Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlginç bir kaza geçirdim

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Sehzade43 tarafından paylaşıldı.

1. Sehzade43

Sehzade43 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu gün akşam sularında başımdan ilginç bir kaza geçti. Kısa bir şekilde anlatayım. Saat 16:00 gibi spor salonundan çıktım.sonra medikalciye uğradım. Orada 5-10 dk kadar oyalandım. Buradan Migros'a almam gerekenler olduğu için uğradım. Migros ile Hilton oteli aynı yerde. Orada dayım çalışıyor. Migrostan işimi hallettim sonra çıktım. Dayımı gördüm. Birlikte bisikletler ile yola düştük. Hava biraz yağmurlu idi. Yavaş ve dikkatli bir şekilde ilerliyorduk. Neyse eve yaklaştık. O bizim evin alt sokaklarından oturuyor. Yol 4 yol. Normalde çok işlekdir. Dayımla vedalaştık ben yukarı eve dönüyordum. Yerler ıslak bende biraz keskinmi aldım virajı anlamadım. Sonra tak yerdeğim. Nasıl düştüğümü anlamadım. Mantıken o hızla kaymam nereden baksanız çok zor. Bisikletim mtb yani kalın lastik. Yol asfalt. Sol tarafıma düştüm. Hafif sürüklendim. Avcumun içinde bir kaç taş parçası girdi. hafif dirseğim çizilde. Sol dizim geçen pazar sakatlamıştım. Zorlanma çıkmışdı dizimde. Bu düşmem ile dizimi biraz yüzdürmüşüm. Bisiklette tek fark ettiğim gidonun çarpma ile sağa dönmesi. Aklıma takılanlara gelecek olursam. Bu lastikler neden kaydı ? Hızlı bir dönüş yapmadığım halde neden kaydım ? Küçükken bmx ile sert ve keskin dönüşler yapıyordum. Bu sefer yavaş ile düştüm :) 2. soruma gelecek olursam bisikletin gidonu neden döndü ? Sert bir düşüş olmadı. Bisikleti Bu ayın başında ilk bakımına götürdüm. Bu gün zincirde atmalar falan oluyordu. Bakımda arka tekeri gevşederek jantın orta yerini sıktı yanlış hatırlamıyorsam. Sonra bisiklet vites geçişlerinde ses değişikliyi yaşama başladım.

Not: Yol bisikletçileri yağmurlu ve ıslak yolda giderken çok dikkat edin.

2. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Düşmenizin sebebi dişli lastikler. Yol bisikleti ya da yol lastikleriniz olsaydı böyle bir şey yaşamazdınız :)

İmza: Yol Bisikletçisi

efeballi, Berk Mercancı ve Sehzade43 bunu beğendi.
  3. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun..

Sehzade43 bunu beğendi.
  4. Sehzade43

Sehzade43 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Teşekkür ederim Çağlayan bey. Gökhan bey bilgisizliğimden soruyorum. Dişli lastikler iyi değilmi bu havalarda ?

5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    tamamen cehaletimden soruyorum. dişli lastikler kaygan yolda daha iyi yol tutuşu sağlamaz mı? yani mantıken, en azından benim için :D
    ---
    bu arada ben de yavaş döndüğünüz için düştüğünüz kanısındayım. :confused:

6. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Dişli lastiğin amacı arazi kullanımı. Asfalt yolda sizin de dediğiniz gibi "yol lastiği" kullanmanız gerekiyor.
    Dişlerin asfaltta size hiç bir getirisi yok :)

7. Sehzade43

Sehzade43 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Açıklama için teşekkür ederim Gökhan bey. Seneye değiştiririm artık :) Kış kapıya gelmek üzere :) Heralde yağmur hariç asfaltta sorun çıkarmaz diye tahmin ediyorum.