Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk kazamı yaşadım ve zannedersem ucuz atlattım...

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında M. Mert Babayiğit tarafından paylaşıldı.

1. M. Mert Babayiğit

M. Mert Babayiğit Aktif Üye

Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    Bisiklet sürmeye uzun süreden sonra yeni başladım daha 2 hafta önce aldım bisikletimi.Bisiklet
    sürmeyi artık çok seviyordum hele dağlık alanda aşağı salınmak yok mu demeyin keyfime o
    zaman:)Tabi aynı zamanda tırmanışlar da zorlu oluyordu ama onlara severek katlanır hale gelmiştim.
    Bugün de biraz tepeye doğru çıkayım dedim, Kumbağ dan Yeniköy'e kadar gittim, evden
    geç çıkınca karanlığa kalmadan geri döneyim artık dedim.Dönüş süresi kısaydı çünkü dağdan aşağıya
    doğru uzun bir yok vardı önümde, bir ara biraz hızlandım dönüşü alamadım daha doğrusu yola kırsam
    büyük ihtimal o hızda takla atacaktım olsun dedik girdik tarlaya, bir zarar yoktu şimdilik.Artık daha
    temkinli iniyordum yollar sırf kaya toprak olduğu için lastiği yarmadan inmeye çalışıyordum.Artık baya
    inince piknik alanları başladı burada yol kaymak asfalt halindeydi, düz yolda salıyordum dönüşe yakın
    yavaşlıyordum bu bir oldu iki oldu derken artık şehir merkezine girdim sayılıyordum son inişte baktım
    yol bomboş şimdi biraz salmaya başladım 5 metre gittim 10 metre gittim 20 metre gittim derken
    sağ taraftan çalılardan bir tavuk fırladı önüme:(O an gözümün önüne tavuğu ezeceğim geldi, tavuk
    beni görünce basmıştı gaza tabi ben daha hızlıydım çok büyük ihtimalle de tam olarak üzerinden
    geçecektim, aramızda 2-3 metre ya vardı ya yoktu. Bir anda akıl gidince istemsiz olarak frenlere
    asıldım tabi ön freni normalde daha fazla kullanıyordum kaydırma yapmadığı için ve o sıkışla
    hoop arka havaya kalktı...Havadaydım ama o hızla sanki hiç bir şey göremiyordum....Artık yerdeydim
    her yanımda yanma hissi vardı ama karnımın etrafındaki acı hiç iyi değildi.Herhalde gidiyorum ya iç
    kanama var ya kırık var kötü bir şeyler oluyor diye düşünüyordum.
    Ayağa kalmaya çalıştım kalktım, ellerimin içine baktım soyulmuştu ama iyi haldeydi.
    Etrafıma insanlar toplanıyordu ben de karnımdaki o yanma hissiyle biraz inletiyordum ortalığı.
    Sonra birisi su getirdi ama gözlerim iyi görmüyordu, elimi yüzümü yıkadım sonra kırık çıkık var mı dediler
    yok dedim çünkü öyle bir acım yoktu tek kötü olan organlardaki yanma hissiydi o da 4-5 dakikaya geçti.
    Sonra yoldaki eşyaları toplamaya başladılar, arka tekerlek çarpmanın etkisiyle çıkmıştı bisiklette bir zarar
    var mı tam bilmiyorum ama yok diye zannediyorum açıkçası gidip bakmaya pek içim elvermedi daha:)
    En büyük şansım kafamda hiç bir sıyrığın olmamasıydı hatta taktığım gözlüğün
    üstü bile çizilmişti ama bende bir şey yoktu bisiklet yeni diye daha kask da almadım açıkçası.
    Diğer bir avantajım da güzel takla atmamdı takla atmasaydım büyük ihtimal ilk darbe yerim
    ciddi bir şekilde parçalanacaktı. Ellerimin içi yara olduğu gibi dışı da yara olmuştu dirseklerim
    baya çizilmişti ama dikişlik bir şey yoktu, bacaklarımın önününde arkasında ezilme vardı...
    Yani böyle bir olayda başına bu kaza gelecek sana ne olacak deseler en iyi ihtimalle kafama
    bir şey olmasın da belki kırık, dikişlik yerler olabilir derdim ama bunların hiçbiri olmadı yaraları arkalı
    önlü azar azar aldım:)Kendime geldiğimde tavuk 10 metre öteden glü glü yapıyordu
    bana o zaman biraz gülmeye başladım zannedersem bir şeyim yoktu artık:)
    Bisikletin selesi garip şekilde sağ tarafa eğilip, elcilerin biri metaline kadar parçalanıp
    tekerlek çıkmıştı sonrasında attık arabaya eve gittik.Pansuman filan yaptım epey temizledik şimdi biraz uzanıyorum evde:)
    Herkese sağlıcakla sürüşler dilerim.

2. Mehmet H.

Mehmet H. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    geçmiş olsun

M. Mert Babayiğit bunu beğendi.
  3. mehmet ertuğrul duyan

mehmet ertuğrul duyan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    geçmiş olsun bu arada yinede doktora görünmekte fayda var bende 80 km/h ile arabanın kapısına çarpmıştım birden direksiyon göğsüme gelmişti çok ağrı yoktu ama biraz vardı çarptığım adam doktordu götüreyimmi dedi seni yok dedim tel nomu verdim akşamleyin aradı hayla ağrının olduğunu söyledim yarın yanıma gel dedi gittim röntgen filan çekildi bir şey yok ikmizinde içi rahatladı

4. Kerim BEŞER

Kerim BEŞER Forum Demirbaşı

Seviye:
    Çok geçmiş olsun dostum ucuz atlatmışın. Bir daha ki sefere kask şart.

5. M. Mert Babayiğit

M. Mert Babayiğit Aktif Üye

Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    Teşekkürler arkadaşlar yaralar yavaş yavaş kabuk bağlamaya başlıyor, ucuz atlattık biraz.Ayrıntılı olarak baya baktık bir şeyim yoktu
    şuan tek sağ dirseğimdeki derisi çizilmiş geniş yüzey, dirsek olduğu için kabuk bağladıktan sonra her gerilmede kabuk atacakmış gibi geliyor...
    Bu arada dün biraz fazla bisiklet sürdüğümden bacağımı rahat kıvıramıyorum, kıvırsam kramp girecek zannedersem.