İlk bisikletim :)

Bisiklete isim koymak normal midir?

• Toplam katılım
    138
Scudo

akndgl

Daimi Üye
Tepki
224
İsim
Akın
Bisiklet
Carraro
Hayirli olsun gule gule kullanin.

Ben de benimkine kara şimşek diyorum :)

IMG_20150417_163820.jpg

Bahcede cay icerken karsima koyup seyrediyorum, tek tuhaf ben degilmisim, sevindim :D

• Beğen
Tepkiler: neslihanatam

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@neslihanatam gece gece baya güldürdünüz beni :) arkadaşlarınızın yorumu çok iyi olmuş :) bu arada benim bisiklet assos serisi, bende kendisine o şekilde hitap ediyorum zaman zaman. .

• Beğen

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Neden olmasın, ben de bisiklet'ime beygir' im diyorum :)

Bu arada hayırlı olsun, kazasiz ve belasiz kullanmanız dileğiyle

• Beğen

Haluk Eke

Daimi Üye
Tepki
1.300
İsim
Haluk Eke
Başlangıç
1956—57
Bisiklet
Specialized
Evde yaşayan iki yol bisikletim var, biri salon-mutfakta, diğeri yatak odasında.

Salondakine eşim "At" adını (benim atım değil, evin bireyi olarak At) taktı, arada sırada ona küheylan olarak da hitap ediyor. Yatak odasındaki ise "Ceylan" adına layık görüldü. Dışarda veranda altında duran 2 dağ bisikletimin adlarını ise ben verdim. Knidos ve Aladağ, bazen Uludağ olarak da telaffuz ediliyor.

Eşim ad verme konusunda benden daha yaratıcı, bunu teslim etmem gerek.

• Beğen

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
Eve nasıl sokuyorsunuz bunları bana da anlatın...

Bu katlanır bisikletlerin tek iyi yanı sanırım eve koyması daha kolay olur...

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@neslihanatam öncelikle hayırlı olsun yeni bisikletin kazasız belasız kullan inşallah. Bu arada isim koyma konusu çok güzel bir şey bende arabama ve bisikletime isim koydum ne kadar değerli olduklarını belirten bir şey bence.

hayatgezi

Aktif Üye
Tepki
66
İsim
Caner
Bisiklet
Salcano
keyif bizim keyfimiz olduğuna göre istediğimiz herşeye isim koyabiliriz... :) ben yakında kadro üzerinde ki büyük salcano yazısını silmenin ve oraya kendi istediğim birşeyleri yazmak için neler yapabiliriz bunu araştıracağım.

Haluk Eke

Daimi Üye
Tepki
1.300
İsim
Haluk Eke
Başlangıç
1956—57
Bisiklet
Specialized
Bütün maharet, eşinizin hassasiyet ve duygularını iyi analiz etmede!

At, çok yaşlı bir italyan muhtemelen Bianchi. Onu ölmek üzereyken hurda fiyatına aldım. Eve getirdiğimde eşim soran gözlerle bana baktı. "Merak etme ben onu hayata döndüreceğim" dedim. Bahçeli evimizin ön verandasının altı aynı zamanda benim atölyem ve orada tamir, imalat falan yaptığımda eşim zararsız şeylerle uğraştığım için memnun oluyor. 3-4 ay çalıştım, üzerinden çıkan itm, mafac markalı parçaları da polisajla parlatarak onu yeni bir bisiklet olarak ayağa kaldırdım. Ama boyayı sonraya bıraktım, çünkü monte ederken malzeme uyumsuzlukları nedeniyle boyaya zarar vermek istemedim.

İşte yaklaşık 1 yıldır ne tür bir boya olmalı, renk ne olacak, pistole ile mi boyayayım, yoksa boyatayım mı diye eşime danışarak bir çözüm arıyorum. O bisikletin görüntüsünü beğeniyor ve bir yaşlıyı türlü uğraş ve emekle hayata döndürdüğüm için beni takdir ediyor. O tür insani konularda çok duygusaldır. Adını da kendi verdikten sonra artık onun dışarda nem kapıp paslanmasına benim gibi eşimin de gönlü razı olmuyor. Arada bir "At artık arkadaşları ile de beraber olsun" dese de, benim boya konusundaki kararsızlığım devam ettiği ve havalar da bir türlü boya için elverişli hale gelemediği için evde ikametini mecburen sürdürüyor. Sadece kuru havalarda sokağa çıkma, koşma izni var.

Diğeri Ceylan ise Vitus 979 kadro, aluminyum eloksal kaplı, narin ve zarif. Onunla da 2 aydır uğraşıyorum. Malzemelerini aldıkça donatmayı sürdürüyorum. Şu anda sadece zincir, fren ve vites kabloları dışında her şeyi takılı. Ama kendi başına yürüyemediği için kendisi yatak odasının duvarında durmaya izinli. Eşim onun gelişimini tamamlamadan steplerde aslana, kaplana yem olmasını istemediği için evde kalmasını tercih ediyor.

Sonuç: Her şey eşinizin duygusal yönünü açığa çıkarmakta, harekete geçirmekte yatıyor; bir de karşılıklı sevgi, anlayış ve höşgörüde tabi.

Ahmet-E

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Lapierre
@neslihanatamBisiklet sevginizi bir şekilde göstermek takdir edilesi.Zira,onlar bizim yol arkadaşlarımız.Ancak bunun normal olup olmadığını sormanızı yadırgadım.Burada herkes 'normal değil' dese vaz mı geçeceksiniz?
Geçen ay ,hanımla simit evine gittik bayağı kalabalık,bisikletleri koyabileceğimiz uygun bir yerde yok.Sahibini buldum.Afedersiniz atımı nereye bağlayabilirim dedim.Afalladı.İlk defa böyle bir talep geliyor,bizim sorunumuz değil dedi.Bir daha oraya 1 kuruşumu bile kaptırmam.Atımı düşünmeyen beni hiç düşünmez.

• Beğen
Tepkiler: kilkates

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Kimin ne düşündüğü veya söylediği çok umurunuzda olmasın, bir zamanlar komşularımız da uzaylı gözüyle bakıyorlardı bana :)

Sabri YILDIRIM

Daimi Üye
Tepki
279
İsim
Sabri YILDIRIM
Bisiklet
Sedona
Her ne kadar kendi bisikletime isim düşünmemiş olsam da gayet normaldir.
67 model vosvosum vardı ve adı Abim di mesela :)

kilkates

Üye
Tepki
20
Bisiklet
b'Twin
Bugün kavuştuğum bisikletime sabahtan beri isim düşünüyorum herhalde biri duysa deli der demiştim ama yalnız değilmişim yaşasın :)
ben hala isim bulamadım bisikletim B'twin Original 500 bu arada isim fikirlerinize açığım :)

bu arada kabalık ettim ve atladım kusura bakmayın. Kazasız belasız hayırlı pedallamalar :)

@Haluk Eke o kadar güzel anlatmışsınız ki diyecek söz bulamıyorum yazan gönlünüze sağlık

• Beğen
Tepkiler: Haluk Eke

irfanyazicitunc

Forum Bağımlısı
Tepki
901
İsim
İrfan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benimkinin adi gaffur gidelim gaffur dedigimde hazir bir vaziyette benim binmemi bekliyor)

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
689
Bisiklet
b'Twin
güle güle iyi günlerde kullanın :harika:

ankette bisiklete isim koymak normal midir sorusuna hayır cevabı verenler hiç yorum yazmamış galiba :koptum:

• Beğen
Tepkiler: kilkates

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bisiklete isim koymak mantıklı değildir.
çok mantıklıdır.
:D aşırı güzeldir. yeni bisiklet alsam yüzde bir milyar tirilyarlısı gene isim koyardım.

Özden Özdemir

Aktif Üye
Tepki
195
İsim
Özden Özdemir
Bisiklet
Specialized
Öncelikle güle güle kullanın. Bisikletinizin üstüne eski bir çarşaf ya da masa örtüsü örtüp sonra bunun üzerine yağmurdan korumak için poşet de örtebilirsiniz. Çok daha ekonomik olur.