Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk bisikletinizi alırken ne kadar bilgiliydiniz.

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında avidus tarafından paylaşıldı.

1. avidus

avidus Yeni Üye

Seviye:
    Geçenlerde 21 km mola vermeden bisiklet sürdüm, tabii sonunda dayanamayıp bir çeşmede mola verdim, o arada bi bisikletli yanıma geldi. Abi kaç vites dedi. dedim 27. Neyse çocuk şaşırdı ohaa falan dedi, sonra baktı abi iyide keşke Shimano taksaydın dandik bunlar dedi, güldüm geçtim.biraz sonra bisikleti ilk aldığım zaman benimde yahu nie bunlar Shimano değil dediğimi hatırladım ve bu sefer kendime güldüm :D

2. fatihgüven

fatihgüven Onursal Üye

Seviye:
    HİÇ.Ve hala o bisikleti kullanıyorum.

3. PhysX

PhysX Aktif Üye

Seviye:
    ilk bisikletim hareket bisikleti gibi birşeydi çok hoştu ama o zamanlar çok küçüktüm sanırım küçük bisikleti alıcaz diye hareket bisikleti almış bizimkiler.. İlk bisikletimin ne zaman alındığını ise hatırlamıyorum bile, e hal böyle olunca bilgi durumumu da hatırlayamıyorum :)

ikinci bisikletimi ise ben küçüğe binerken gazeteden almıştık.. Aslında amaç bizimklilerin binmesiydi ama ben çocukmuyum büyüğüne binicem işte diyip bisiklet değiştirdim.. Yalan olmasın 7 yıl olmuştur heralde hala onu kullanıyorum.. gazeteden gelince bilgi 0 oluyo tabiki :eek:

4. SNkaraoglu

SNkaraoglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Hiçbirşey.. :D shimano denilen bir marka olduğunu bilirdim. Ama sanırdımki hepsi aynı. Ozamanlarda deore xt olsa ne olur, tourney olsa ney olur; çelik olsa ne olur carbon olsa ne olur; hidrolik disk olsa ne olur v fren olsa ne olur mantığı hakimdi. Sİvastaki bisikletcilerin şimdiki mantığıda böyle gerçi. Suç bende değil..

5. Yetkin Şahin

Yetkin Şahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bilgisizdim ,ikinci el bir apenin aldım 250-300 ytl lik bisiklete 600 ytl verdim,bu bilgisiz olduğumu gösterir heralde

6. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    sıfır bilgiye sahipdim şimdi 4 .bisikleitmi kullanıyorum bisikletforum sayesinde epey bilgi edindim.

iyiki varsın biiskletforum

7. Burak Meşe

Burak Meşe Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben ilk bisikletimi alırken tanıdık kazığı yedim ve bisikletimi tanıdık birinin dükkanından satın aldım. Tabii 1 yaz binemeden hurdaya döndü bisiklet. Alırken 10 yıl binsen birşey olmaz diyordu satan kişi.

8. Bulunmaz

Bulunmaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İlk bisikletim yani Bisan Atlas olur kendisi, rasgele alınmış bi bisikletti Real Marketleri'nde gördüm hoşuma gitti aldık ama 8 sene kullandım naber?:p ..

2. bisikletimi alırken 9 ay aradım taradım sordum v.s..:)

9. everon

everon Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    benim ilk biskletim mtb idi lastikleri o kadar kalındı ki yokuş aşağı inerken lastiklerden kamyon lastigi gibi ses geliyordu o zaman kalın lastik daha iyi sanıp takıyordum ve ben hep düz yolda bindim şimdi bulabildigim en ince lastiği takıyorum birde sis vites kolu vardı onada üstün teknoloji gözüyle bakıyordum

10. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    İlk vitesli bisikletimi yani şu anki Matrix 375' i babam sayesinde edinirken biraz buruktum çünkü çift süspansiyonlu istiyordum. Zamanla bilinçlenince iyikide babam çift amortisörlü almamış demeye başladım. İlerleyen dönemlerde kısmetse sahip olacağım sıfır kilometre bisiklet için kış aylarından beri araştırma yapıyorum. Bir araba almak kadar ince bir iş.. Bir kere alacan, uzun süre kullanacan :)

11. S. Burak Cebeci

S. Burak Cebeci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ben 3 hafta önce sedona borla aldım dedim bi markasına bakim bilmediim bi özellik varmı bi baktım bu forum şimdi bayagı ögrendim bişiler kendimce pro luk nedir bilmezdim beaaa...

12. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ben küçükken pek prof bisikletçi göremiyordum çünkü biz mahallede aptal aptal bisiklete biniyorduk 10 kişi:D konvoy halinde... ama ne kadar salak şey varsa jantlara ve gidona katma hastalığı vardı...

13. shaq

shaq Kıdemli Üye

Seviye:
    cahildim o yüzden bianchi aldım :D

14. tuninger_haa

tuninger_haa Bisikletkolik

Seviye:
    kısa ve öz bianchi almıstım ilk defa kendım aldıgımda yeterınce acık sanırım:D

+1 :D