Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ilginc bir rota icin tavsiye

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ÖzgürÇobanoğlu tarafından paylaşıldı.

1. ÖzgürÇobanoğlu

ÖzgürÇobanoğlu Aktif Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Merhaba arkadaslar

Uzunca bir suredir forumu takip etmekteyim. Bahaneler silsilesi sebebiyle de bir turlu istedigim bisikleti alip yollara dusemedim.

Simdi onume cok guzel bir firsat cikti. Onceden maslakta calisiyordum, fakat yeni isim sebebiyle nisantasina geciyorum kisa bir sure sonra. Maslaktayken bisiklet sansim yoktu(caddebostanda oturuyorum), fakat simdi aklimda ilginc seyler belirdi.
    Yeni ofisime bir de dus yaptirma sansimiz oldu, bu da ilk aklima neden olmasin ki bisikletle sorusunu getirdi tabi.

Simdi soyle bir fikir var aklimda.
    Caddebostan-Kadikoy : bisiklet
    Kadikoy-Besiktas : vapur haliyle
    Besiktas nisantasi : bisiklet ve isyerinde guzel bir dus.

Dusununce oldukca basit geliyor kulaga tabi ama ne kadar verimli olabilirim, ham vucudum ne kadar dayanabilir buna bilmiyorum.

Besiktastan nisantasina kucukciftlik tarafindan gitmeyi planliyorum, malum akaretler yokusu her babayigidin harci degil.

Bu ana rota dogrultusunda oncellikle bir bisiklet secimi yapmam gerekiyor tabi. Gonlumde yatan hep bir yol bisikleti olmustur ama, guzel hafif bir sehir bisikleti de isimi gorur gibi geliyor.

Burada tabi ana amacim, spor yapmak icin vakit bulamadigimdan bu sekilde, vakit ayirmadan istanbul yollarindaki zamanimi degerlendirmek, temiz bir ulasim ve dinc bir sekilde ise baslamak vs. vs.

Alternetif rotalar ne olabilir, ve de sizce bu rota icin en uygun bisiklet ne olabilir. Bu konularda yardimlarinizi bekliyorum. Cunku en kisa zamanda bisikletimi alip deneme turlarina cikmak istiyorum.
    Bisiklete gonul verenler, simdiden hepinize cok tesekkurler

2. ÖzgürÇobanoğlu

ÖzgürÇobanoğlu Aktif Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    evet hemen pazari degerlendirip solugu Kackar bisiklette aldim arkadaslar. Sagolsun cok da yardimci oldu arkadas orda bana

secenekleri cok daralttim.

ilk secenek : Giant CRS 1
    -Performansa yonelik bir sehir bisikleti
    -Cok hafif
    -Disk fren(ne kadar isime yarar bilmiyorum)
    -Sade goruntu

Ikincisi de : Giant Defy yol bisikleti
    -Daha hafif
    -Yol bisikleti :)

Orda bir iki deneyimli arkadasin tavsiyesi, yol bisikletinin ozellikle bu rotada uzecegi oldu. Rampa tirmanirken, ozellikle aliskin olmayan ben icin sikintili olacaginda hemfikir oldu hepsi.

Fikri/tavsiyesi olan varsa cok sevinirim. Fiyat olarak ikisi de cok yakin birbirine.

tesekkurler

3. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Rotayı, mümkünse motorsikletle, değilse arabayla 1-2 kere tekrarlayın. Yol durumuna bakın. Eğer asfalt düzgünse, yol bisikleti daha iyi bir seçenek olacaktır.
    Eğer değilse, şehir bisikleti seçmek daha mantıklı olacaktır

4. ÖzgürÇobanoğlu

ÖzgürÇobanoğlu Aktif Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Tesekkurler tavsiyen icin
    Simdi aktif pedaldan donuyorum. Baslangic icin en guzeli sehir bisikletini uygun bulduk ve bir Sirius aldim.
    Yollarda gorusmek uzere:)

5. ÖzgürÇobanoğlu

ÖzgürÇobanoğlu Aktif Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Sirrus mus bisikletimin modeli:) alisacagiz yavas yavas

6. çağrı kolçak

çağrı kolçak Kıdemli Üye

Seviye:
    mazur görün bisiklete yeni başladınız gibi anladım. o yüzden tek tavsiyem pes etmeyin olucak. çünkü bu meret ilk başlarda baya bi kötü konuşturuyo kendisi hakkında:D lanet etmiştim ben o zamanlar. o dönemi atlattığınızda süper olucak işte:)