Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk bisiklet seçimi nasıl olmalı?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Anıl Ünal tarafından paylaşıldı.

1. Anıl Ünal

Anıl Ünal Üye

Seviye:
    İyi geceler arkadaşlar öncelikle herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum, sizden yardım istediğim konuya gelince benim eski bir ümit ride-on model bisikletim vardı bununla bir kaç sürüş yaptım ama hem biraz küçük hemde ağırlığının çok fazla olması dolayısıyla beni çok yoruyor bu sebeple başlangıç için bir bisiklet almaya karar verdim. Daha çok asfalt üzerinde kullanıcağım için şehir-tur bisikleti tarzında bi bisiklet düşünüyorum yarış bisikleti tarzında bi bisiklet modeli çok hoşuma gitsede kendimi o yeterlilikte görmediğim için ilk önce şehir-tur tipi olarak geçen bir bisiklet almayı planlıyorum kabaca bi araştırma sonucu salcano city sport 10 modelini gördüm hoşuma gitti ama fiyat olarak biraz düşündürdü beni sizin belki kullandığınız yada çevrenizde duyduğunuzu benim özelliklerime uyan önerileriniz olucaktır bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim önemi olucak mı bilmiyorum ama yinede paylaşıyım 1.85-86 boyum var ve yaklaşık 100 kilo civarlarında seyrediyorum ankara çayyolunda ikamet ediyorum bu çevrede ve eymir gölü etrafında kullanmak ilk amaçlarım arasında şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim

2. harun tınas

harun tınas Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    ne alırsanız alın bisikletin kilosunu önceden araştırın
    bütcenizin el verdiği en hafif bisikleti alın
    fitness tarzı v fren sabit maşa bisikletlere bakabilirsiniz kalitesine göre 9-10 kg civarındadır
    mesela örnek olarak :
    http://www.meridaturkiye.com/bikedetail.html?model=bikes/spdt5.html
    bu bisiklet geometrisi yol bisikletlerine benzemekte fakat lastikleri 23 değil 28 dir daha rahat etmenizi sağlar
    illa bu bisikleti alacaksınız diye bisey yok buna benzer bisikleti yada gözü karartıp yol bisikleti alabilirsiniz
    salcano city sport 10 dediğiniz bisiklet 15 kilo tavsiye etmem

3. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    City Sport 10 gibi şehir bisikletlerinde amaç ne zamandan beri hafiflik hocam?

4. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    1100 liralık butceye 3000 liralik örneğin amacını da ben cozemedım

5. harun tınas

harun tınas Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    arkadaş demişki : hemde ağırlığının çok fazla olması dolayısıyla beni çok yoruyor
    bende yanlış yolda olduğunu başka bisikletlere bakmasını tavsiye ettim

arkadaş demişki : hemde ağırlığının çok fazla olması dolayısıyla beni çok yoruyor
    demiş
    zaten 1100 liraya hafif bisiklet var midir
    alacak o bisikleti 2 ay sonra yeni bisiklet araştırmaya bakacak ne oldu 1100 tl yalan oldu

6. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    arkadas demişki :'kabaca bi araştırma sonucu salcano city sport 10 modelini gördüm hoşuma gitti ama fiyat olarak biraz düşündürdü' eger kı bın lıra destek sızdense alsın gıtsın.Hem yorulmadıgı ıcın sıze cok dua eder. Yorulmasının sebebı de kılosundan ve bacaklarının durumundan kaynaklanır .Marifet bisiklette degi,l onu surendedır.Ya da bir arkadasın ımzasında gectıgı gıbı Daha hafıf bısıkletlere degıl daha guclu kaslara ıhtıyacın var

7. Anıl Ünal

Anıl Ünal Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim cevaplar için benim düşüncem başlangıç olarak bütçeyi çok zorlamadan güzel bir bisiklet edinmek daha sonra istediğim gibi devam ederse sürüşlerim daha iyi bi bisiklete geçebilirim. İlk bisiklet birazda kendime hediye olarak beni teşvik etmesi açısından :) 3000 lira tabiki veremem ilk aşamada fakat 1000lirayı aşmayacak tavsiyeler olursa dahada sevinirim biraz tecrübem olsa salcano xrs700 tarzı bişey düşünürdüm ama ilk aşamada şehir-tur tarzı bişey daha uygun olucak gibi

tabiki sorunun bisiklette olmadığı bende biliyorum ama birazda kendimi teşvik etmek amaçıyla almayı düşünüyorum onuda açıkladım biraz önce

8. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Kusura bakmayın bıraz sert giris oldu .Carraro sportive 225 bence cok hos bır ınceleyın ıstersenız :) http://www.bisikletcim.com/carraro-sportive-225-28-bisiklet https://www.google.com.tr/search?q=...u_ygPE6YGwBg&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1440&bih=791[​IMG][/url][/IMG]

9. Anıl Ünal

Anıl Ünal Üye

Seviye:
  10. harun tınas

harun tınas Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Su ana kadar 3. Cu bisikleti kullaniyorum kilonun onemi elbette cok onemli ama
    Kilosundan dolayi yorulan insana gidipte 15 kiloluk amortisorlu carraro 225 tavsiye etmissiniz
    Siz en fazla kac kilo oldunuz
    Ben su anda 115 kg yum bende buna benzer bisiklet aldim ama eski paslanan bisikletimi mumla arar oldum
    Son olarak arkadasa da daha dusuk butceli olan carraro 330 u tavsiye ederim yada daha uygun sabit maasli bisiklet almalisin

11. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Ben arkadasın butcesıne gore onerıde bulunuyorum .Bisikletin agırlıgı ise 14.5 kılogram dır.Arkadasımız zaten kendısını spora tesvık etmek ıstıyor. Benim demek ıstedıgım 1.100 lıralık butcesı olan kişiye 3000 lıralık tavsıye yaparsak zaten almaktan vazgecer.Yol bisikleti haric hepsıne sahıbım .18 kiloluk bisikletimde var cokta memnunum .Demek istedıgım ış bızım performansımızda bıter

12. Anıl Ünal

Anıl Ünal Üye

Seviye:
    carraro 330u 550€ civarlarında gördüm fiyat olarak ama daha uygun bulduysanız bi link alabilir miyim acaba ?

13. harun tınas

harun tınas Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Daha uygun derken 3000 liralik meridadan daha uygun anlaminda soylemek istemistim
    Malesef. Carraro 330 un fiyati 1600 1700 civarinda
    Agirligida uretici firmadan ogrenmistim 12.2 kg idi daha hafif olsaydi bende alacaktim
    10kg dan daha fazlasini istenedigim icin eledim
    Simdi ise shimano 5800 lu 2015 yol bisikleti modellerini b3kliyorum

14. harun tınas

harun tınas Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Yolda alabilirsin ne yasli basli dedeler gorum binen
    Nede cok kilolu insanlarida

O bisikleti kilolu olan birini spordan sogutur arkadas 70- 80 olsaydi belki ama zaten yolda surulecek bisiklete amortisorun mantigi nedir
    Siz en fazla kac kg oldunuz
    Zayif olan kilolunun halinden anlamaz
    O 18 kg bisikletre sirtinizda 40kg yuk ile binin birde bayir cikayin goreyim

15. Anıl Ünal

Anıl Ünal Üye

Seviye:
    salcano city fun60 13.750 kilo imiş biraz daha hafif gibi bunuda incelemeye aldım carraro 225de fena gözükmüyo ama yol bisikletleri hem görüntü hemde hafiflik olarak dikkatimi çekmiyo değil ama şehir turu kendime daha uygun gördüm nedense :)

teşekkür ederim önerileriniz için belkide salcano city fun 70 amortisörüde yok fiyat olarakta bi hayli uygun belki kendimi geliştirmem ve birazda kilo vermem için güzel bir başlangıç olabilir. ilerleyen safhalardan daha yüksek bütçeli bişey alabilirim :)

16. harun tınas

harun tınas Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    carroro 225 e göre daha mantıklı bir model
    ama üstündeki donanımlar iyi değil
    bozuldukça daha iyisini takarak hafifletebilirsiniz
    ve ayrıca sadece dış lastikleri yanlış hatırlamıyorsam 900gr civarında olması lazım sadece lastikleri değiştirerek ağırlığı düşürebilirsiniz
    burda başka bir arkadaş inceleme yapmış: http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=131014

17. Anıl Ünal

Anıl Ünal Üye

Seviye:
    ordaki arkadaşın yaptığı gibi lastik ve fren değişimi düşünebilirim fakat o tutarı üstüne eklesem belki daha iyi bi modele yaklaşmış olur tutar ben haftasonu bir deltabisiklete uğrayım :)

18. Anıl Ünal

Anıl Ünal Üye

Seviye:
    Evet arkadaşlar 1000tl yi aşmıcak önerilerinizi hala bekliyorum :) kararsızlık yaşıyorum şu anda

19. Anıl Ünal

Anıl Ünal Üye

Seviye:
  20. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Deltaya uğrama zararlı çıkarsın :) btwin triban 2 trek fx 7.0 ve velespitte indirimde trek fx 7.1 var ben 1.80 boyum var 100 kiloyum beni pek soğutmadı zaten 225in amörsitörü gördüm incecik hem kilitli ama sizin amörsitör işinize yaramaz ama benim yarar bir de bu var