Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk Kaza :((

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında tolga akyol tarafından paylaşıldı.

1. tolga akyol

tolga akyol "En iyi bisiklet, sahip olduğun bisiklettir."

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Sakarya akşam trafiğinde park etmiş araçlar ile trafikte ışıklarda bekleyen kuyruk arasında ilerliyordum ve otobüs yanından geçerken otobüsün başına geldiğimde ufak yaşlarda bir bisikletli çocuk trafikte bekleyen otobüs ve önündeki aracın arasından önüme fırladı ve iki frene de asılarak dengemi kaybettim. Maşam kilitliydi ve o hızla giderken frene basınca ben koltuktan öne fırlayıp bacaklarım gidona çarptı ve bisikletin arkası kalktı.Düşmemek için direndim sol bacağım üzerinde birkaç metre seke seke gittim bisiklet ile ve sol ayakkabımın dol dış yüzünü yırtıp ayağımı fena halde burktum.Ben ve bisiklet yere düşmedik fakat eve geldiğimde kaburgam ağrımaya başladı sebebini anlayamadım. Sanırım ters bir mukavemet göstermiş olabilirim.Ve de nasıl oldu anlamadım zincirim atmıştı.Okuyan arkadaşların dikkatli olmasını diliyorum.Allah kazasız belasız bol sürüşler nasip etsin.

2. Mehmet Can K.

Mehmet Can K. Adanaspor

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun. Ben de bugün yolun sağından giderken, yavaş seyreden belki de durmuş(hiç dikkat etmedim) olan aracın sağa dönüş yapacağını anlamadığımdan az kalsın sağ önüne vuruyordum. Yavaş gidiyor olmam beni kurtardı. Arka lastik havaya kalktı benimde bacak aram kadroya çarptı kolay yırttım neyse ki tam ortalamamışım biraz ağrıdı ve geçti :D Ben sizin yerinizde olsam doktora giderdim, biraz hassasım bu konularda.

3. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Geçmiş olsun ikinize de.
    Şehir içerisinde hızlı gitmemek gerektiğine iki güzel örnek. Birimiz hızlı gitmediği için durmuş öbürünüz kendini sağa sola vurmuş. Aman deyim. Bazen ben de yapıyorum ama şehir içinde gaza gelmemek lazım.

Gökhan Akkaya bunu beğendi.
  4. Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  5. İsmail Kulaoglu

İsmail Kulaoglu Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Selamun Aleykum

Geçmiş olsun bilader. Diğer arkadaşında dediği gibi hiç belletme acile git. Bende 20.09 da bisikletten düştüm sol kolumda bir ağrı ve morluk oluştu, çenemi vurdum yere doktora gitmedim. önemsemedim bileğimi çevirirken ağrı yapıyordu biraz. Geçen hafta sonu bisiklet kullandım o arada kullanmamıştım. Ağrı şiddetlendi ve kolumu tam açamadığımı kapatamadığımı farkettim ve dün doktara gittim. Bana kolunu kırmışsın dedi doktor bunu nasıl görmedi nasıl alçıya almadı dedi. Bende doktora gitmedim. Bi dahakine gidersin diye dalga geçti doktor.

uzun lafın kısası git acile kırık çatlak varsa hemen öğrne öyle geciktirme benim gibi. Gerçi hanım randevu almıştı ama gitseydim tekrar kırarlardı muhtemelen çünkü olay sonrası 5.güne randevu alabilmiştik devlet hastanesine.

Git üstat bi baktır hemen acile git hiç vakit kaybetme

Tahir Keskin bunu beğendi.
  6. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Size de geçmiş olsun. :(

7. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Büyük araçların ön camını göremiyorsanız sağından ya da solundan geçmemenizi tavsiye ederim.Eğer ki geçecekseniz tam aracın önüne geldiğinizde tamamen yavaşlayıp kafanızı uzatıp gelen giden var mı diye bakmanızı öneriyorum.

Onur YCL bunu beğendi.
  8. tolga akyol

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:

Kaburgamda sorun yok çok şükür.Ayakkabı zahiyatı ile atlattık.Ayak serçe parmağımda ağrı oluyor spor ayakkabı dışında ayakkabı giydiğimde.Şimdi düşünüyorum ayağımın o dış bölgesinde seke seke giderek bilegimi kırmadığım için çok şanslıyım.

Arkadaşlar kazam bu şekilde idi.Dar alanda ilerlediğim için görüş açısı olmadığından ne çıkacağı belli değil.Bir kedi köpek.Yaya dahi çıkabilirdi.Böyle dar geçişli yollardan uzak durmak gerek.Ben o hızla yere düşmedim fakat düşebilirdim ve bir aracın altına da girebilirdim.Kendimce bir tecrübe edindim.Saçma bir çizim oldu ama umarım anlaşılabilir ve bisikletli arkadaşlarımız dikkatli olurlar.Herkese kazasız belasız sürüşler.

9. Onur YCL

Onur YCL “A bicycle ride is a flight from sadness.”

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Çiziminiz gayet güzel olmuş :) bence böyle bir yerde dikkat edilmesi gereken en önemli husus, sizin yaşadığınız gibi ani bir durumda panik freni yaptığınızda bisikletin sizi üzerinizden atacak derecede hızlı olmamanızdır. Umarım size ve tabiki bizlere ders olur. Geçmiş olsun.

tolga akyol bunu beğendi.
  10. İsmail Kulaoglu

İsmail Kulaoglu Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Teşekkürler Tahir Bey, ihmalkarlık işte. Sanki kaza sonrası acile gitsem ne olacak ne kaybedeceğim.

Tolga kardeş git bi film çektir olmasın ama belkim kırık çatlak bişey vardır sağlıkta senin ayakta senin ama benim düştüğüm hataya düşmeni istemem. Gerçi Allah'a (cc) şükür ben kolumu kullanabiliyorum, çenem de iyileşiyor ama kemik yerinde kaynamamış. Doktor diyor ki ağır kaldırma bisiklet kullanma vb.vb. 1-1,5 sene sonra tam açacaksın kolunu haa bu arada kolunu aç kapa diyor biceps çalışır gibi.

Ama dechatlon'un belgrad ormanlarında turu var bu pazar ilk kez topluca bisiklet kullanacağız. Gidecem :D ben kendimi iyi hissediyorum. La bebe uyuşrucu gibi bişeymiş bu bisiklet yaa, hanım bıraksa her akşam çıkacam neredeyse o derece keyif alıyorum yaw :) Düşüyom kalkıyom gene biniyom. İnat ettim ya la :

Bu arada pazar günü forumdan gelen varmı? Tanışırız kısmetse

tolga akyol bunu beğendi.
  11. tolga akyol

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:

Hatalarımız ile tecrübe kazanıyoruz ki şanslıyız ki hatamızda bizi üzecek bir durum meydana gelmedi en sevdiğim ayakkabımın yırtılması dışında:rolleyes:

Eniştem doktor ona gösterdim.Oynadı kurcaladı sorun yokmuş .Tşk ediyorum.Ben de hastalıktan ve kazadan beladan korkan bir insan olarak göstermeden duramazdım zaten. :mlk:

12. İsmail Kulaoglu

İsmail Kulaoglu Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Eee gitmişinya işte :p tekrar geçmiş olsun

13. tolga akyol

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Sağol varol dostum.;)

14. Latif D.

Latif D. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun... Her zaman dikkat edelim lütfeeen.

15. emrah9700

emrah9700 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    şehir içinde yavaş gitmek lazım tabiiki ama insanda bazen istiyorki etrafa, yarışcı gibi kıyafetlerle yavaş bi şekilde rampayı zorlanarak çıkıyor görüntüsü vermekdense, yolda arabalara yakın hızlarda ayakda rampa çıkar vaziyetde bi görüntü ve özenti bırakmak istiyor, bisiklet kültürü olmayan insanların olduğu ülkede.

malum şehir içinde herkesin uzaylıya bakar gibi bakışına kapak olması bahanesiyle, tabii dikkatsizce açılan kapıların, yola bakmadan atlayan insanların, sinyalsiz dönüş yapan araçların arasında dikkati elden bırakırsak daha kötü bi duruma düşülebileceğini unutmamak lazım.

geçmiş olsun. İyi bir korna olmazsa olmaz bende o yüzden airzound siparişi verdim, ama basmaya vakit kalmadığı anlarda olabiyordur tabii

16. Eren Can Güldalı

Eren Can Güldalı Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    geçmiş olsun umarım ilk ve son olur ;)

17. Mehmet Altuğ

Mehmet Altuğ surrender.to.music

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar, bir kaza sonrasında göğsünüzde, sırtınızda bir ağrı oluştuysa mutlak suretle hastaneye gidip film çektirin. Kaburgalarınızdan biri veya birkaçı kırımış, çatlamış olabilir. Daha da kötüsü, kırılan bu kaburga kemikleri akciğerlerinize batabilir ve iç kanamaya sebep olabilir.

Kaza geçiren kardeşimize de geçmiş olsun diyorum.

18. tolga akyol

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Çok şükür bişeyim yok.Kornalık vakit de yoktu saniyelik oldu.görüş açısı olmayan kör noktadan fırladı.Şans kısmet işi biraz da.Benim tek kusurum hızlı gitmemdi.Artık dikkatli oluyorum o tarz yollarda.

emrah9700 bunu beğendi.
  19. emrah9700

emrah9700 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    en korktuğum şey bi sakatlık geçirip bisikletten uzak kalmak, umarımı hiç birimiz yaşamayız

tolga akyol ve Tahir Keskin bunu beğendi.
  20. tolga akyol

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Amin kardeşim.