Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ilk bmxim.salcano jump race

Konu, 'BMX' kısmında rekrone tarafından paylaşıldı.

1. rekrone

rekrone Yeni Üye

Seviye:
    uzun zamandır bmx almayı düşüodum.en sonunda sahip oldum:) burdanda paylaşmak istedim.
    birde sorum olucak.bmximin frenlerini söküp kontra pedal yaptırmak istiorum.bu konuda biraz bilgilendiriseniz sevinirim.iyi forumlar :)

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Fikret Siler, mRt mtLu ve TANER KUDAY bunu beğendi.
  2. Barış Karapınar

Barış Karapınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Hayırlı olsun.

Fikret Siler bunu beğendi.
  3. Berkay Kantarcı

Berkay Kantarcı Üye

Seviye:
    Hayırlı olsun.

4. Mehmet Ali KAPLAN

Mehmet Ali KAPLAN Yeni Üye

Seviye:
    hayırlı olsun...

5. Tolgahan_07

Tolgahan_07 Aktif Üye

Seviye:
    Hayırlı oLsun :)Kontra Pedala geçmeden önce
    1-Bence dişLiyi küçülterek
    2-Street yapacaksın sanırım pegleri prüzsüz ve daha hafif olan bir yenisiyle değiştirerek
    3-Seleyi en düşük seviyeye getirerek
    Başlıyabilirsin =)

Hakan Guven ve Fikret Siler bunu beğendi.
  6. rekrone

rekrone Yeni Üye

Seviye:
    bilgilendirdiğin için saol :)

7. Aparijo

Aparijo Üye

Seviye:
    1-Arka dişli 16'nın altına inemeyeceği için ön dişliyi küçültmesinin esprisi yok.
    2-Senin dediğine göre magnezyum peg takması lazım , ekstra masraf.
    3-Seleyi en alta indirmenin sana faydası olmaz , şekilcilikten başkası değil.

Tolgahan_07 , sana ve her bmx sürücüsüne tavsiyem , önce iyi bir sürücü olun ondan sonra insanları yönlendirmeye çalışın , şekilcilikten de fayda gelmez.

8. Tolgahan_07

Tolgahan_07 Aktif Üye

Seviye:
    Kastım arka dişli değildi. Bmx i hafifletmek adınaydı. zaten 10.6 kg gibi bir ağırlığı vardı.

mirraco nun 33 T olan dişlisi daha uygun ve güzel olur diye düşündüm.

peg'lere bakarsan street için uygun olmayacağını görürsün.
    Onun yerine düz pegler işini görür

Street yapıyosa Seleyi en üste çıkarıp yüksek bir bunny çek o zaman anlarsın faydayı.

Amacım tartışma çıkarmak değil iyi sürücü olduğumuda idda etmiyorum arkadaş bir bmx almış yardım istiyor. madem ki bilgilisin Beni eleştirmek yerine düzgün olanını yazabilirdin... İYİ FORUMLAR..

9. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    Sele bir karış yukarıdaykende bunny çekince bir yerlere değmez... Çünkü: doğru teknikle yapılan bir bunny hopta bisikleti ileriye doğru ittiğinizden bisikletin gerisinde kalırsınız. Ayrıca daha yeni başlamış biri daha teker boyu bunny yapamadan grind a neyle çıkacak??? Şimdilik pegsiz vede normal sele boyuyla sürmesi daha faydalı. Hem sele yüksekkende biraz wheely çalışıp dengesini geliştirir.
    Hafiflik olayı için daha çok erken, önce bu haliyle birşeyler yapmaya başlayın zaten bir süre sonra lüks olmaktan çok ihtiyaç olacaktır bazı parça değişiklikleri.
    Aparjio nickli arkadaşı tanıyormusunuz bilmiyorum ancak Türkiyenin en eski vede en iyi BMX (street) sürücülerişnden biridir. Bilmemenizi de rahatlıkla anlayabilirim çünkü zaten faal sürücülerin hepsi tanıyor.

Samet SERTER, poytatu ve Ayberk Türk bunu beğendi.
  10. rekrone

rekrone Yeni Üye

Seviye:
    aslında street düşünmüorum.flatland üzerine yoğunlaşmak istiorum.kontra pedalıda sadece bilgilenmek amacıyla sormuştum.daha aldığım bi hafta olmadı.günde 4-5 saat çalışıorum kendimi geliştirmek için.

11. Aparijo

Aparijo Üye

Seviye:
    Bu yazdığımı eleştiri olarak algılıyorsan , bunu değerlendirmen gerek. Arkadaş kontra pedal takmaktan bahsediyor sen bunu böyle yap şunu şöyle yap diyorsun. Daha arkadaşın ne stilde süreceğini bilmiyorsun ki street'ten bahsediyorsun. Arkadaşın bisikletinde hiç bir problem yok o şekilde gayet rahat kullanabilir. Zamanla kendine göre düzenleyebilir bisikletini. Bu arada Street'i de çok iyi biliyorum Flatland'i de. Seninle tartışacak yaşta da değilim. Eleştiriye açık olun , eleştirirken de dikkatli olun. Klavyeniz değil sürüşünüz kuvvetli olsun. Lara'ya selamlar ( geçen yaz 6 ay boyunca Lara'daydım.) :in:

Samet SERTER, poytatu ve Vasgort bunu beğendi.
  12. Aparijo

Aparijo Üye

Seviye:
    Devam et rekrone...

poytatu bunu beğendi.
  13. Tolgahan_07

Tolgahan_07 Aktif Üye

Seviye:
    Benim Aparjio nun kalitesine lafım yok burası ortak bir forum ben bildiğim kadarını ilettim Aparjio'nun beni düzgünce düzeltmesi gerekirken bana göre küçük düşürecek şekilde ifade etmesi zoruma gitti.

14. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    aslında birde şöyle bakarsak olaya, bmx olsun mtb street olsun, tamamen şekilciliğe dayalı tarzlardır. eğer kendisi her iki halde de (normal hali ve sizin dediğiniz gibi ''şekil'' hali) bmxini rahat kullanabiliyorsa bence ''şekil'' olan haliyle kullanması yaptığı hareketlerin çok daha güzel görünmesini sağlar.

diğer bir konu, arka dişli 16t ise zaten aynakol dişlisini mutlaka değiştirmeli, çünkü fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla 40-42 t dişli var ön tarafta. bu da pedal çevirmeyi çok zorlaştıran bi kombinasyon.

peg konusuna gelirsek sizin yaklaşımınız sedona borla kadro ağır geliyor hangisiyle değiştireyim diyen birine borla ağırsa git speci epic kadro al demek gibi birşey olmuş. evet epic kadro hafiftir ama arada bütçeyi sarsmayacak başka hafif ve ekonomik kadrolar vardır. salcano ve bianchi bisikletler kullanılan pegleri elinize alıp kabaca tartsanız bile ne kadar ağır olduğunu görürsünüz. fakat bunlar ağır diye gidip yüzlerce lira magnezyum peg almak zorunda değil, arada kalan başka bir sürü firmanın bir sürü pegi var. kendi bütçesine uygun daha hafif bi peg alabilir.

bunu kesinlikle olumsuz eleştiri olarak algılamayın, sizin Türkiye bmx dünyasında ne kadar kaliteli bir sürücü olduğunuzu gerek videolarınızdan gerekse fotoğraflardan biliyorum, ve gerçekten size karşı saygı duyuyorum, fakat bu şekildeki tavırlarınız kalitenize biraz gölge düşürüyor,

Tolgahan_07 bunu beğendi.
  15. Tolgahan_07

Tolgahan_07 Aktif Üye

Seviye:
    Evet, işte bunu demek istiyorum. Teşekkürler.:in:

gurkankas bunu beğendi.
  16. Güneş BALKAN

Güneş BALKAN Yeni Üye

Seviye:
    Size bir sorum olacak yardım almak amaçlı.Salcano jump race için bir değerlendirme yaparmısınız.Hani ilk başlarken bianchi yada salcano yerine biraz daha paranı biriktir miracco al derler genelde.Yine böyle yapılması gereken bir bisiklet mi yoksa başlangıç için uygun mudur ? Teşekkür ederim. :)

17. Ayberk Türk

Ayberk Türk Forum Demirbaşı

Seviye:
    günescim ben bu modeller ilk cıktıgında tanıtım amacıyla paylasmıstım bu konunun tartısmaları bitmez
    1. kesim bastan dandik bir bisiklet alayım sonra onu dagıtıp iyi bir Bmx alayım kanaatinde
    2. kesimde baslıcaksan adam gibi bir bmxle basla biraz daha paranı biriktir bmx ten soguma gorusunde

bende ikincisini savunuyorum :D

Tolgahan_07 bunu beğendi.
  18. rekrone

rekrone Yeni Üye

Seviye:
    ilk bmx im olduğu için fazla bişey söyleyemicem.mirraco veya gt falan sürmedim hiç ama şimdilik hiç bir sorunu yok bmx in.gayet rahat bi sürüşü var.hem bana görede gayet hafif.hem dolaşmak için hemde hareketleri denemek ve öğrenmek için güzel bmx bnce.başlangıç için uygun yani :)

19. Güneş BALKAN

Güneş BALKAN Yeni Üye

Seviye:
    biliyorum biliyorum gördüm o başlığı ama ben sadece Aparijo'nun fikrini merak ettim.ayrıca ne zaman geliyosun sen bakayim :cool:

20. Aparijo

Aparijo Üye

Seviye:
    gurkankas , paragraf paragraf gideyim ;

Bu şekil diye ifade ettiğim şey son bir kaç yıldır var. Yaşın biraz daha büyük olsaydı bunun farkında olurdun. Bmx nereden nereye geldi , bunu bilmediğiniz için yanılıyorsunuz ve yorumlarım yanlış anlaşılıyor. Ayrıca bmx şekilciliğe dayalı tarz falan değildir. Bu tamamen pazarlama politikası ile ilgili , rengarenk ve farklı ebatta parçalar falan filan. Yeni jenerasyon da bu doğrultuda tercihlerini yapıyor. 15-20 sene önce terkedilen şeyler tekrar sizlerin önüne konuyor. Yapın edin tabii ki ama önceliği her zaman doğru ve gerekli olandan yana kullanın. Keşke hepiniz istediğiniz gibi bisikletlere binebilseniz. Ama maalesef bütçeyle ilgili bu iş.

Benim eski bmx'imde 16-44 dişli kombinasyonu var , bu da 9-25 ile aynı kombinasyon , yani yanılıyorsun.

Evet farklı ağırlıkta bir çok peg var , alüminyum da var , plastik de. Burda vurgu yapmak amacıyla magnezyum peg'i örnek gösterdim. (pegler ortalama 150-250 gr/adet arasında değişir.) Ben peg kullanmıyorum mesela.

Son paragrafa gelince , burada yorum yapmamın tek amacı , siz gençleri doğru şekilde yönlendirmek. Hiç bir şekilde küçük düşürme gibi bir fikrim yok. Gençsiniz , size hak veriyorum. Eleştiriye de açığım , fakat daha önce de belittiğim gibi , ''eleştiriye açık olun , eleştirirken de dikkatli olun''. Bir cümlemle benim tavrımı çözdüysen , yanıldığını söylemek zorunda kalırım. Bildiğinizi zannettiğiniz şeyler bazen çok yanlış olabilir.

Son olarak söyleyeceğim , başkasına güzel görünmesi için değil , kendiniz için sürün , sürdükçe yine sürün. Bir daha ki yoruma kadar kalın sağlıcakla.