Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk Bisikletim - Specialized Sirrus Sport Int X3 -

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Gökhan Kutluer tarafından paylaşıldı.

1. Gökhan Kutluer

Gökhan Kutluer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    Merhaba,

Sevdigim bir dostumun tavsiyesi ve cesaretlendirmesiyle birlikte bir bisiklet almaya karar verdim ve 1 hafta icinde modeline karar verdim. Elbette arkadasimin yardimiyla karar verdim ve satin almaya giderken de onunla gittim.

Kisa vadede biraz kondisyon depolamak, uzun vadede ise başta Türkiye içi kısa rotalar ardından ise Avrupa'da yaklaşık 10 gün sürecek bir tur için bu bisikleti aldım. Daha önce pek cok sehrinde gezdiğim batı ülkelerinin insana olan saygısı ve bisiklet kullanan kisilere olan tavrından dolayı, bu yerlerde bisikletimle tur yapmak icin sabirsizlaniyorum.

Yeterli kondisyona ulastiktan sonra, Istanbul'da yasadigim icin oncelikle buradaki arkadaslarla tanisip onlarla turlara katilmak istiyorum.

Bisikletimin ilk fotografini sizlerle paylasiyorum.

Gökhan Kutluer - http://bffntrc.wordpress.com/

cenkdeliduman, yigitkirca ve Egemen Tunc bunu beğendi.
  2. Gökhan Ö.

Gökhan Ö. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    keyifle kullanırsınız umarım =)

kazasız sürüşler, çok güzel bisiklet

3. DreamMaker

DreamMaker Kıdemli Üye

Adı:
    Tuğrul TIRPAN
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Çok güzelmiş. Güle güle kullanın.

Arkadaki yazı ilgimi çekti. F Pedal yazıyor o nedir?

4. Kadir.Celik

Kadir.Celik Forum Demirbaşı

Seviye:
    Aktif pedal sanırım, bisikletiniz çok güzel hayırlı olsun.

5. Bilal Demir

Bilal Demir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hayırlı olsun, çok güzel bir bisiklet almışsınız. İstanbul'un neresindensiniz?

6. Emre Gözütok

Emre Gözütok Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İstanbul'daki specialized temsilcisi Aktif Pedal'dır orası.

Bu arada hayırlı olsun en beğendiğim şehir bisikletlerinden kazasız belasız inşallah :)

7. Bilal Demir

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    "Yıllar geçtikçe, kişilerin ayrı ayrı edindikleri tecrübeler, onların karakterlerini iyiden iyiye oluşturmaya başlıyor. Herkes kendi tecrübesini en geçerlisi sayıyor ve değerlerini onları kılavuz sayarak şekillendiriyor. Kimisi içinde yaşadığı topluma ve onun gereklerine tamamen bir adaptasyon sağlıyor, kimisi hoşnutsuzlukları olsa da çok kafasına takmadan yaşamını sürdürüyor ve kimisi de yanlış gördüklerine bile bile uyum sağlamak yerine yalnızlık pahasına tepki koyuyor. Ben son gruba dahilim"

:) Ben de son gruba dahilim.

8. Gökhan Kutluer

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    Cok tesekkur ederim iyi niyetli mesajlariniz icin.

Besiktas'taki Aktif Pedal'dan daha dun satin aldim bisikletimi. Calistigim icin cok firsat bulamadim binmeye ama bu hafta sonu tepe tepe kullanacagim iyice bir test etmek icin.

Kucukcekmece tarafinda oturuyorum.

Bisiklet deneyimim kucukken bindigim farkli modellerdeki Peugeot bisikletlerden ibaretti. Okuldu, sinavlardi, universiteye giris sureciydi, universiteydi derken kosusturmaca icerisinde unuttum hobilerime vakit ayirmayi. Ocak 2012'de askerden dondukten sonra ise de baslayinca, artik bir nebze duzene giren hayatimdaki eksikleri bir bir gidermeye calisiyorum ve ilk is olarak bisiklete sarildim.

Ogrencilik donemimde bolca seyahat ettim ve bir sure calistiktan sonra yine kendimi yollara vurmak, farkli kulturler tanimak, onlarin dillerini konusmak, hayatlarina alismak istiyorum. Bunun icin eski dostuma sarildim. Umarim her sey hesapladigim gibi gider ve yine burada bu veya baska bir bisikletle yaptigim turlarin fotograflarini sizlerle paylasiyor olurum.

9. ozan erdem

ozan erdem Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    hayırlı olsun sirrus sport maddi durumlar düzelirse almak istediğim bisiklet mtbnin yanına güle güle kullanın

10. Bilal Demir

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bu pazar bir arkadaşla Silivri tarafına turlamayı düşünüyoruz, eğer uygun olursan seni de bekleriz.

11. Gökhan Kutluer

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    Bu hafta sonu bisikletimle baş başa kalmayı planlıyorum ama sonraki dönemde mutlaka size katılmak isterim.

12. Koray Yılmaz

Koray Yılmaz Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    hayırlı olsun, çok güzel tercih... kazasız belasız kullanırsınız inşallah...

13. bkagan

bkagan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Güle güle kullanın bol pedallar......

14. TalhaSahbaz

TalhaSahbaz Üye

Seviye:
    Bisikletçilerin çoğunun ruhunda vardır o son grup.Güle güle kullanın güzel bisiklet

yigitkirca bunu beğendi.
  15. Gökhan Kutluer

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    Cok tesekkur ederim. Halden anlayan kisilerle iletisim kurabilmek cok guzel gercekten...

16. yigitkirca

yigitkirca Aktif Üye

Seviye:
    Çok güzel bir bisiklet. Fotoğrafta pek belli olmuyor ama kadronun üstündeki hat yayvan bir oval yapıya sahip ve çok güzel duruyor.

Turlarınızı fotoğraflarsanız blogunuzdan veya forum üzerinden takip etmek isterim. bir de güzergah notları tutarsanız tadından yenmez.

Keyifli sürüşler efenim.

17. Gökhan Kutluer

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    1 haftayı biraz aşkın bir süre önce aldığım Sirrus Sport bisikletimle, bugüne kadar sadece akşam işten geldikten sonra 10-15 km uzunluklardaki deneme sürüşlerini gerçekleştirdim.

Bugün ilk defa benim gibi yeni başlayan biri için fena sayılamayacak bir mesafeyi, 70 km civarini devirdim. Küçükçekmece'den, Karaköy'e sahil yolundan bir rota izledim. Bakırköy Aktif Pedal'da hem bisikletime yeni parçalar taktırmak için hem de dinlenmek için mola verdim.

Herhangi bir şeyinin doğru düzgün olmasını hiç beklemediğim bu geri kalmış ülkede, anladım ki, bisiklet kullanan kişilere de saygı yok denecek kadar az.

Yerli yersiz korna çalıp insanı paniğe iten arabalar, kaldırımdan gördüğü halde yine de yola atlayıp, bisiklet çarpınca kendisine bir şey olmayacağını sanan aklı evvel yayalar ve birbirinden berbat durumdaki yollar...

Şimdi siz bunlara alışık olduğunuz için tabi çok önemli gelmiyordur bu satırlar size ancak ben yine de belirtmek istedim gördüklerimi. Öğrencilik dönemimde başka ülkelerde biraz gezme şansı bulmuştum. Oralardaki saygı ve ilgili burada göremeyince büyük bir hayal kırıklığı yaşadım.

Zeytinburnu'nda deniz kenarında ilerlerken mavi çizgilerle çekilmiş bisiklet yolu çizgilerini görünce şaşkınlığı ve mutluluğu bir arada yaşadım ancak yarım kilometre kadar ilerledikten sonra o çizgiler yerini kazılmış asfalta ve kum yığınlarına bıraktı. Öncesinde herhangi bir uyarı levhası da yoktu. Gerçekten şaşılacak düşüncesizlikte ve cahillikte kişiler tarafından şehir planlaması yapıldığına bu tip çok küçük bir örnekle dahi şahit oldum.

Neyse... Çok fazla yazınca sinirleniyorum. Biraz fotoğrafları paylaşayım sizinle.

Bisikletimin pedal ve frenleri pabuçlarını değiştirdim. Bir de Alivio olan arkayı Shimano Deore RD-M592 yaptim.

http://bffntrc.wordpress.com/

18. Gökhan Kutluer

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    Merhaba,

Bisikletime yeni vites seti bulup taktirdim. Mevcut setimi de jant seti ile beraber satisa cikardim. 200 KM civari yol yapilmistir. Herhangi bir arizasi yoktur. Ikinci el ilan bolumune ilan vermeye calistim ancak bir turlu yayinlanmadi. O yuzden buradan bildirmek istedim. Jant setim de vites setim de yeni gibidir, memnun kalmazsaniz geri yollayabilirsiniz. Linkten ilana ulasabilirsiniz. Oradaki sitede komisyonlu fiyat oldugu icin o fiyatlari dikkate almayin, onlardan daha dusuk bir fiyata satacagim burada.

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...kimi-sadece-200-km-kullanildi-94786438/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...alized-sirrus-sport-parcalari-94843545/detay/