Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlginç İnsanlar

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Ogulcandaan tarafından paylaşıldı.

1. Ogulcandaan

Ogulcandaan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Arkadaşlar yazın başımdan geçen bir olayı anlatacağım.
    O zaman Avcılar gümüşpala mahallesinde oturuyordum. Ve arkadaşlarla toplanıp avcılar sahil yolundan avcılar şehir merkezine gidelim dedik (saat akşam8-9- cumartesi) ve o ambarlı avcılar sahil yolunu bilenler bilir. İki şeritli (geliş-gidiş) Sağ tarafta gece kulupleri... O gün sahil yolu kalabalık malum haftasonu. Ben de yolun en sağından gidiyorum. trafik çok vardı ve ben bisikletimle trafikten daha hızlı gidiyordum. yol bir yerde daraldı ve ben arabaların arkasından gitmeye başladım mecburen. Önümdeki arabanın hızında gittiğim halde arkamdaki hanzo durmadan kornaya basıp beni sıkıştırıyordu. Ben de giderken hafif sağa çektim ve yüzüne ters ters baktım. Beni iyice yol kenarına sıkıştırdı ve istemsiz olarak küfür ettim. neden böyle bir şey yaptığını anlayamadım zaten beni geçti 5m kazandı, artık arkadaş tabakhaneye ne yetiştiriyor bilmiyorum. Ve bu sıkıştırma olayından sonra trafik olduğu için yüzüne bön bön bakıp yol kenarından giderek onu geçtim. Yanında kız arkadaşı vardı, o hareketimi gördükten sonra kendine yedirememiş olabilir ama yapacak bir şey yok hanzo bey :D Sanırım en iyi ders o olmuştur ona. ne garip insanlar var yahu :rolleyes:

2. Selami53

Selami53 O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Öyle bir şey olduğunda durup bakınca genelde kesiyorlar korna çalmayı :)

Ogulcandaan bunu beğendi.
  3. Umut Kılınç

Umut Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
    Bugün banada böyle bir olay oldu trafik biraz sıkışık ilerliyoruz sonra ben adamın önündeyim adam beni sıkıştırdı ve yol kenarına itti sonra yol biraz açıldı ama adam bana takmış beni bekliyor ben yanına gelince sıkıştırıyor,1 değil 2 değil 3 değil artık sinirlendim durmadım yanından geçerken arabayı çizdim ama istemeden oldu sonrada ayanı ters çevirdim.Çizme olayı kaza ile oldu amacım aynayı ters çevirmekti ama düşündüğüm gibi olmadı işte.

4. Ogulcandaan

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Arkadaşlar neden oluyor bilmiyorum, yaşadıkları yerin ekmeğinden suyundan olsa gerek...

5. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Başkalarından saygı ve anlayış beklemeyi bıraktığınız gün hayatınızı çok daha rahat yaşayacaksınız.

Trafikte bir tek kural var: kendini kurtarmak.Her zaman tüm hareketlerinizi bu altın kurala göre kurgulayın.

6. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    kıskançlık hep bunlar bence.
    sıkıştıran, korna basan arabaya profil resmimdeki gibi poz vermek trafikte arabayı geçip ilerlemek,arabası yüzlerce arabanın içinde sıkışmış şöförün yüzündeki çaresizlik ifadesi paha biçilemez :D trafikte ilermek downhill gibi tecrübe istiyor

Ogulcandaan ve gokhanbasar bunu beğendi.
  7. Selami53

Selami53 O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Benim için bisikletin en büyük hazzı verdiği andır,sıkışık trafikte arkaya dönerek arabaların çaresizliğine gülercesine bakmak.

8. selami atay

selami atay Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Köyümden iş yerine gidiyorum yolun en sağından mahmutlara geldiğimde malın birisi arabasın sol kapısını aniden açtı hızlı olmama rağmen kurtardım ve adama mal mısın tarzında hareket yaptım o da bana yolun ortasını gösteriyor neden oradan geçmiyorsun diye,bu ders oldu şimdi kimseden saygı beklemem arabanın uzağından geçerim çocuk görürsem hzımı azaltırım en aza çünkü şaşkın kız çocuğunun biri beni görünce önümden kaçacağı yerde önüme çıkıverdi frenlerin ikisine birden yüklendim kurtardık olayı gören annesi kızına gülüyordu

9. Emre Yıldız

Emre Yıldız Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Geçen bende sanayideydim bisikletim yoktu.arabamız için gitmiştim.Tamirciye bi girdim adamın biri hararetli bir şekilde bisikletçilerden bahsediyor ama ne bahsetme yok efendim bisikletin yolda kullanılması yasakmış bisiklet kullanacaksan bisiklet yolundan başka bi yere gitmeyecekmıssın falan filen adam baya sinirli bisikletliler abartıyor yok polis tanıdığı varmış o söylemiş bisikletin karayoluna çıkması yasak filen baya atıyor :D Ben tabi gülmeye başladım yanımda babam vardı oda boş ver uğraşma dedı bende dur sen dedim gittim adamın yanına ben bisikletçiyim ve bisikletimi istediğim yerde kullanırım ve yasal hakkım dedım, buda öyle bi yasa yok filen dedi bana denk gelse kornna çalarım sıkıştırırım fılen baya saydırıyor.Sonra konuştuğu adamlardan birisi "ben geçende araba ile bisikletlinin çok yakınından geçmiştim polis bana ceza yazıyordu sıkıştırdığım için" dedi. bizim adm hala inatçı o polis yenidir,bilmez filen diyor :D Baktım adam iflah olacak gibi değil bende umarım senle yolda karşılaşırız sonra zaten dükkan sahibi emre boşver sen bu dengesizi dedi olayyı bitirdi :D

10. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    bu art niyetli dengesiz vicdandan yoksun tabakhane nüfusuna kayıtlı bu zat-ı muhteremler için aklımdan geçenler emin olun testere filmine konu olur o derece nefret ediyorum bu tiplerden ancak şunu unutmamak gerekiyor biz bisikletin üzerindeyiz ve korumasız bir şekilde ilerliyoruz en küçük bir denge kaybı hele hızlıysak nelere mal olur mutlaka biliyorsunuzdur imkanlar el verdiğince sağ duyulu olalım ve hayatımızı sağlığımızı düşünerek sağlıklı kararlar vermeye gayret edelim insan sinirlenince gerçekten hakimiyetini kaybedebiliyor bunu bende yaşıyorum ama içimden geleni söyleyerek deşarj oluyorum kısaca insanlık mümkün mertebe bizde kalsın it ile it olmayalım

11. Ogulcandaan

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ama haklıyken haksız duruma düşmüş gibi olmak, haksız gibi davranmak koyuyor insana. :D

12. murat beyaz

murat beyaz Kıdemli Üye

Seviye:
    Trafikteki en önemli kural sakinliğinizi korumaktır. Hem kendi güvenliğiniz hem de aracınızın güvenliği için.
    Belli bir süre araba kullandıktan sonra (200bin km) bazı şeylere takılmamayı öğreniyorsunuz.
    Her ayıya kural öğretmeye kalksak araba kullanamayız, bir de üstüne her gün kavga eder karakolluk oluruz.
    Bisiklet için de aynı şey geçerli.

İnsanlarımızın da bisiklete alışkın olmadığını düşünerek, kendimizi kurtarmaya bakalım, boşuna tartışmayalım trafikte.
    Ama onun dışındaki ortamlarda , arkadaşın verdiği tamirci örneğinde olduğu gibi, insanlara güzelce anlatmak lazım.
    Ben bisiklet yolunda artık kimse ile uğraşmıyorum, müzik kulağımda devam ediyorum, bana birşey diyeni duymuyorum böylece :D

Bir de bisiklet üzerinde trafikte her zaman dezavantajlı olduğunuzu unutmayın.
    Biliyorsunuz Türkiye'de büyük aracı olan haklıdır maalesef.

13. Ogulcandaan

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Hepiniz haklısınız, 'maalesef'