İlk Bisikletimizi Alıyoruz.

Scudo

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.633
İsim
Ahmet
@Auron Sanchez
Bu ölçüler bisikletin marka ve modeline göre de değişebilir.
Boyum 180 olmasına rağmen tur bisikletinde 51 kadro kullanıyorum. Yine de dev gibi bir bisiklet. Yani yukarıdaki tablo her zaman doğruyu göstermeyebilir.

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.633
İsim
Ahmet
@Auron Sanchez
Evet. Dediğim gibi marka model çok önemli. Ama başka markalarda 54-55 oluyor. En iyisi arkadaşımızın gidip denemesi.

Berkayesenkaya488

Aktif Üye
Tepki
42
İsim
Berkay
Bisiklet
Salcano
@Ahmetgitar galiba siz düz maşa bir ktm kullanicisisiniz. Düz maşa rahatsız diyorlar sizcede öylemi vr arazi yollarında kotu mu?
Bende Fuji touring ve Merida Crossway 600 arasında kaldım. Amortisörlümü yoksa düz maşami?

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.633
İsim
Ahmet
@Berkayesenkaya488 evet düz maşa. Memnunum. Zaten 29er geniş lastik tek başına konfor sağlamaya yetiyor. Ayrıca amortisör ihtiyacım olmadı. Hiçbir zaman da amortisörlü bir bisiklet kullanmam. Tabi tercih meselesi.

• Beğen
Tepkiler: Berkayesenkaya488

Berkayesenkaya488

Aktif Üye
Tepki
42
İsim
Berkay
Bisiklet
Salcano
@Ahmetgitar cok kararsızım şuan. Birde amortisör lü bir bisikletin amortisörün ü cikartip düz maşa yapabilirmiyiz?

Tepki
12
Bisiklet
b'Twin
-Yorumlara Bakmadım-
Btwin triban 500 Yol bisikleti için güzel duruyor bir bakın istersen 300£civarı olması lazım

eddiebg

Üye
Tepki
17
Arkadaslar Trekking-hybrid bisikletleri denedim ve bencede dogrusu bu olacak benim icin ancak iki secenek var, karar veremedim. Sizce camurluklu , ayakli, lambali versiyonunu mu alsam yoksa, sade versiyonu mu ? Cok bir fiyat farki yok yani. Dezavantaj mi olur hiz icin ekstra camurluklar vs..

cube1.jpg
cube2.jpg

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
Almısken aksesuarlı al madem cok fark yok hazır kararda vermişsin kafan daha fazla karısmadan al ve sürmeye basla

Tepki
1.678
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@eddiebg

Eğer çamurluksuz alırsanız ve kışın da kullanmak isterseniz yoldaki yağmur suyu komple eşofmanın arkasını ıslatacaktır ve çamur olacaktır.
Ama tabi çamurluksuz daha hafif ve sade görünüm sunar.karar sizin.:)

• Beğen
Tepkiler: eddiebg

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.633
İsim
Ahmet
Kesinlikle lamba ve çamurluklu olanı alın.
Aksi takdirde yağmur ve karda sıkıntı olur. Tabi gece de.
Diyeceksiniz ki karda bisiklet mi sürülür.
Neden olmasın...
:)
Not: Görüntü olarak da çamurluklu hali daha güzel. Hatta bir de minik bagaj, piknik falan yapılır süper olur.

• Beğen
Tepkiler: eddiebg

eddiebg

Üye
Tepki
17
@anti panik , camurluklu daha agir basiyor. dedigin gibi digeride sade ama almisken full aksesuar alayim bari :)
@Ahmetgitar , hocam, karda pek cikacagimi sanmiyorum ama belki bir gün olur neden olmasin :) bisiklet tutkum artarsa belki olur ileride :D
@Auron Sanchez , eyvallah hocam camurluklu aliyorum :D

iyi ki buralari kesfettimde bisiklet almamda yol gösterdiniz, sagolun :)

• Beğen
Tepkiler: hauy
Tepki
1.678
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@eddiebg

Çamurluklularda 2x11 yok diye biliyorum.
Bi araştırın derim.
Dağ tırmanmak için genelde 11-40 civarı kaset (ruble) oluyor.:)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@eddiebg Şimdiden hayırlı olsun bisikletleriniz, ilk mesajınızdaki tercihlerinizden sonra doğru seçeneklere gelmiş olmanız çok güzel. Seçtiğiniz bisikletler ki bence de aksesuarlı olan, çok şık ve güzel bisikletler. Unutamayacağınız güzellikte mutluluklarınız ve anılarınız olur umarım yollarda, selamlar.

eddiebg

Üye
Tepki
17
@Auron Sanchez , acikcasi bir ara ikinci el bile düsündüm almayi, düsünüyorum biryerlere gittim bu bisikletleri kilitleyip birakamam valla sokaklara, aklim kalir yine :) O konuda napcam bilmem.
@anti panik hocam anlayamadim dedigini kaset ruble ne oluyor :D kusura bakma , bilgisizlikten dolayi :)
@BF Okuru , Eyvallah sagolasin , insallah ilerleyen günlerde bu forumda gezilerde cektigim fotolari vs paylasirim, gezmeyi cok seviyorum cünkü simdi sira bisikletle gezmeye geldi :)