Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ilk dag bisikletini alacak kisiye 20 bin TL'lik oneri

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında bozokaydin tarafından paylaşıldı.

1. bozokaydin

bozokaydin Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisiklet kullandikca yakin arkadaslarim da bisiklet almak istiyor, zamanla 5 arkadasimin bisiklet almasina neden oldum. Bu haftasonu da (cumartesi) baska bir arkadasim ile bisiklet bakmaya gittik. Kendisi ilk dag bisikletini alacakti. Arkadasimin da spor arabasi vardi cadde taraflarinda bir bisikletciye ugradik. Bize hemen 15-20 bin tl arasi olan bisikletleri katologdan gostermeye basladilar. Yalniz bisikletler de o anda dukkanda dahi yoktu. Yani dukkanda olan bisikletleri dahi gostermediler, yeni basliyor ya bisiklete, araba da spor hemen xtr ya da xx gruplu karbonlar gosterildi.

Madem ilk baslayanlara bunlar oneriliyor keske dukkanda da stok olarak tutulsalardi. Gunahini almayayim da bence hale vakte bakip bisiklet onerdiler. Benim de iki adet dag bisikletim var, ikisi de karbon, biri de scott rc kadrolu. Buna ragmen bence yeni baslayana gereksiz. Kendim kullanan olarak diyorum.

Bu sirada bir bey esi ve 6-7 yasindaki cocugu ile geldi. Ogluna cocuk bisikleti alacakti. 20 inch jantli vitesli bir bisiklet onerdiler. Zaten dukkanda vitessiz can kurtaran tekerlikli cocuk bisikleti yoktu. Adam, "Oglum daha kucuk bu bisiklet hem buyuk hem de vitesli fazla gelmez mi?" deyince yandan bir bakis atarak adami bastan asagi suzup "Beyefendi siz hangi devirde yasiyorsunuz? Vitessiz bisiklet mi kaldi? Vitessiz bisikleti cocuk eline bile almaz."dediler. Adam esinin yaninda bozuldu ama yine de "Olsun, bir tane cikarin bakalim dedi" su an elimizde yok dediler.

Biz de o zaman bize karbon bisiklet onerdiniz, o da dukkanda yok bu beye de getirin dedik. Ses cikmadi.

Sonuc olarak ne oluyor, bizim de kendi cevremiz var bu bisikletci iyi, bu bisikletci kotu dedigimizde arkadaslarimiz bizi dinliyor, elini ayagini kesen cok oluyor. Iyi niyet her zaman kazanir, insanlara samimi davranmayalar da kisa vadede kazanir, uzun vadede kaybeder.

2. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Satıcı tutmuşken büyük kuş tutmak istiyor bence o dükkandan uzaklaşın :)

bozokaydin bunu beğendi.
  3. mustafa apçin

mustafa apçin Aktif Üye

Seviye:
    Bir müşteriye 1 kez satış yapmaktansa , dost olup birçok kez satış yapmak uzun vadede daha kazançlıdır. Keşke bu şekilde davransa her esnaf.

bozokaydin bunu beğendi.
  4. A.Kadir Ünal

A.Kadir Ünal Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kendi zararına iş yapıyor yakın zamanda o küçümsediği ,ucuz bisikletleri bile satamıyacak haberiyok.
    Yeri geldiğinde bir sibop kapağı bile ücretsiz takılması insanı sevindirir.İnsanda mutsuz olduğu kazık yediği yere gitmez.Müşteriye bikere güven verdiğin zaman bütün günler zaten müşteri senindir..Esnafcılık böyledir.

Murat Kırdı ve bozokaydin bunu beğendi.
  5. burhan çetin

burhan çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Biz bisikletimiz kullanım amacına uygun olsun diye kılı kırk yarıyoruz adamın yaptığına bak.

bozokaydin bunu beğendi.
  6. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    ben olsam 1.000-1.500 arasındakilerden başlar... ballandıra ballandıra ve ikna ede ede 4-5'e çıkardım... e onunla da yetinirdim... 15-20 ne be ya :)

(ben de az kötü diilmişim yani :p)

7. Recep TOPAL

Recep TOPAL Bisikletkolik

Seviye:
    aç gözlü ve karşısındaki salak niyetine koyan esnaf zihniyeti işte...

bozokaydin bunu beğendi.
  8. Kader Kerem

Kader Kerem Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Böyle para kazanmaya çalışan esnaflardan nefret ediyorum..Anlık kazanç sağlıyolar ama uzan vadede hep zarar :)

bozokaydin bunu beğendi.
  9. turky

turky Aktif Üye

Seviye:
    içinde bisikletten çok para aşkı olan satıcı böyle yapar şaşırmamak gerek.

çok şükür ben hep iyi arkadaşlara rastladım. bana bu yeter sana dediler gerçekten de yetti yetiyo. herkese böyleleri denk gelir inşallah.

bozokaydin bunu beğendi.
  10. ozan kılıç

ozan kılıç Yeni Üye

Seviye:
    15-20? adamın gözünü para hırsı bürümüş resmen

11. serkan saygın

serkan saygın Aktif Üye

Seviye:
    işini severek yapan bir satıcı olsaydı eğer ilk önce o küçük çoçuğun hevesini kırmadan güzel bir karar vermesi için ailesinin yanında ona ön ayak olucak bilgiler verirdi.
    ama yazdıklarınıza göre durum bundan çok farklı bir boyutta tekamül etmiş.yazık.allah doyursun diyelim.
    he birde satıcı kısmından bakmak lazım.belki işleri kötüdür,kazanamıyordur anlarız ama yinede hoş bir yaklaşım değil bence.

12. Talha Ateş

Talha Ateş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Tamamen katılıyorum. Birde işi pişkinliğe vurmaları yok mu?