Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk Günden Lastik Patlaması

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Onurcan Ökse tarafından paylaşıldı.

1. Onurcan Ökse

Onurcan Ökse Kıdemli Üye

Adı:
    Onur Can Ökse
    Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    Continental raceking 29x2.2 lastikli daha dün aldığım 0 bisikletin bugün diken batmasıyla ön lastiği patladı neden patladı acaba lastikler sağlam değilmi ?

2. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    1aydan uzun süredir 26x2,2 raceking kullanıyorum daha bir kez bile patlamadı. iki kez kırık cam üzerinden bile geçtiğim halde...

3. Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar,

Lastikler patlar, buna hazırlayın kendinizi tamamen tesadüftür, aldığın televizyonun 10 tık dememesi yada aldığın 2. günde arızalanması kadar normaldir.

Bütün o teknolojiler koruyucu şeritler, onarıcı sıvılar falan bi yere kadar, içinde hava varsa mutlaka bi şekilde patlayabilir.

İlle de patlamaz olsun derseniz konfor vazgeçin, ağırlıktan şikayet etmeyin dolgu lastik kullanın..

Şahsi tavsiyem;

Lastik patlamamasına değil, patlarsa bana en kolay çözüm hangisi olur ona odaklanın..

4. Bahadır Ulusoy

Bahadır Ulusoy Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    lastik bu patlayacak tabi :) bugün değil yarın patlar bugün 3 kez patlar 1 yıl patlamaz.

5. batu gurca

batu gurca Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Arabaya benzin parası vereceğine, bisiklete lastik parası ver :p

Hasan Ece bunu beğendi.
  6. Abdülsamed AKBULUT

Abdülsamed AKBULUT Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Altı aydır patlamıyodu, namussuz ön teker patlamış indi havası ama yinede idare ediyo. lastik işte patlar abi:):)

7. Salih Kü

Salih Kü Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hocam aslında bu Race King lastikler belki yarış lastikleri oldukları için biraz zayıf olabilir. Çünkü bir yarış lastiğinde yüzey kalitesi ve hafiflik önemlidir. Bu da sağlamlıktan kayıptır. Aynı lastiğin ekstra korumalı bir modeli daha az patlar, daha ağır olur, daha pahalı olur ama diş performansı aynıdır. Bu bir yarış lastiği. Bu yüzden patlaklara hazır olun. Tabi uzun süre patlamaması da olasıdır.

8. Umut Kılınç37

Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Benim eski bisikletimin 2yıl boyunca lastiği hiç patlamadı yeni bisiklet aldım 2tur attım eve geldim patlamış yani lastik bu patlar.

9. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ufak bir hatırlatma. lastik basıncını düşük tutmayın.

10. adapolat

adapolat Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    continental race king lerden bu yönde bir şikayet var çoğu kişide lastikler patlamaya karşı pek dirençli değil schwalbe öneririm ne ormanlara girdim ne dikenlere girdim kaç km yol yaptım bana mısın demedi 1 yıldır aldığımdan beri patlamıyo

11. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Olabilir sorun etmeyin, temmuz ayından beri hiç lastiğim patlamamıştı, dünkü turumda patlamış molada farkettim, biraz hava bastım ve 15km bu şekilde geldim. Tahminim daha önceden girmiş diken, o havayla eve kadar geldim bir sorun olmadı, sabah tekrar hava basarak 10 km gidip geldim ve dikeni söktüğümde palmiye ağacındaki dikenlerden bir tane batmış, pense ile çıkarttım bahaneyle yeni aldığım Maxxis weşterweıgt iç lastikleri taktım, eski iç lastikler 190gr'ken yeni taktıklarım 178gr, bakalım bu iç lastikler nasılmış.
    Ahmet AYAZ bey'e lastik basıncı konusunda katılıyorum, düşük hava basınçlarında patlar lastik. Lastik basınçlarını düşürmüştüm, ön lastik arkaya göre 5 psı daha düşük olacağı için havayı gereğinden fazla indirdiğim için bu yüzden patladığını düşünüyorum. Yola çıkmadan lastik kontrolü yapmakta fayda var.

12. alp değer tanrıverdi

alp değer tanrıverdi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Dun bisikleti aracin arkasina bagladim. Baglarken hic bir seyi olmayan lastik aracin arkasinda 0.5 cm kadar yarilmis. Onu gectik, eşimin bisikleti 1.5 saat sonra diken batmasindan patladi. Bazen oluyor boyle. En iyisi en qz 4 yedek lastigi evin bir kosesine koymak.

13. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Siz şanslısınız demekki lastikte en kötü deneyimimdir schwalbe rocket ron. Bir kaç ayda onlarca defa sürekli patladı. Yok böyle bişey :)

14. adapolat

adapolat Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    valla şansmıdır bilmem ama aldığım hafta kasti olarak lastikleri sınamak için dikenli bölgede turladım 7 tane diken çıkardım 1 tane patlak vardı ondan 1 yıldırda hiç patlamadı :D

15. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Aynen katılıyorum size, bende her turdan sonra lastik kontrolü yaparım ve her kontrolde bir kaç küçük önemsiz diken çıkartırım.

adapolat bunu beğendi.