İlk bisiklet/btwin hoptown

failagain

Üye
Tepki
2
İsim
Furkan
Merhabalar,

2 gün önce anadolu yakası/fenerbahçe'ye taşındım. İşim ve evim arası 1km, evim ve spor salonum arası 2km. Hem bu mesafeleri hem haftasonu sahile inmek için bisiklet almayı planlıyorum. Screenshot'daki gibi bir set düşündüm, eksiği fazlası ve bu model bisiklet hakkında yorumlarınızı almak isterim.

Ekleme, 32 yaşındayım ve daha önce hiç bisiklet kullanmadım (1 defa bile) Folding seçmemdeki sebep arabanın bagajına atabilmek ve tasarım olarak diğer bisikletere göre daha hoş buluyor olmam.
Teşekkürler
Screen Shot 2016-08-24 at 22.56.59.png

• Beğen
Tepkiler: Groims
Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Fazla folding bike bilgim olmasa da güzel duruyor kilit eklemeyi unuttunuz mu yoksa bilerek mi almadınız

TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@failagain Gayet iyi. Bunun yanına, Kola ya da bacağa takılan kedi gözü bantlardan da alırsanız üstünde gelen ışıklara ek olarak güvende olursunuz.

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
Bisiklet sürmeyi biliyorsunuzdur ama?
Onun dışında alacağınız pompa da gösterge olursa daha kesin sonuç alırsınız.
Yama vs. almamışsınız onu da eklemek lazım

failagain

Üye
Tepki
2
İsim
Furkan
selam, malesef sürmeyi henüz bilmiyorum :) kilit eklemeyi unutmuşum. yama zaruri mi? sanırım ne zaman ihtiyaç duyulacağı belli olmuyor

• Beğen
Tepkiler: doctormtr

Thranduil

Daimi Üye
Tepki
385
İsim
Sadık
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Brompton
Başlangıç için biçilmiş kaftan diyebilirim. Ben de 300 modelini kullanıyorum ve haftada 3-4 gün olmak üzere günlük en az 20 kilometre yapıyorum, çok memnunum. Zil almanıza gerek yok üzerinde aynısından mevcut. Ön arka ışık da geliyor. Alacağınız şeyler kask ve eldiven olsun ve tabii ayaklık.

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
Bisiklet elinize geçtikten sonraki yorumlarınızı merak ediyorum. Ben de annem babam ve kardeşim için kısacası ailenin benim gibi sporla haşır neşir olmayan kesimi için sahile falan indiğimizde kullanmaları için B-Twin'in vitessiz olan siyah/gri hoptown bisikletinden almak istiyorum. (Katla koy arabanın bagajına kalsın mantığı)

alfisti

Üye
Tepki
76
İsim
Burak Ö.
Bisiklet
Specialized
@failagain Hoptown 320 üzerinde zil, ön/arka aydınlatma ile beraber geliyor. Işık şiddeti zayıf gelebilir. Ben ön için clip-on alıp entegre yuvaya taktım. Ayrıca sepete eklediğiniz park ayağı bisiklete uymayabilir. Sizin almanız gereken 20" janta uygun park ayağı. Ben mağazadan şu ayağı aldım, sorunsuz kullanıyorum. (link)

Lastik basıncı 2.5-4.5 bar arası olduğu için el pompası ile kolayca basabilirsiniz. Ayrıca yolda bir patlak durumunda yama seti, yedek iç lastik ve el pompası bulundurmanız önemli.

Kaskı da bedenlerini deneyerek almanızı tavsiye ederim.

Thranduil

Daimi Üye
Tepki
385
İsim
Sadık
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Brompton
Bu arada alacağınız park ayağının uyumlu olup olmayacağından emin değilim. Ben Decathlon'da çocuk bisikleti aksesuarları bölümünden almıştım 16" 20" 24" uyumlu olması lazım (boyu ayarlayanabilir ayak).