İlk kazamı yaptım hayırlısı Allah buyugunden saklasın

Bahadır Aktaş

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
Dün akşsam işten eve dönerken k çamlıcanın biraz ilersinde yokuş aşağı iniyordum tümsekten geçtikten sonra arka çanta düştü sandım elimi arkaya uzatmamla kendimi yerde bulmam bir oldu neyseki kafamı çarpmadım kaskım vardı zaten sağ tarafımın üzerine düştüm bisiklette benim üzerimde sürüklendi bir süre yerden kalkamadım diğer araçtakilerin yardımıyla kalktım çok şükür kırık yoktu arkamdan gelen amca sağolsun bisikleti onun arabasına yükledik beni eve kadar bıraktı allah razı olsun. Sonuç acilde geçen 5 saat sonunda tomografi temiz çıktı sağ boşluğumun üzerinde asfalta sürtmeden kaynaklı yanma yarası morluk, karın boşluklarında şiddetli ağrı kaburgalarda hafif ezilme ile bu kazayı atlattık bisiklette çizik yok :eek: Tamamen benim kedi salaklığımdan kaynaklanan bir kaza iyi bir ders oldu bana.Herkese kazasız sürüşler arkadaşlar kask ve eldiveni kesinlikle kullanın şahsen tecrübe etmiş oldum.

Scudo

Oktay Erkan

Daimi Üye
Tepki
829
Bisiklet
Trek
Geçmiş olsun. Acil şifalar...

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
Geçmiş olsun. Tembellik etmeyip bu tarz işleri bisikleti durdurup yapmak lazım. Hepimizin yaptığı bir anlık tembellik diyelim...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Çok geçmiş olsun Bahadır bey. Allah beterinden korusun. Bisikletle bir kere kaza yapmak adettendir. Tecrübe ettikçe insan , nerde nelere dikkat etmesi gerektiğini öğreniyor. Tekrar geçmiş olsun, sağlıcakla kalın.

Tepki
8
Bisiklet
Merida
Çok geçmiş olsun. Birkaç gün önce bende çok yavaş hızda tek elle cep telefonuna bakayım dedim yeri öpmekten son anda şansa kurtuldum.

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Aktaş

Ömer ÇOLAK

Daimi Üye
Tepki
210
Çok geçmiş olsun Bahadır bey. Allah beterinden korusun. Kesinlikle güvenlik için gerekli tedbirleri almak çok önemli... Her türlü deneyim insana bir şeyler kazandırır tabii götürdükleriyle beraber...

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Aktaş

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
büyük geçmiş olsun allah daha beterinden korusun ..

mert.e

Aktif Üye
Tepki
67
Çok geçmiş olsun. Ben de ilk ciddi kazamı daha yeni kafamda kask yokken yaşadım. Hata bendeymiş onu da fark ettim. Bisikletin lastiğini kaldırıma sürtüp arabaya uçmuşum :) Benim de tomografi falan temiz çıktı ancak hiç yoktan kafaya 11 dikiş yedik. Tekrardan çok geçmiş olsun bu tür olayları okuyanlar durumun ciddiyetini anlar umarım çok daha kötüleri olabilir.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
aynı hatayı bende yaptım hareket halinde ellerimi bırakarak cebimdeki feneri çıkarmak istedim sonuç iki dış kırk üst dudak patlak diktirmek için 3 hastane gezdik sağ kol 6 gün alçıda. bana ders oldu ama asla birdaha böyle birşey yapmam ne olursa olsun iki dakika durup hallet işini. arka aktarıcı göstermesinin içindeki kan hâlâ duruyor baktıkça aklıma geliyor suratımı yere çarpma anım.

Uğur Kırelli

Daimi Üye
Tepki
116
Bisiklet
Mosso
Çok geçmiş olsun hocam aman dikkat edin bu tür işleri bisikleti durdurup yapın.

Tepki
26
Bisiklet
Salcano
Gecmis olsun. Degerli insanlarsınız lazımsınız bu ülkeye.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Oğuzhan Kabaçalı

Aktif Üye
Tepki
41
Bisiklet
Scott
Geçmiş olsun. Keşke bisikleti durdurup kontrol etseydiniz. Hem yokuş aşağıymış zaten. Tekrar hızlanmak gerek filan diye üşendiyseniz çabucakta hızlanılırdı aslında. Ayrıca kask konusuda da bir insan 7 sinde neyse 70 inde de odur. Yani insanlar anlamıyor-anlayamıyor şu kaskın önemini ve eldivenin. Ben yaptığım kazada eldivenime bayağı hasar vermiştim. Tekrar geçmiş olsun. Umarım çabucak iyileşirsiniz ve tekrar düşersiniz yollara.