ilk bisikletimi alacağım, yaşım 17 :D

Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Daha önce hiç bisiklete binmedim. Çok basit diyorlar, düşe kalka öğrenirsin falan. 300 tl kadar bütçem var. Ailem almamı istemiyor, biriktirdiğimle alacağım ancak bu kadar var yani. İnat değil mi alacağım ama :D Eve getiremeyeceğim içinde netten sipariş vermeyi düşünüyorum, eve kadar getirirler değil mi?

Hiç bir bilgim yok bisikletlerle ilgili sizce 300 tl ile ne alabilirim?

Scudo

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
(link)

Şöyle bişey bakabilirsiniz 300 civarı bu tür bisikletler var, aileni de bisiklete alıştırırsan seni desteklerler bile ama pes etme bence devam :D
kapıda ödemeli kargo ile getirtebilirsiniz arayıp sorun kargo ücreti varsa bedelini öğrenirsiniz bisikleti de servisinde montajını yaptırırsınız.

Sertan.Zaim

Aktif Üye
Tepki
267
Bisiklet
Carraro
Cennet'cim öncelikle güzel bir hobi edinmek istediğin için seni tebrik ederim. Ancak bisiklet almadan önce aileni ikna etmeni, sonra biriktirdiğin parayla beraberce gidip bir bisiklet almanızı tavsiye ederim. Aksi halde aldığın bisiklete hiçbir zaman gönül rahatlığıyla binemezsin. Öncelikle acele etmemelisin, zaten havalar şu an çok soğuk, birçoğumuz bisikletlerimizi bahara kadar kilitledik. Sende bu sırada aileni ikna yolunu denemelisin. Bisiklet modelini hiç düşünme başlangıç için içine sinen uygun bir bisiklet seç sonrası zamanla gelir. İyice sürmeyi öğrenmeden de sakın anayollara çıkma, kaldırımda arabaların gittiği bir ülkede yaşadığımızı da unutma.

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
Düşe kalka öğrenme olayına inanmıyorum,hafif bir bayır bulup pedal çevirmeden aşağı doğru yavaşça gittikten sonra gerisi gelir ve kanatlanırsınız :)
İlk alışınız olacaksa internetten almak yerine yakınlarda bir yerde bayi varsa oradan tercih edip kurulumunu yaptırmanızı tavsiye ederim.300 liralık bir bütçeye genellikle ben 2.el tercih ederim ama yine ilk alışınız olacaksa onuda tavsiye etmem.

• Beğen
Tepkiler: Ali Ç.
Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Zaten seneye üniversiteye hazırlanacağım. Hiç zamanım olmayacak, şimdi vaktim varken yapmak istiyorum. Mersin de yaşıyorum kar kış pek uğramaz zaten buraya

ramazanedis

Daimi Üye
Tepki
56
Bisiklet
Salcano
Bence temiz bir 2.el bisiklet alman daha iyi olur o paraya sıfır almanı tavsiye etmem

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
@Cennet Demir

Bu bisikletlerin hepsi seni yorar arkadaşların dediği gibi de ikinci el alman daha mantıklı olur.

onların arasndan olsun diyosan seni en az yorucak bu (link)

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Son gösterdiğiniz bisiklet 24" jantlı.
26" jantlı bir bisiklet bakmanızı tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: gok

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
(link) hi-ten çelikler ağır iyi olmuyor.Stabil çelik.26'' ve 24'' yazısı var.26'' size uygundur.Stabil ve hi-ten çelik arasında farkı bilmiyorum.Öğrenmek lazım.450-500 tl aluminyum hafif kadro bisiklet bulunur.Bisikletin bayan veya erkek modeli olması belirtilmemiş.

Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
kuzenimin bisikletini aldım bugün 15 yıllık bi bisikletmiş, bi yarım saat kadar uğraştım dengede durmak, pedal çevirmek çok zor yapamıyorum. sizce nasıl öğrenebilirim?

adapolat

Forum Demirbaşı
Tepki
134
Bisiklet
Carraro
ben arkamdan biri dengeleyerek sonrada bırakılınca pedal çevirerek dengede durarak öğrendim 4 yaşındaydım tabi dizlerimi bir iki kez kanattım ama öğrendim

Gorky

Üye
Tepki
24
300 tl ye alacakların bisiklet değil sadece seni yoracak olan demir yığınları olur. sonrada bisiklet çokta güzel bişey değilmiş diyip atıverirsin bi kenara. asfaltta sürüyorsan yol bisikleti al. gönderdiğin linktekiler dağ bisikleti. 2 amortisörü olması bişey ifade etmiyor. zaten o paraya satılan dağ bisikletlerine takılan amortisörler sadece görüntü. çocukların gözünü boyamak için.. öğrenirken ne kullanacağın önemli değil hepsiyle öğrenebilirsin ama ondan sonra en az 600-1000 tl verip bi bisiklet alman lazım.

Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
eski bisikletle sürmeyi öğrendim :D ama frene bastığımda tırsıp atlıyorum bir de kaldırım olmazsa ilk başlangıcı yapamıyorum, bunlar için önerileriniz var mı?

adapolat

Forum Demirbaşı
Tepki
134
Bisiklet
Carraro
1- Kaldırım olmayan bir yere bisikletinizle birlikte geçin
2- Bisikleti bacaklarınızın arasına alın yani selenin önü gidonun arkasında ve bacaklarınızın altında bisiklet olacak şekilde
3- Bir bacağınızı pedala atın ve pedalı çevirmeye başlarken aynı anda kendinizi kaldırın sele oturun ve otururken diğer ayağınızla da diğer pedalı çevirin
4- Artık sürebiliyorsunuz :D

Ercan Eren

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Sedona
hala bisiklet almadıysanız tekerleği fazla ince olmayan yol bisikleti öneririm :in: