Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk Deneyim B'twin 340 Dağ Bisikleti

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında EnginCan tarafından paylaşıldı.

1. EnginCan

EnginCan Yeni Üye

Adı:
    Engincan
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Selam Herkese Arkadaşlar
    Dün bayrampaşa decathlon mağazasından mtb rr340 aldım. Ekipmanlarım ve aksesuarlarım için çalışanlar baya yardımcı oldu sağolsunlar. Sadece depolarının olmayışı ve reyondan bisikleti almak şaşırttı beni :) ama kurma işlemini yapıp veriyorlar. Bisikleti alır almaz belgrad ormanına gittim 1 saatlik sürüşüm baya keyifli geçti.Bisiklette hiç bi sıkıntı yoktu vites geçişleri ve frenler güzel.
    Bu sabah da 7.40 gibi evden çıktım sahilde sürüş yapmak için. Anladım ki bu lastiklerle asfaltta gidilmiyor :) yol bisikletlerinin hepsi ama hepsi geçti beni artık takmamaya başladım :) Bisikletlilerin birbirine selam vermesi günaydın demesi çok hoşuma gitti.
    Sele dışında herşey çok güzel bisiklette. Onuda zamanla totomuzu alıştırıcaz :) Bu arada asfaltta sürüş için b twin dağ 340 modeli için yol lastik önerileriniz bekliyorum.
    IMG_3626.JPG IMG_3631.JPG IMG_3633.JPG IMG_3634.JPG Image-1.jpg

alpertecer, H.T, NewStyle ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. mustafa bozkurt

mustafa bozkurt Yeni Üye

Seviye:
    dağ bisikleti türkiye de iyidir.lastikleri değiştirme kışa giriyoruz.lastikleri incelttiğin an yol tutuşun değişir.yol bisikletleri farklı onlar yolda giderken hızlıdır ama mesela mazgallara dikkat ederler kaldırımlara dikkat ederler amortisör leri olmadığı için çukurlara dikkat ederler sen bu bisikletle kaldırımdan.inersin.toprak yoldan gidersin.asfalttan gidersin.cukurlara mazgallara girdim çıktım derdin olmaz bilmem anlatabildim mi ?lastikleri incelttiğin an bisikletin virajlarda ıslak zeminde kaymaya başlayacaksın yani kontrolün biraz daha zorlaşacak.

Yinede dikkat ederim diyorsan zevk senin ben denedim ama bir fark göremedim yol tutuşun zorlaşacak ben bir fark göremedim başka ince kullananlara sor.bisikletcilere sorarsan onlar lastik satacak tabi işlerine geliyor.

EnginCan bunu beğendi.
  3. ventiol

ventiol Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bisikleti aldığınızda ilk yapmak istediğiniz lastik inceltip performans kazanmak ise neden dağ bisikleti tercih ettiniz?

Hasan Ç. ve Üye Adı bunu beğendi.
  4. NewStyle

NewStyle Evli Bisikletli Çocuklu

Adı:
    Tuncay
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Hayırlı olsun ilk bisikletinizmi güle güle kullanın

EnginCan bunu beğendi.
  5. endersemiz

endersemiz Aktif Üye

Adı:
    Ender Semiz
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bir rockrider 340 kullanicisi olarak hız daha çok kondisyonla alakalı bence üzerinde gelen lastiklerle kullanıyorum ve kondisyonum iyi gibi hız konusunda sıkıntı yaşamıyorum.Bisikleti ilk aldigimda asfaltta 14km/h ortalama hızla sürerken şuan 22 km/h civarlarında.

EnginCan bunu beğendi.
  6. EnginCan

EnginCan Yeni Üye

Adı:
    Engincan
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @ventiol :) Evim ormana çok yakın sabahları orada sürüş yapıyorum bu yüzden dağ bisikleti aldım. Sahilde yol bisikletli bi arkadaş lastikleri değiştirirsen daha iyi sürersin asfaltta dedi kafama taktım. Bu sebepten sizden tavsiye istedim.
    @mustafa bozkurt ve @endersemiz fikirleriniz için teşekkür ederim. Bu lastiklerle devam edicem :)

7. NewStyle

NewStyle Evli Bisikletli Çocuklu

Adı:
    Tuncay
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Lastikleri tur lastiğine çevirirsen akıcılığı ve performansı artar fakat bı seferde arazide sorun olabilir bence biraz ormanlık arazide tadını çıkar ileriki aşamada düşünürsün kafaya hiçbir detayı takma sadece anın tadını çıkar bisiklet sporu keyifli bir spordur ama takıntılı olursan keyfinden ödün verirsin

alpertecer ve EnginCan bunu beğendi.
  8. Bekocekodeko

Bekocekodeko Yeni Üye

Adı:
    Berk
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Ben bir hybrid yanlısı olarak tur lastiğine geçmelisin ama kış geçsin sonra kış geldiğinde tekrar bu lastiği takarsın

E2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. sspl

sspl 8240 Km'de Kısa Bir ara

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Pamuklu tshirt kullandığınızı görüyorum, bence lastiklerden önce bisiklet kullanırken giydiğiniz eşyalara yatırım yaparsak daha mantıklı olucak :)

10. Eto3401

Eto3401 Aktif Üye

Adı:
    Ahmet Ertuğrul Y.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Iyi günler.Kask ve bisikleti ne Kadar'a aldınız?