Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk küçük kazamı yapmış bulunuyorum

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında I am the Uptown R. tarafından paylaşıldı.

1. I am the Uptown R.

I am the Uptown R. Onursal Üye

Seviye:
    Herkese merhaba.Bugün bisikletimle bayagi bir yol yaptım.Istanbul trafiğinin daha çok yayalardan kaynaklanan içler acısı trafiğini gördüm.Yola atlayanlar mı dersiniz birden kapı açanlar mı dersiniz neyse.Başıma bi şey geleceği belliydi ben de en sonunda bi taksinin aniden açılan kapısına tosladım Fatih'te eve dönerken.Arka sağ tarafta oturan bir bayan aniden kapıyı açtı ben de olduğu gibi girdim ancak şanslıyım ki sadece birinci viteste gidiyodum yani oldukça yavaştım.Çarptıgım gibi kapıya, sol sti kol yamuldu.Kadın Özür diledi falan filan dalgındım hastaneden geliyordum falan yine de ağzının payını verdim.Özur dilemis olabilir ancak bazı hataların telafisi olmuyor sonucta.Hakaret etmedim ancak demem gereken seyler vardı o sinirle.Bu sırada yandan başka bi arabadan inen iki ayaklı dişi bir canlı birden bana bıktık sizlerden dedi gidin sahilde sürün falan filan nedir bu yollar sizinmis tavrı gibisinden havladı biraz.Onun da yemini suyunu verdim sustu gitti.Bu konu ne yazık ki orada kapandı sinirle plaka falan alamadım taksi'nin.Neyse, bisikletin sti kolu kaymıştı bisikletci hiçbir şey kullanmadan sağa doğru eliyle çekip düzeltti.Sağlam oldu gibi normalde nasıl yapılır bilmiyorum.Bi de ön janta Akort ayarı yaptı.Sonuç olarak bugün cidden bıraksam mı şu bisiklet işini dedim doğrusu.Cesaretim kırıldı.Resmen şansa yaşıyoruz yollarda.Kimsenin gördüğü ettiği yok.Kullandığınız aracın hacmine göre muamele görüyorsunuz trafikte.Tır lazım bu şehirde.Yandan gelip bana laf eden dişi canlılar gibisinden bir sürü var sokakta tasmasız.Dikkatli olalım.Kac kez, yavaş gitmeme rağmen çarpmaktan son anda kurtuldum ve en sonunda çarptım.Tekrar, dikkatli olalım.İçimi dokmek istedim bu yazıyla ne de olsa anlatacak kimse yok .Neyse herkese kazasız belasız pedallamalar diyorum ben bisiklet sürmeye gidiyorum :D

2. Atilla G.

Atilla G. Fırtına Getiren

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun ve aramıza hoşgeldin diyoruz. Bütün bu riskleri alıp bisiklet sürüyorsunuz cesaretli birisiniz vesselam. İnsanların kafa yapıları maalesef bisikleti tatil hediyesi olmaktan öteye geçirmiyor. Buradaki herkes çevresiyle emin olun bir şekilde bu konuda mücadele ediyordur. O yüzden siz,ben,başkaları bu sistemin çarkına çomak sokmaz ise bu devran böyle akıp gidecektir. Yılmayın ve kimsenin sizi yıldırmasına izin vermeyin.

Yine son karar sizin elbette, tekrar geçmiş olsun.

3. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Uptown Cyclist Polis çağırsaydın keşke. Ya da en azından zararının ücretini talep edip vermezse polis çağırmakla tehdit edin. Ben de ilk kazamda açılan kapıdan kaçıp arkadan gelen arabanın ( uzun süredir de taciz eden) gazabına uğramıştım eleman arkadan çarpmıştı. Bana bir jant setine mal oldu. Bende bir şey olmayınca bisiklette sağlamdır diye düşündüm ama jant nanay olmuş. Kaza yaşanır yaşanmaz iyiyseniz kendinizden sonra hemen bisikletinizi kontrol edip kaza yapmanıza sebebiyet veren dikkatsiz veya dallama şeref yoksunu insanı bırakmayın her şeyin yolunda olup olmadığı netleşene kadar.

4. furkanarda34

furkanarda34 Yeni Üye

Adı:
    Furkan Arda
    Seviye:
    Abartmadan söylüyorum tırcılar daha insaflı araba sürenlerden.

5. I am the Uptown R.

Seviye:
    Bana maliyet 5 lira oldu sadece neyse ki.Bayan öderim demişti ama karşımda ezildi buzuldu Özür diledi tabii ben o sırada konuyla tamamen alakasız olan diğer iki ayaklı dişiye laf yetistiriyordum.Yani diğer bayan kayboldu ortadan.Polis falan düşünemedim o anda ne yazık ki.Normalde taksici suçlu desem yoo değil adam zaten nereden duracak diyorum.Tek hata kapıyı öyle açan kadında ama o da zaten inkar etmedi o kadar Özür diledi falan diyorum sonra geçti gitti diyorum.Bunun benzeri şeyler her gün oluyor.Ne olacak böyle bilmiyorum

6. Mustafa555

Mustafa555 Aktif Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @Uptown Cyclist geçmiş olsun.Bu arada tasma yem meselesi çok iyi ya...

I am the Uptown R. bunu beğendi.
  7. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    geçmiş olsun

8. I am the Uptown R.

Seviye:
    Teşekkür ederim :D ne yazık ki ipin ucu köpeklere dokunuyor ama başka nasıl anlatsam bilemedim :/

Mustafa555 bunu beğendi.
  9. Jackhammer

Jackhammer Yeni Üye

Adı:
    Burak
    Seviye:
    gecmıs olsun

10. ATALAY16

ATALAY16 Forum Bağımlısı

Adı:
    Fatih Mehmet ATALAY
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    geçmiş olsun hocam bizden bıkmışlarmı ? bak seeen :) inşallah o bayanın da çoluğu çocuğu bisiklet sevdalısı olur en gzel beddua bu olur o bağyana :)

11. serdarkoc

serdarkoc Kıdemli Üye

Adı:
    serdar
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    @Uptown Cyclist Bende ara sıra o kadar bisikletten bıkıyorum ki neredeyse ilana koyacağım bisikleti :( Sonra insanlardan ve araba seslerinden uzaklaştıkça bisiklet aşkı yeniden doğuyor. :asik: Yaptığın her kaza sana tecrübe olarak geri dönecek ;) Kazasız,belasız mutlu pedallamalar..

12. ercst0rm

ercst0rm Forum Bağımlısı

Adı:
    Ercüment
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Geçmis olsun iyi pedallamalar allah beterinden saklasın

13. xxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxx Forum Bağımlısı

Seviye:
    Geçmiş olsun. Ben hep söylerim zaten "4 bacaklı hayvanlardan değil, 2 bacaklı hayvanlardan korkun" diye.. Gerçi bu varlıklara hayvan demekte doğru değil ama mecazi anlamda bu kadar oluyor..

I am the Uptown R. ve Turan bunu beğendi.
  14. emancipation

emancipation Forum Demirbaşı

Seviye:
    geçmiş olsun... ben de özellikle şehir içinden geçerek uzun turlar (40 civarı uzunsa işte :D ) yaptığım zaman her an ölümle burun buruna hissediyorum. hatta geçen gün ben de bırakayım mı ne yapayım dedim kendi kendime... motorcu bazı hayvanların tacizleri ve arabaların sol bomboşken dibime kadar gelip geçmelerinden bıktım... ne yani diye düşündüm geçen, yok yere öleceğiz veya sakat kalacağız daha kötüsü.
    benim kimseye zararım yok, en dipten gidiyorum, altı üstü bir bisikletim zaten, bana bi vursa bitti işte... neyse... ama yine de sürelim bence... sırf bazıları kıskanıyor diye taciz ettiği için bırakırsak o bazı pisliklere bu ödül olur... çünkü bazı pisliklerin bi tarafları çıkıp 40-50 km yapmayı yemediği için bunu yapanlara öfke ile bakıyorlar.
    sırf bu pisliklere inat sürelim. gerçi sizinki tamamen kaza, bazen bizler de dalgınlığımıza gelip açabiliriz kapıyı.

15. 7haiku

7haiku Kıdemli Üye

Adı:
    Ömür
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Uptown Cyclist En büyük kazânız bu olmuş olsun, geçmiş olsun. İçtenlikle, "Dalgındım, özür dilerim" cevâbını duyunca pek bir şey denmiyor, her birimizin gün içinde birçok sıkıntısı olabiliyor, hepimiz defâlarca dalgınlıkla yanlışlar yapabiliyoruz. Sonradan gelen iki kişinin verdiği tepkilerse canımızın sıkılmasına sebep oluyor. Tek sevincimiz canınıza (canımıza) bir şey olmaması. Âni açılan kapılar benim de korkum. Gidon kolundan monteli bir ayna aldım, aynayı süzerek yolun mümkün olduğunca içinden gidiyorum artık.
    Geçenlerde de gayet sâkin bir trafikte önümde yavaş ilerleyen bir arabanın 3 metre kadar gerisinden çok ağır şekilde ilerliyordum, pedal çevirmeden. Araba birden durdu, geri geri gelmeye başladı, ben de parmak uçlarımda geri geri gittim, araba çarpıyordu ki son anda lastiği bir tarafa tamâmen çevirerek arabaya yarım metre kadar mesâfe bırakmış oldum lastiğe sıfır durdu, önündeki araba gireceği sokağı kaçırmış, geri geri gelerek sokağa dönmeğe çalışıyormuş. Önümdeki aracın sürücüsü kafayı çıkardı da "kusurabakma kardeş bir şey var mı?" dedi, "yok yok bir şey yok" dedim. Kafada başlık, önde arkada aydınlatma...
    O günden bu yana önümdeki araçla mesâfemi daha da uzak tutuyorum ve iki-üç araç ilerisine bakarken yayaları kontrol edip duran arabaların aynalarından içeride birisi var mı yok mu, kapı açılır mı açılmaz mı dikkat etmeye çalışıyorum. Ne kadar dikkat etsek de bisiklet üzerinde olası bir kazâda çırılçıplak sayılırız.

16. İhsnn_zyvl

İhsnn_zyvl Düz maşa kullanıcıları kulübü

Adı:
    İhsan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Benim de en çok korktuğum şey zaten daracık ve çok trafikli yoldayken kenardaki arabalardan biri kapı açıcqk ve bana çarpıcak sonrada asfaltı boylicam ama aynı zamanda üstümden de araba geçicek... Bilmiyorum Allah korusun nolucak kim bilir

17. 7haiku

7haiku Kıdemli Üye

Adı:
    Ömür
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Vallahi daha dikkatli olacağız artık, tedbiri (başlık, aydınlatma vb.) elden bırakmamak gerek. Her sürüşümde ders çıkarıyorum. Öndeki arabalarla mesâfeyi korumak, freni âni duruşlar için değil, yavaşlamak için kullanmak, yokuş aşağı giderken gaza gelmemek, duraklardan geçerken âniden dolmuş veyâ otobüsün geleceğini bilmek, trafikte o an hiç araba yokken yayaların geçebileceğini dikkate alarak kaldırımdakilere göz gezdirmek, kaldırıma çıkma zorunluğu olmuşsa ve yaya çoksa bisikletten inmek ve bisikleti elle kullanmak, çocukların yanından geçerken kesinlikle duracak hızda ilerlemek; çünkü âniden karar değiştirip kontrolsüzce önümüze atlayabiliyorlar, ters şeride girmemek, girdiysek daha da dikkatli olmak, yol ayrımlarında mümkünse bisikletten inip karşıya geçmek -çünkü orta şeritte hızla ilerleyen bir arabanın sağ şeride kırıp neredeyse hız kesmeden yola girdiğine şâhit oldum, araçlara kırmızı yansa da arabaların tamâmının durduğunu görerek karşıdan karşıya geçmek, ayna kullanmak ama aynaya da çok güvenmemek, sâkin ilerleyen bir yolda sağdan ilerliyorken motorlu bir kuryenin âniden önüne çıkması veyâ yanından geçmesi olasılığını düşünmek falan... Daha da bi dolu vardır :)

Ha benim için önemli bir nokta da, kulaklık takmamak. Dikkat müziğe gidince dağılıyorum :)

İhsnn_zyvl ve I am the Uptown R. bunu beğendi.
  18. mariokaldato

mariokaldato Özlem, Yün don ve epılpay

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    geçmiş olsun abisi

19. I am the Uptown R.

Seviye:
    Herkese iyi dilekleri için teşekkür ederim abilerim.En kötü kazam şimdilik bu.Özur dileyince pek bir şey yapamıyoruz şaşırdım çünkü.Genelde suçsuz olup laf yiyoruz

mariokaldato bunu beğendi.
  20. ElcaSeJawS

ElcaSeJawS Forum Bağımlısı

Adı:
    fatih
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bizim semtte olur boyle vakalar gecmıs olsun kardesım bılmıs cok bu memlekette :mad: