Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ilk kazam...

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında alicanyurdbekler tarafından paylaşıldı.

1. alicanyurdbekler

alicanyurdbekler Üye

Seviye:
    eskişehirliler bilir,bugün akşam şair fuzuli caddesinde ilk kazamı yaptım.cok şükür fiziksel bir sıkıntım yok ufak tefek sıyrıklarım var.ama arka tekerim kalipere sürtüyo sanırım cok cabuk duruyor acaba jantım mı yamuldu yoksa sorun rotorla mı alakalı???başına gelen varsa yardımcı olursanız sevinirim...

2. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Geçmiş olsun, trafiğin yoğun olduğu bir cadde ucuz atlatmışsınız. Probleminize gelirsek, ikisi de olabilir görmeden bir şey söylemek tahmini olur, bir bisikletçiye gösteriniz.

3. alicanyurdbekler

alicanyurdbekler Üye

Seviye:
    teşekkür ederim...bu taksicilerden ve aynalarında bizi farketmemelerinden bıktım usandım artık.ön far taktım olmadı,yeşil fosforlu yelek giydim yine olmadı,bir önerisi olan var mı bu tarz olayların önüne geçebilmemiz için...

4. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    ben trafiğin ters yönünde kaldırımdan gidiyorum...
    güvenli ama hiç keyifli dil :)

5. alicanyurdbekler

alicanyurdbekler Üye

Seviye:
    yola hiç inmiycez mi canım :)

6. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    ben korkağım... inmem :)
    ya da yol boşsa ya da çok kısa mesafeyse inerim... belki...

(bana bakma ya... ben gerçekten korkağım... :) )

7. alicanyurdbekler

alicanyurdbekler Üye

Seviye:
    kaldırımdan gitmekte ayrı bir yetenek olsa gerek :) yayalarda arabalar kadar tehlikeliler sonuçta :)

8. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Gecmis olsun gecen bagirmaktan yoruldum diye baslik acmistim oerda da konusuldu sanirim taksicilerin bizi farkeder hale gelmesi yillar yillar sonra ,sonraki jenerasyona nasip olcak ben umidi kestim simdilik=)

9. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    kaldırımda kral sizsiniz :p

yayalar arasında geçmek de ayrı bi keyif gerçekten.... frene zamanında basmak, yayanın yanından korkutmadan geçmek... polisi gördüğünde yola inmek (malum biz de araba gibiyiz aslında)...

ayrı bi deneyim :) ayrı bi oyun :)

10. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Taksiciyi yola getirme tarifi;
    Sizi iplemeyip düşüren/düşürmeye tam teşebbüs eden bununla da yetinmeyerek,el kol hareketleri ile duygusal dünyasını dışa vuran taksici,uygun bir yer ve ortamda kafesinden çıkarılıp :

100 gr taksici alınır.(Bunların tanesi genelde 100 gr cıvarındadır) Sele borusundan çıkarılan 27 mm genişliğindeki (Siz 34.6 ya kadar zorlayabilirsiniz.Neticede bunların bazıları 150-175 grama bile çıkabilir)
    Tarife devam edecek olursak,

Boza kıvamına kadar çalkalandıktan sonra,bir süre bekletilerek soğumaya alınır.Baktınız olmadı,ilave sele borusuyla acısı çıkartılarak,ordöv tabağında servis yapılır.Yanında başka bir çeşniye gerek yoktur.Bu hali bile oldukça keyiflidir:)

11. sercancetin

sercancetin Üye

Seviye:
    gecmıs olsun akortu gitti sanırım :)

alicanyurdbekler bunu beğendi.
  12. Aykut TAŞDELEN

Aykut TAŞDELEN Yeni Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun ... bizim şöförler samuray gibi biçip geçmekte üstlerine yok :Skull-175

13. alicanyurdbekler

alicanyurdbekler Üye

Seviye:
    derya abiden yine film gibi anlatım :) teşekkürler abi keyfim yerine geldi :) umarım carraro'glanımın cok büyük bir derdi yoktur...

Derya Keçeci bunu beğendi.
  14. Taner Erinmez

Taner Erinmez Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bence trafikte güvenli gitmenin tek yolu kimseye güvenmemektir. Kimin ne yapacağını bilemezsiniz o yüzden araçların aynaya bakarak sizi görmeleri gereken kısımlarına bile girmemeniz en güvenlisi, ya tam arkasında olun ya tam önünde. Her ışıkta her dönüşte araçların sizi es geçebileceğini aklınızdan çıkarmayın bırakın onlar geçsin gitsin siz güvende olun, ben öyle yapıyorum şuana kadar bi sıkıntı yok bakalım. Yani söylemek istediğim taksicinin sinyal vermesi gerekiyordu, dolmuşçunun okadar kaldırıma yaklasması gereksizdi, yada bu şekilde şerit mi değiştirilir gibi konularda elbette haklı olacaksınız ama bu durumlara düşmeyin bile derim. Dolmuşun yanında gitmeyin arkadan takip edin bişey kaybetmezsiniz. Kavşaklara geldiğinizde yavaşlayın iyice bakın ve sizi sallamaycaklarını düşünerek devam edin. Sağınızda solunuzda araç yoksa kimse de şerit değiştirmiyor demektir;)

15. no_education

no_education Kıdemli Üye

Seviye:
    İşte bu saygısız trafik canavarları yüzünden sakin orman yollarında sürmeyi tercih ediyorum.

16. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    şehri teslim etmek yok!Onlar şehirleşene kadar inadına asfalt.Bu arada ben de ucuz atlattım bir kazayı 15-20 dk önce eve dönerken.Aracın koridoruna gizlenmiş(fazla yaklaşmadan) pedal yapıyordum,adamın elindeki cep telefonunu fark etmemle caart diye sağa kırması bir oldu.Zor sıyrıldım solundan.Bir bakışın ardından adamın suratındaki pişmanlık ifadesi....

alicanyurdbekler bunu beğendi.
  17. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :( Arkadaşım Geçmiş Olsun.ALLAH beterinden saklasın.Bisikletinde hallolur İnşallah.

Taner Arkadaşımızın Tavsiyelerine katılıyorum.Birgün A.O.Ç.Kavşağından (İstanbul Yolu) E5 gidiyorum sol kolumu yana açarak işaret yapıp (Yonca Kavşak) direk gideceğimi ifade ettim ve güvendim,ama nafile önüme kırdı ve bastı gitti,arkasından bağırdım ve peşinden gidecek gibi olsamda sinirlerimi bozmayıp yoluma devam ettim,buna benzer durumlarla karşılaşıyorum.

Keşke durup büyük araçlar geçtikten,yol boşaldıktan sonra geçseydim dedim.Bu konuda süratimizi düşürmeyelim,performans kaybetmeyelim desek bu durumlar ile karşılaşıyoruz..
    Bakıyorum bazı sürücüler olayı anlayıp hız düşürerek yol veriyorlar.

Yol vermeyen büyük taşıtlar listesi:
    -Taksi
    -Dolmuş
    -Halk Otobüsü
    -Belediye ''
    -Bazı Araçlar..

18. alicanyurdbekler

alicanyurdbekler Üye

Seviye:
    iyi dileklerini paylaşan herkese teşekkürler...velespitimin akordun da sorun varmış,birde darbeye bağlı olarak ön ve arka aktarıcı da ayar bozukluğu varmış...onun dışında büyük bir sıkıntı yok,inş kimsenin başına gelmez böyle şeyler...önerileri kulağıma küpe yapıp yoluma devam ediyorum,tekrar teşekkürler :)