Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk adımlar..(ilk günden bozuk trafik lambası ve köpecik)

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında erkan tufekci tarafından paylaşıldı.

1. erkan tufekci

erkan tufekci Üye

Seviye:
    3 Ocakda aldığım bisikletimi finallerimden dolayı kullanmak bugüne kısmetmiş. Hava 6-7 derece hafifde sis var. Bir tane boğazlık buldum yünden birşey, sonrada ince bir berem vardı kaskın altına onu geçirdim. Artık hazırdık.

Siteden çıktım yokuş aşşağı 1km falan gittim pedal çevirmeden 41 km/s hız yapmışım yeterli dedim. 2 kilometre sonra ilk ışıklı kavşağımla karşılaştım. Aslında yokuşdan aşağıya inerken bile kafamda o kavşak vardı zaten alakasız bi saat olduğundan boş olcağını tahmin etmiştim. Kafamda kurmuştum yaya gibi davranıcaktım yayalara yeşil yanınca geçicektim. Herşey iyi gibiydi taaki yaklaştığımda fark ettim, ışıklar bozulmuş. Neyse dedim durdum yolu kolluyordum. Kavşağın yarısına geldim kenar refujda bekliyordum birden arabanın biri önümde durdu bana yol verdi sevindim açıkcası. Biraz ileride arabanın yanından geçerken kafamda kask olduğunu fark ettim unutmuşum bile taktığımı bu da benim için iyi bir başlangıç oldu.

Bu sefer aklımda dönüş yolundaki 40km/s ile indiğim yokuş geldi. Yavaş yavaş çıkarım nolacak dedim. Yavaş yavaş bacaklarımda yanmalar başladı :) hızım 6-7 km/s'e düştü. Olsun buna da razıydım ne de olsa ilk adımlarım taaki karşıda köpeği görene kadar. İçimden gel ısır sende kurtul bende kurtulayım dedim. Beni görünce kuyruğunu bacaklarının arkasına kıstırdı. Köpekleri kızdırmak isterseniz dişlerinizi gösterip gözünün içine bakın. Ama ben göz temasına girmemeyi tercih ettim fakat sonradan aklıma geldi kaskın önünde arı gözü gibi kocaman beyaz üstüne siyah lekeler var. Umarım bunları göz möz zannetmez dedim. Yanından geçerken göz kenarıyla kesiyordum benden korktu kaçtı gitti zaten.

Düşünüyorum da niye bu zamana kadar beklemişim.

2. Alper Onur ARSLAN

Alper Onur ARSLAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Güzel daha doğrusu alışmanıza yardımcı olacak bir başlangıç olmuş. :) İlk başlangıcınız ve bisikletiniz hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Bisikletiniz Sedona Borla mı ?

erkan tufekci bunu beğendi.
  3. erkan tufekci

erkan tufekci Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim. Evet beyaz bir borla aldım :D rengi çok hoşuma gitti.

4. M. Ekentok

M. Ekentok Misafir

öncelikle bisikletiniz hayırlı uğurlu olsun şöyle bir yanlış bilgi var köpeklere korktuğunu hissettirmeyin göz teması kurmayın bunlar yanlış bilgiler kulaktan kulağa yayılanlar köpekler sizin kötü yada iyi olduğunuzu fark eder çünkü köpeklerin gözünde perde yoktur cinler ve benzeri varlıkları ve hisleri görebilir sezer sokak köpeklerinin bazı çoban köpeklerinin saldırması tamamen iç güdüseldir bölgesinden sizi uzaklaştırıncaya kadar kovalarlar ilk amacı korkutup kaçırmaktır ısırmak en son yapacakları iştir bunları niye yazdı şimdi bu demişsinizdir yeni başladığınız için köpeklere karşı biraz ön bilginiz olsun diye yazdım tekrar hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler

5. erkan tufekci

erkan tufekci Üye

Seviye:
    Bir keresinde hocam en iyi veteriner hekim ne zaman hayvandan kaçıcağını bilen hekimdir demişti. O yüzden tedbiri elden bırakmamak da fayda olduğunu düşünüyorum.

6. M. Ekentok

M. Ekentok Misafir

tabi ki tedbirli olmak gerek ama kazlar da yani köpek kovalarken kazalar köpeğin bişi yapmasından değil panikten düşmekten gerçekleşiyor

M.A.Y. ve erkan tufekci bunu beğendi.
  7. erkan tufekci

erkan tufekci Üye

Seviye:
    Köpeklerin çok farklı karakterleri olabiliyor benim 16 yaşında alman kurdum vardı birkaç ay önce kaybettim bundan sonra düşünmüyorum tekrar almayı ama etrafdakileri beslerim. Tek derdi kamyonlardı bi keresinde yazık gitti koskoca as900 ün ön tekerine atladı nasıl olduysa birşey olmadı sanırım zemin biraz camurluydu bir iki dikişle yırttı.

Ek: birde halı çırpılmasından:D

8. M. Ekentok

M. Ekentok Misafir

16 yaşına kadar iyi yaşamış demek ki iyi bakmışınız halı nasıl çarptı anlamadım üstüne mi ? düştü.

9. erkan tufekci

erkan tufekci Üye

Seviye:
    kamyon gidiyordu tam solundan 90 dereceden ön tekere atladı şöfor hemen frene bastı zaten fazla hızlı değildi sanırım o sırada vurdu sol kolunun iç tarafı yırtıldı çıkardığı ses hala kulaklarımda hiç bi hayvan sahibinin başına böyle birşey gelmez umarım.

10. A.Taha TERCAN

A.Taha TERCAN Aktif Üye

Seviye:
    Valla Hocam köpek dedin mi orda bi durmak lazım :) Hayvanlar ilginç yaratıklar (insanlardan ilginç olmasın :) ) . Rabbim nasıl akıllı yaratmışsa... Bizim iş yeri PERPA nın o tarafta. Bayırın sonu çıkmaz sokak ve plaza da tam orada.3-4 köpeklik bir klüpleri var bunların :) . Oraların dayısı bunlar tabi.Ama biz işe giderken boynumuzda iş yerinin ID kartları oluyo onlar varken üzerimizde hiç ses etmiyolar. Ama yoksa hırlayıp havlayıp ortalığı kaldırıyolar :).
    Bir de bildiğim kadarıyla tekerleklere ve dönerek giden bilimum şeye karşı zaafları var. Yani arabayı kovalıyor ama durunca birşey yapmıyor köpek de duruyor.
    Ama bisikletle giderken ve köpek kovalarken durmayı hiç denemedim :D... Deneyen varsa paylaşırsa seviniriz :)...

11. bahadır özateş

bahadır özateş Yeni Üye

Seviye:
    resım koymadınz mı