Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk kazam son kazam olsun

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Ekrem Yılmaztürk tarafından paylaşıldı.

1. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Binmeye başladığımdan beri bisiklete ,hiç düşmemiştim kaza da geçirmemiştim, spd pedallara da kazasız belasız alışmıştım hiç kaza yapmam gibi düşünürken bugün yaşadığımı anlatayım ve hatırlatmalarda bulunayım. Okula doğru giderken Çemberlitaş civarına yakın bir yerde tramvay yolunda gitmekteydim, tramvay yolunu dik kesen ara sokaklar var ve tramvayla yayalara yeşil yanarken ara sokaktan geçecek araçlara kırmızı yanmaktaydı.Ticari taksi tarmvay yoluna ara sokaktan çıkmış ama beklemekteydi zira yayalar vardı.Bende geçiş hakkımı kullanmak için bunun da ne yapacağı belli olmaz geçeyim önünden dedim hızlandım 20-30km arasıdır hızım, duramayacağım mesafedeyken birden hızlandı ve freni sıktım ama kurtaramadım önünden geçmeyi zorlayım derken de ön tekere yandan girdi taksi. Ben kaputa doğru sertçe düştüm kaydım bisiklet ilerde ben yerde ne olduğunu anlamaya çalışırken sinirimden kaybettim kendimi taksicinin üstüne gidiyordum cidden ters birşey desin de gireyim dedim ama çevreden düştüğümü görenler tutup sakin ol birşeyin var mı vs diye sakinleştirdiler. Çok şükür kask sayesinde kafamda hiçbirşey hissetmedim omzum acıyor biraz. Ucuz atlattım ama jantımda sıkıntı var biraz 8 çiziyor yamuldumu akort mu gitti bilmiyorum:( Ama şuna çok sevindim insanlar hemen bisikleti kaldırdılar tuttular bana yardımcı oldular telkinde bulundular gerçekten sakinleştim insanın gözü birşey görmüyor o an onu anladım. Diğer bir konu ise o an hiç aklıma gelmedi plakayı alayım polis çağırayım vs diye bunu düşünmek gerekmiş içimde kaldı. Ben oturup kendime gelmeye çalışırken hemen sonra bir polis geldi nasıl olduğumu sordu ilgilendi plaka istedi , tutsaydın keşke ilgilenirdik ben duydum geldim dedi, gerçekten çok hoşuma gitti. Bisikletli zibidi gidiyodur girmiştir demedi .. Allah kimseye vermesin ama o an muhatapı salıvermemek gerek azıcık da olsa birşey çıkmayacak da olsa gözü korksun zarar verenlerin . Herkese kazasız belasız sürüşler

tahirkaya, adapolat ve Cüneyt Y. bunu beğendi.
  2. Selami53

Selami53 O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Geçmiş olsun,taksici arabadan indi mi ?

Ekrem Yılmaztürk bunu beğendi.
  3. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    gecmiş olsun ışıklarda yesilde yansa ne renk yanarsa yansın kesinlikle ezbere geçmemek gerekiyor. cünki bizim memleket mal diyarı. ön jantda bi noktadan çok eğilmişse çember özelliğini yitiriyor ne kadar iyi akord yapılsada hafif zıplama gibi sekme yapıyor bisikletnde bişi yokdur. bidaha yaşamazsın İnşaAllah.

tahirkaya ve Ekrem Yılmaztürk bunu beğendi.
  4. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :( Ekrem Kardeşim geçmiş olsun,Allah beterinden saklasın!.Şükür tabiki kendinize bir şey olmamış.Ama Bisikletiniz için de üzüldüm.Ne diyeyim..Diyeceğim şey şu?.Adamlar!.tabiki Adamsalar.Bisikletliyi Taşıt olarak görmedikleri gibi gıcık kapıyorlar.

Dün yolda gidiyorum aynadan kontrol ettim,arkamdan bir oto geliyor,ister istemez kasiste yavaşladım derken;Tabiki rahatsız olacağını hissettim çünkü normal bir akıcılık olmasına rağmen arkamdan paso korna çaldı hiç oralı bile olmadan yoluma devam edip sonra sağda bir boşluk bulup yanaştım.Tabiki bu bir deneme,bunlara uymamak lazım..

Son birşey söylemek istiyorum?.

-Taksi
    -Dolmuş
    -Halk Otobüsü
    -Belediye
    -Bazı Kendini bilmez sürücüler..

Bunların hepsini bir çuvala koy.Bir çuval Patates etmezler!.Tövbe,Tövbe!.

Tabiki Bisikletliye,Yayalara vs.Dikkat eden sürücüler yok değil!.

Hoşça Kalın.Canınız Sağ olsun,Tüm Herkesin!..

tahirkaya, GoMMeS ve Ekrem Yılmaztürk bunu beğendi.
  5. adapolat

adapolat Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Büyük geçmiş olsun

6. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Jantta gözle görülür birşey yok olsaydı zaten ciddi olay çıkardı,giderken farkettim canım sıkıldı ama çok şükür yani, janta da arayıp baktığım halde eğiklikte göremiyorum ama ciddi sürtüyor pabuca yarın söküp götürcem bakalım bisikletçiye..

İndi birşeyin var mı diye sordu çarptığım yere baktı arabasında birşey var mı diye biraz bekledi bende ayakta olunca gitti:bilmiom:

Çok teşekkür ederim, özellikle saydığınız güruha dikkat ederim muhatap ta olmam insanlıklarına! Veririm ama bu sefer işte haklı olduğuma güvendim sanırım:(

7. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    yok gözle görünenden bahsetmiyorum zaten papuclara sürtecek kadar akordun bozulmussa akord düzeldiğindede sekme yapacakdır muhtemelen. yandan gelen darbelerde bu sekilde oluyor. çember özelliğini yitiriyor.

8. özel

özel Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun. İnşallah ilk ve son kazanız olur.

9. GoMMeS

GoMMeS xrs040 2015

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    geçmiş olsun. Allah bir daha kaza bela vermesin inşallah. duyarlı, kurallara uyan sürücüler ve yayalarla karşılaştırsın...

10. sadık doğanay

sadık doğanay Üye

Seviye:
    geçmiş olsun kardeş

11. tahirkaya

tahirkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ekrem geçmiş olsun. Ben de Sultanahmet tramvay durağında kendi hatamdan dolayı düşmüştüm :)

12. Ogulcandaan

Ogulcandaan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun

13. Bülent Gökmen

Bülent Gökmen Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Geçmiş olsun, bisikleti olupta kazası olmayan yoktur elbet. Eğitim gibi bunda da önlem şart.

14. Ahmet SARI

Ahmet SARI Kıdemli Üye

Seviye:
    Aktif motosiklet kullanan ve ciddi disiplinli biri olmama rağmen sabrı elden bırakmamak taraftarıyım.

Öyle şeyler yaşıyoruz ki gün içinde hangi birini dövüp öldüreceksin?!??!?

Hatta son motosiklet kazamda 10 takla sonrasında yerde yatarken, etrafımda panikleyen insanları ben sakinleştiriyordum :)

Polisin tutumunda, kaskın olduğu gördüğünden psikolojik olarak bilinçli sürücü damgası algısınında etkisi vardır.

Önce tedbir sonra tevekkül derizya aynen öyle, ha birde ya sabır

Geçmiş olsun..