Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk kısa bisiklet turumdan kısa kısa notlar

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Semih Özsoy tarafından paylaşıldı.

1. Semih Özsoy

Semih Özsoy Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Evet arkadaşlar bugün ilk kısa bisiklet turumu yaptım. (mecbur kaldığım için gittiğim 7 km'yi saymazsak tabi.) Bisikletim Salcano City Sport 27 vs. Bunu da belirtip başlayayım.

• Gözlük baya gerekli. Özellikle Kayseri gibi rüzgarı bol bir yerde oturuyorsanız. Kask konusuna girmiyorum bile.
    • Vanslarla* bisiklet sürüp benim yaptığım hatayı yapmayın. Bağcıkların pedala dolanma riski çok yüksek neyse ki bugün başıma gelmedi. (*uzun bağcıklı ayakkabı)
    • Sele yüksekliği de çok önemli. Pedalı en alta getirdiğinizde diz kapağınız azıcık kırılacak şekilde seleyi ayarlayana kadar yola çıkmayın derim ben. Mecbur kaldığım için gittiğim 7 km'lik yolda ne sele ayarlıydı ne vitesler. O yüzden baya bir yorulmuştum ama bu sefer hiç bir yorgunluk hissi yaşamadım.
    • Pedala asılırken vites değiştirmeyin genelde vites atıyor.
    • Mümkün olduğu kadar yol, şehir-tur bisikleti ile araziye girmeyin.
    • Forumda da çok yazılmış ama ben yeniden tekrarlayayım, şoförün kapıyı açma ihtimaline karşı her zaman tetikte olun bugün neredeyse bu olay geliyordu başıma.
    • Ve trafik en sakin adamı bile çileden çıkarabiliyormuş bunu da öğrenmiş oldum...
    Umarım daha uzun turlara çıkarım ve daha fazla yazı yazma imkanı bulurum. Hepinize iyi günler dilerim :)

2. m.varolfb

m.varolfb Forum Bağımlısı

Seviye:
    Umarım gerisi gelir ve fotograflarınızı da bizimle paylaşırsınız... Bol pedallı günler...

3. ademdogan

ademdogan Kıdemli Üye

Seviye:
    güzel öneri hocam

4. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bol sağlıklı ve pedallı bir yaşam dilerim....