Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk kazam

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Enis Avcı tarafından paylaşıldı.

1. Enis Avcı

Enis Avcı Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Aslında pek kazada denmeyebilir.Bugün izmirliler bilir eşrefpaşa caddesinden konaka doğru gidiyordum.Çok trafik var ve park halindeki arçlarda bir şeriti kapatmış.
    İyice bunalmıştım artık.Arkadan soldan arabalar sürekli sıkıştırıyor korna çalıyorlar falan.Tam yine öyle bir anda arkamdaki araba kornaya bastı ve ben dönüp arkama baktım tam o sırada güm diye bir ses geldi gidon biraz titredi.Önüme baktım birşey yok tekrar arkama baktımki park halindeki arabanın aynası tamamen kırlımış.O anın adrenaliniyle hiç durmadan bastım pedala uzaklaştım oradan, ama aklım orada kaldı.Bana veya bisiklete birşey olmadı ama karşı tarafa biraz masraf çıktı.Zaten küçücük yol trafik var niye park edipte bir şeriti kapatırsınki.Umarım böyle birşey bir daha yaşamam

2. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Boşver sıkma canını iyi olmuş. Bir daha o aynası kırılan arkadaş arabasını daracık yollara park etmeyip trafiği engellememeyi öğrenir.

3. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Aynen öyle,zaten İzmir'de doğru düzgün,geniş yollar yok denecek kadar az..

Geçmiş olsun,size birşey olmamış o önemli..

Enis Avcı bunu beğendi.
  4. Soner sevinç

Soner sevinç Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Öyle demeyelim hepimizin arabası var. Araç park yerlerini çoğaltıp bide isparka vermesinler. Hepsi bu kadar

Enis Avcı bunu beğendi.
  5. Aşkın Şentürk

Aşkın Şentürk Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Aman dikkat o yoldan bugün ben de geçtim. Acayip yoğundu yollar . Daha büyük kazalarınız olmaz inşallah. Keşke böyle bir şey başınıza gelmeseydi karşı taraf da üzülmüştür belki, ki o da böyle şeyler olsun istemez dikkatsizliğine gelmiştir herhalde . İki tarafa da geçmiş olsun diyorum. İnşallah siz de karşı taraf da yaşananlardan ders çıkarır, daha dikkatli olursunuz :)

Çağlayan ve Enis Avcı bunu beğendi.
  6. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Eşrefpaşa caddesinde ki yolu hergün kullanırım,özelikle dolmuş şoförlerine çok dikkat ediniz.. kaldırıma çıkacak gibi sürüyorlar..

7. Enis Avcı

Enis Avcı Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Zaten bende üzüldüm yani soner arkadaşında dediği gibi çoğumuzun arabası var.O araba ya benim veya bir tanıdığımın arabası olsaydı.

8. Aşkın Şentürk

Aşkın Şentürk Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Tekrardan geçmiş olsun inşallah ilk ve son kazanız olur :)

Çağlayan bunu beğendi.
  9. Enis Avcı

Enis Avcı Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Çok haklısınız birde giderken hiç bir sinyal vermeden durup kapıyı açıyorlar ya.Kapıya çarpacağız birgün ondan korkuyorum.

Çağlayan bunu beğendi.
  10. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    İzmir burda sanırım :)

11. Furkan Çınar

Furkan Çınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    İyi olmuş zaten bu gibi durumlarda arkanıza bile bakmayın, otoparka parketseymiş.

Enis Avcı bunu beğendi.
  12. kvnccelik

kvnccelik Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bence doğru hareket telefon numaranızı bırakıp zararı karşılamayı talep etmek olurdu.. Umarım bir daha böyle tatsızlık yaşamazsınız.

Enis Avcı bunu beğendi.
  13. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Ya karşısında ki anlayışsız çıkarsa? ya bu arkadaşı dövmeye felan kalkarsa,onun hesabını kim soracak,burası Türkiye adaletin bir haber olduğu bir yerde yaşıyoruz..

Enis Avcı bunu beğendi.
  14. Mehmet Altuğ

Mehmet Altuğ surrender.to.music

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Çok çok geçmiş olsun. Görünmez kaza dedikleri bu olsa gerek, iyi ki aynaya çarptıktan sonra dengenizi kaybedip yola düşmemişsiniz. Bu olay kulağınıza küpe olsun, bir daha gözlerinizi anlık da olsa yoldan ayırmayın lütfen.

Aynası kırılan araba yeni model bir araçsa büyük ihtimalle kaskosu vardır ve kasko bu hasarı karşılar diye düşünüyorum. Eğer araç eski bir modelse, çıkma parçası hem kolay bulunur hem de ucuzdur. Her iki ihtimalde de üzülmenizi gerektirecek bir durum yok.

Ancak aracın kaskosu yoksa ve yeni model bir araç ise, araç sahibi hatırı sayılır bir masrafla karşılaşabilir. En son benim aracımın aynasını serviste 500 TL'ye değiştirmişlerdi; masrafı kasko ödedi.

Saygılar

Enis Avcı ve Çağlayan bunu beğendi.
  15. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Geçmiş olsun önemli olan sende bir şey olmaması. Boşver aynayı, aynanın canı cehenneme.

İzmir'de bir klasiktir aslında.Sağlam park ettiğin aracı geldiğinde yamuk yumuk bulabilirsin.Dar sokaklar, park yeri sorunu ve gece sokak aralarında dolaşan alkollü yada acemi apaçilerin drift vs. yapmaya çalışırken savrulup tosladıkları park halindeki araçlar.İzmir'de çok sık görülen bir durumdur.Zaten aracına zarar gelmesini istemeyen kişi bunları hesaba katarak park eder.Aynalarını kapatır, sokak köşelerine park etmez vs. Daracık yol kenarına yada uygun olmadığı halde illa kapsının önüne park eden kişi tüm riskleri de almış olur.

Enis Avcı ve Çağlayan bunu beğendi.
  16. A.Aşkar

A.Aşkar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hahahahaah izmirin yollarını ve arabalarını en iyi anlatan cümle :D Trafik baktım çok sıkışık giriyorum kaldırıma.İzmirde en büyük sorun dolmuşlar.Taksiciler öyle diğer şehirlerdeki gibi fazla birşey yapmıyor ama dolmuşçular yüzünden hep kılpayı kazadan kurtuldum.

Çağlayan bunu beğendi.