykutÇ. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Nevres hanım malesef Ağustos ayında Mersin'de olmayacağım. Olsam bile ağustos ayında bisiklet sürmeye, hele ki Silifke tarafına kadar gezmeye vaktim olmayacak. Eylül ayında girececğim bir sınava hazırlandığımdan dolayı. Ama tarih yaklaştıkça gidişata göre yeniden değerlendirebilirim ve birlikte pedallamayı çok isterim açıkçası :)

20. sezginnatik

sezginnatik Aktif Üye

Adı:
    sezgin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    teşekkürler hocam. benimde küçüklüğümun bir kac yili annemin isinden dolayi fabrika kreşinde gecti o kokular yillardir ayni kalmis hic değişmemiş. resmen çocukluğumu hatirladim :)

sezginatik