Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk bisikletim

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında serkant yakıt tarafından paylaşıldı.

1. serkant yakıt

serkant yakıt Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Herkese merhaba..

Cumartesi günü 2:el olarak aldığım bisikletimle bende artık aranıza katıldım. BTWİN 540 ve 560 ları özellikle takip ediyordum. ancak sıfır fiyatları ne yazıkki bütçemi zorluyordu.

öncelik olarak donanımın benim için daha önemli olduğunu düşündüm ve buna göre hareket ettim.

Umarım doğru bir karar vermişimdir.. :)

bugün avrupa yakasındaki sirkeciden bisikleyim için bir kaç malzeme aldım. bisikleti apartman korkuluklarına takmak için kilitli bir zincir, jelli koltuk kılıfı (kesin lazımdı) cumartesiden beri oturamıyorum :D) birde sram jelli elcikler. ancak eskisini çıkartamadım. çıkarsam nasıl takıcam onuda bilmiyorum.

ben lastiklerimide değiştirmeyi düşünüyorum. arada ormanda (ama çok sert arazi değil) ve genellikle şehir içinde kullanmak için patlamaya dayanıklı hangi lastiği önerirsiniz acaba? ben kendim baktıkça kafam iyice karıştı çünkü..

Ekli Dosyalar:

ahmtbag, 1dost, Ersydn ve 14 kişi daha bunu beğendi.
  2. umudo123

umudo123 Aktif Üye

Adı:
    Umut
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    hayırlı olsun hoş bisikletmiş

3. dodurgalı_06

dodurgalı_06 Beyaz bisikletli prens

Adı:
    Mustafa Erdoğan
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Hoşgeldin @serkant yakıt , hayırlı olsun bisikletin .İlk ve en önemlisi o kiliti sakın kullanayım deme. Yoksa forumda bisikleti çalınan yüzlerce kullanıcıdan biri olursun. Bu kilitler 8 saniye içinde kesilebiliyor. U kilit ya da daha sağlam bi kilit almanızı tavsiye ederim. Lastik konusunda bir çok iyi marka var. Ama hiç patlamaz lastik kullanmadım. Tecrübeli üyeler yazacaktır diye tahmin ediyorum. Keyifli pedallar diliyorum.

mariokaldato bunu beğendi.
  4. Junastin

Junastin Bisikletsiz Bisikletci

Adı:
    Burhan Has
    Seviye:
    Rubena nın var patlamaya dayanıklı lastiği konusu da vardı bir de mümkünse o çamurluğu çıkarın keyifli pedallamalar.

spawday ve dodurgalı_06 bunu beğendi.
  5. BerkEvren

BerkEvren Aktif Üye

Adı:
    Berk Evren
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hayırlı olsun @serkant yakıt , arkadaş haklı imkanın varsa evin içine, balkona falan al bisikleti. Apartman korkuluğuna değil kilit kaynak yapsan faydasız. Ekipmanları alırken umarım kask almışsınızdır bu arada, fotoğraflarda göremedim. Lastikten önce kask edinin, lastik patladımı çaresi var ama kafaya yama yapılmıyor.

6. televole2

televole2 Aktif Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    "bisikleti apartman korkuluklarına takmak için kilitli bir zincir, " bunu duymamış olalım :) Evde saklamalısın bisikleti.

serkant yakıt ve BerkEvren bunu beğendi.
  7. serkant yakıt

serkant yakıt Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Çok teşekkürler..
    çok teşekkür ederim. kiliti apartmanın içinde kullanmak için aldım. aslında benimde aklımda U kilit vardı ancak merdiven korkuluklarına kilitleyeceğim için eğimden dolayı U kilit kullanmak imkansız oldu. Bir şekilde bir çare bulmam lazım sanırım. lastik olarak sanırım 26*1,75 olanlara bakıcam. ama işte hangisine.. :D

Çok teşekkürler Berk Evren. Bu akşam decathlona gidiyorum. kaskımı alıcam inşallah. zaten kaskım olmadığı için sürekli bir heves sağıyla soluyla oynayıp sürekli birşeyler takma derdindeyim. sanırım ilk bisiklette böyle oluyor.
    eve almayı bende isterimde hem ev küçük hemde hatundan direk uyarı var. :D:eek:

Mesut DOĞRU bunu beğendi.
  8. televole2

televole2 Aktif Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    serkant yakıt ve dodurgalı_06 bunu beğendi.
  9. serkant yakıt

serkant yakıt Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    çok teşekkürler. Rubenanın kileri gördüm. ancak tur bisikleti lastiklerininmi yoksa mtb lastiğininmi benim için daha iyi olacağına karar veremedim. birde ben siz üstadlar varken kafama göre danışmadanda almak istemedim işin aslı.
    Bu arada çamurlukları görüntüden dolayımı çıkart dediniz yoksa başka bir zararımı var? eğer görüntüyse bende şikayetçiyim çıkartıcam.

10. dodurgalı_06

Adı:
    Mustafa Erdoğan
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    hocam apartman içi dışı farketmez, hırsız bu. Forumda bisikleti bağladığı halde parçaları çalınan var.(ör: Bisikleti Çalamayınca Jant Seti Götürmüş ) Eşiniz hanımefendiyi de ikna etmelisiniz yani. @televole2 nin çözümü gayet hoş.

11. serkant yakıt

serkant yakıt Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    sanırım bahane gibi olucak ama hem ev kira hemde duvarlara içeriden bile yalıtım yapılmış vaziyette. yani duvara birşey takmak imkansız gibi birşey. 7 cm oymak lazımki sorun olucaktır. :eek: sanki ev sahibi bilinçli yapmış gibi. :)

dodurgalı_06 bunu beğendi.
  12. dodurgalı_06

Adı:
    Mustafa Erdoğan
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    hocam bu kötü oldu ama en işlevsel kağıt olan gazete ne güne duruyor ;)

serkant yakıt bunu beğendi.
  13. alperr125

alperr125 Aktif Üye

Adı:
    Alper
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    arka attırıcın çok öne eğik duruyor normalde doğru vites kullanımında attırıcının küçük dişlililerinin düşey olarak yakın hizada durması lazım zinciriniz biraz kısa sanırım

14. dodurgalı_06

Adı:
    Mustafa Erdoğan
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @alperr125 güzel tespit ama modeller farklılık gösterebiliyor. Bunu anlamak için arka vitesi en yüksek yani en küçük dişli, ön vitesi de en düşük yani en küçük dişliye getirmek ve zincirin aktarıcı ile arasında bulunan mesafeye bakmak gerekli. Bu mesafenin zincirin aktarıcıya deymeyecek şekilde yaklaşık 0.5 cm mesafe olması gerekli.

serkant yakıt ve alperr125 bunu beğendi.
  15. Free

Free Yeni Üye

Adı:
    Özgür Ç.
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Güle güle kullanın ..:)

16. alperr125

alperr125 Aktif Üye

Adı:
    Alper
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @dodurgalı_06 Zincir takma ve uzunluk ayarlama yöntemi olarak ön ve arka en büyük dişliye alınarak boyut ayarlanır shimanonun teknik dökümanlarında da bu şekilde anlatılıyor dediğiniz gibi bu duruş şekli aktarıcının modeline vs göre de değişebilir ama bakınca 1. viteste duruyor bisiklet arka en büyükte ve ön en küçükte bu viteste aktarıcıda bu kadar gerilimin olması diğer viteslerde ve yanlış kullanım ki illaki arada olur sistemi biraz yıpratır diye düşündüm.

17. Berkayesenkaya488

Berkayesenkaya488 Üye

Adı:
    Berkay
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hayırlı olsun.

18. serkant yakıt

serkant yakıt Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Çok teşekkür ederim. seneler sonra bir bisiklet sahibi olmakta ayrı bir zevk ve mutluluk.
    Bu akşam dediğiniz şekle getirip yakından bir resim çeksem burdan belli olabilirmi? bu şekil bir sorun varsada ne yazıkki benim anlamam imkansız. en azından siz bunu tespit edebilirseniz ona göre bende hemen gerekirse zinciride değiştiririm.

Free, dodurgalı_06 ve alperr125 bunu beğendi.
  19. alperr125

alperr125 Aktif Üye

Adı:
    Alper
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ben hiç Sram kullanmadım ama forumda bisikletlerinizin resimleri kısmına bakarsan bu kadar önde bir attırıcının olmadığı dikkatini çekecektir. Atölye kısmında çekiş sistemi başlığında bu konuyu bir araştırmanı ve oradaki yüksek tecrübeli arkadaşlara sormanı tavsiye ederim. resim koyarsan bende bakıp bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım.

20. serkant yakıt

serkant yakıt Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Çok teşekkürler.
    yani bir nevi zincir çapraz gibi durucak değilmi? Birde normalde ön dişli en büyükteyken arka zincirin en küçük ve ondan sonraki 2 dişliye kadar atılması gerekir değilmi?

lastik olarak Rubena nın şu modeline baktım sizce nasıldır? yoksa gereksiz ağırlıkmı olur? Rubena Flash 26x1.75 / 47-559 Zırhlı Mtb Yol Lastiği (APS)
    Bende ağır bir insanın inşallag lastikte sorun olmaz :oops: