İlk bisiklet ?

Ahmet Keçeci

Aktif Üye
Tepki
62
Bisiklet
Salcano
İlk bisiklet derken hayatımda ilk kez bisiklet alıp kullanacak biri değilim ama önceki bisikletler demir yığınından başka birşey değildi diyelim :)
Şimdi gelelim derdimize. 20 yaşında üniversite öğrencisiyim ve birkaç hafta sonra yaz tatilim başlıyor. Günlük binip gezebileceğim, arkadaşlarımla şehrin civarındaki 40-50 kmlik yerlere gidebileceğim (Şehirlerarası düzgün yollar genellikle), sonrasında da okuduğum şehre getirip haftasonları kullanabileceğim bir bisiklet almayı düşünüyorum.Hatta güzel günlerde okula da gidebilirim.

yazın iki aylık yatacak olan kredim 600TL, üstüne de babadan destekle 800TL gibi bir bütçem var.Bu forumdan ve benzeri sitelerden bisikletlerle ilgili yazıları okuyorum fakat çok da teknik bilgim yok açıkçası.

Genelde Salcanoyu önermeseniz de görüntü olarak City Sport 50 nin kırmızı beyaz modeli hoşuma gitti.

Arkadaşım bana Merida Crossway 10 veya 40ı önerdi.

Bunlarla ilgili veya bunların dışında bana önerebileceğiniz modeller var mı ? ilk olarak KM saati ve eldiven alacağım bunlar çok pahalı şeyler değil sanırım. Eldiven ve KM saatini de eklersek 800-850 tl toplam bütçem.

Scudo

burak özgüng

Daimi Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
merida crosway kendini ispatlamış bir makine tavsiye ederim.eğer bütçeni aşmıyorsa.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Kron xc 750 düz yolda gidicekseniz maşayı dert etmeyin uzun ömürlü olur

Ahmet Keçeci

Aktif Üye
Tepki
62
Bisiklet
Salcano
@Tolga Çelebi

Hocam fiyat olarak biraz beni aşar sanırım xc 750. Bayi fiyatlarını bilmiyorum internet fiyatından çok farklı olur mu ama yine de biraz tuzlu kaçıyor :)
Haziran sonuna doğru okulum bitiyor, 800 lirayı aşabileceğimi düşünmüyorum açıkçası. Pazarlıkla merida crossway i almayı düşünüyorum. @Arkın Yegül salcano kullanıyor musunuz peki ? Salcanoyla ilgili uzak durun uyarıları görüyorum sürekli de etrafta :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ahmet Keçeci
Bende tam karar amasındayım carraro 224 veya salcano city sport 30 fiyat olarak meridaçok dahaaüstte kararsız kaldım.