İlk kazam, Şile yolu Tantavi

Tepki
4
İsim
Ozan KAYMAKÇI
Bisiklet
Merida
Cuma günü sabahı en sakin saatler olan 05:00/07:00 arası çekmeköyden işe gitmek için yola çıktım Tantavi tünelini geçtikten sonra aniden kendimi yerde buldum. Aracı bile göremedim arkadan çarptı kaçtı. Çok şükür doku zedelenmeleri ile atlattım sadece bir müddet yürüyemiyorum. Güç bela polis merkezine giderek ifade verdim tek umudum kamera kayıtları umarım bulunur bu cani. Forumda bu konuda yardımcı olabilecek pedalcılar ile iletişime geçebilirim. Bu arada bisiklet meydanda yok kendime gelince yediemin otoparklarını dolaşacağım. Arkadaşlara tavsiyem mutlaka KASK takın ve ışığınıza fosforunuza aşırı güvenmeyin. İstanbul bisikletliler için yeteri kadar kültürlü değilmiş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Scudo
Tepki
89
İsim
Galip
Bisiklet
Mosso
çok geçmiş olsun, benimde 2 defa kullandığım tünel. Allah beterinden saklasın.

yusufgs3625

Daimi Üye
Tepki
299
İsim
isa
Bisiklet
KTM
Gecmis olsun. Boyle kacip gidenler sonradan vicdanlarini nasil rahatlatiyorlar acaba?

Tepki
1.681
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Çok geçmiş olsun.
Sırf bu yüzden işe bisikletle gitmiyorum ve asfalta girmeyip ..inadına bisiklet yollarından tırınım..tırınım
Çok tehlikeli. Ve hayat bu kadar ucuz değil.
Geri dönüş yok..geri dönüş yok.!

h.kozan

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
H.Kozan
@ozankaymakci Öncelikle geçmiş olsun. Tünellerden açıkçası ben de çok çekiniyorum. Görüş mesafesi kısalıp, dar bir alanda bisiklet sürmek zorunda kalıyoruz. Tecrübeli birisi değilim ama iyisi mi tünel içleri ve o dar alanlardan geçerken mümkünse el ve kollarımızı yanlara açıp, dikkat çekecek bir şekilde son derece kontrollu ilerlemeliyiz. Kask aynası tedbir amaçlı bu durumlarda yararlı olabilir.

Tepki
4
İsim
Ozan KAYMAKÇI
Bisiklet
Merida
@Savaş Acıboz

Zannetmiyorum ya da benim haberim yok

darkdream

Daimi Üye
Tepki
322
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benzer bir olay daha olmuştu sanırım. Tüneller gerçekten sakat. Artık görmemekten mi, kasıtlı mı oluyor bilemiyorum. Büyük geçmiş olsun.

Savaş Acıboz

Aktif Üye
Tepki
161
Bisiklet
Merida
ayrıca mazgallarda yola paralel çarpraz geçmek durumunda kalıyoruz

Tepki
4
İsim
Ozan KAYMAKÇI
Bisiklet
Merida
@darkdream

O tünel pek tehlikeli değil emniyet şeridi var aydınlatması güzel tabii bunun zıttı olan birçok tünel var dikkatli olmak lazım. Benim kazam tüneli geçtikten sonra oldu normal sağdan giderken pat birden yerdeyim kendimi güç bela orta refüje yuvarlanarak attım tesadüf bir ambulans denk geldi kurtuldum çok şükür. Bomboş yolda nasıl vurdu anlamadım sağdan gidiyodum o refüjden ambulansa bindim, uçmuşum demekki

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
Tantavi tünelinden daha önceleri bende geçiyordum yanımdan geçen yüksek hızlardaki arabaların birgün arkadamdan biçme ihtimalini düşündüğüm günden itibaren hem o tünelden hemde başka tünellerden geçmiyorum. Dalgın şöförler hafif karanlık ortamda önünde bir bisikletçi olabileceğini kestiremediği durumlar malesef oluyor. Alternatif bir yol bulursanız oralardan kaçın derim. Geçmiş olsun.

Yine yakın zamanda tünelde yaşanan kaza.

Sürücünün ifadesi; "Tünelde trafik levhasına çarptım sandım. Tünel çıkışı durup baktığımda minibüsün sağ dış aynasının kırıldığını fark ettim ama havalimanına yolcu yetiştirmem gerektiği için yoluma devam etmek zorunda kaldım."

• Beğen
Tepkiler: sspl

h.kozan

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
H.Kozan
@Savaş Acıboz Bir keresinde tekerleği mazgala kaptırmamak için gidonu az sola kırmıştım. Hemen dibimde de bir araba varmış yolda. (Neden bu kadar dibime kadar takip mesafesi koymuşsa artık.) Otomobilin tekeri dizime kadar geldi birden neyse ağır sürüyorduk bir şey olmadı. Bir de yanımdan geçerken pencereyi açıp: Neden kenardan sürmüyorsun diye fırçalamaya çalıştı. -Bisiklet yolu mu var? Yanaşma o kadar dibime kadar, görmüyor musun çoçuk bisikleti mi bu dediğimde laf atmayı kesmişti. Belki o an kask aynası kullansaydım bu şekilde bir şey yaşanmayacaktı, olaydan sonra gidip zaten kendime kask aynası aldım. Arkadan gelen trafiği takip hayati önem taşıyor. Öndeki trafikte duyularımız tek başına yeterli olabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: Savaş Acıboz
Tepki
4
İsim
Ozan KAYMAKÇI
Bisiklet
Merida
@h.kozan

Kask aynasını değerlendirebilirim de pedallamaya ne zaman başlarım bu olaydan sonra kısmet....?

h.kozan

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
H.Kozan
@ozankaymakci İnsan zamanla çok daha büyük acıları unutabiliyor. Umarım çok uzun sürmeden sevdiğiniz spora geri dönersiniz. Geçmiş olsun tekrardan. İyi akşamlar. Yolda olmak...

• Beğen
Tepkiler: Savaş Acıboz

Savaş Acıboz

Aktif Üye
Tepki
161
Bisiklet
Merida
@h.kozan Allah korumuş bu gün bakırköyden beşiktaşa sahilden gittim geldim pek sürene rastlamadım sonra neden olduğunu anladım sanırım inşaat sürmekte ve moloz kamyonları geçiş yolları kapalı rezaletti seneye rahat olacak gibi ama pek zevk alamadım açıkçası

• Beğen
Tepkiler: h.kozan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Çok geçmiş olsun. Allah şifa versin. İnşallah en kısa zamanda pedallayama devam edersiniz..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Trafik ışıklarında sarıda hızlanmak, yol kenarlarına arabadan bira/soda şişesi fırlatmak, trafikte bizden daha küçük bir "taşıtı" sıkıştırmak/taciz etmek, tünellerde hız rekoru denemeleri yapmak, aşırı yardımsever/hayırsever bir millet olarak çarptıktan sonra bırakıp kaçmak vesaire, vesaire... hangi birini sıralayıp, hangi birini yazacağız bilemedim. Ahlaki, insani, vicdani boyutlarına girmiyorum bile daha başımıza gelen olayların. Çok geçmiş olsun, cümlemize sabır diliyorum öncelikle!

calhanre

Üye
Tepki
7
ben genelde trafikle aynı yönde değil de ters yönde kullanıyorum.İşim olmadıkçada tuzla kadıköy sahil yolundan başka yerde sürmüyorum.Araba olmayıncada sürmek stressiz keyifli oluyor.Geçmiş olsun

Tepki
4
İsim
Ozan KAYMAKÇI
Bisiklet
Merida
@calhanre

Teşekkürler sağolun