İlginç bir haber. Alkollü Bisikletçiye 15 yıllık yasak

olcaybatu

Üye
Tepki
55
Arkadaşlar inanılmaz bir haber paylaşıyorum sizlerle... Herhalde bu haberde yazılı olan ceza bana uygulansa camdan aşşağıya atlardım!!!!
Haber aşağıdaki bağınntıda:

:eek: :eek:

(link)

Alkollü bisikletçiye 15 yıllık yasak

Almanya'nın Giessen kentinde alkollü olduğu halde bisiklete binen 24 yaşındaki öğrenci Christopher Hahn'a mahkeme tam 15 yıl bisiklete binme yasağı getirdi.
Katıldığı bir partiden evine bisikletle dönerken polis kontrolüne takılan öğrenci Hahn'ın kanında 1,71 promil alkol olduğunu belirleyen polis, hakkında işlem başlattı. Giessen Mahkemesi'nde görülen davada otomobil ehliyeti de olmayan Christopher Hahn'a tam 15 yıl boyunca bisiklete binmeme cezası verildi.

2008 yılı Haziran ayında meydana gelen olayda kendisine 500 Euro da para cezası kesilen Alman öğrenci psikolojik testlere yönlendirildi. Bunun için de ayrıca 500 Euro daha ödemek zorunda kaldı. Karara itiraz eden Alman öğrenciye yazılı olarak, "Siz 15 yıl boyunca bisiklete binme izni olmadan sokaklarda bisiklet kullanamazsınız. Yasal olarak belki sadece ata binebilirsiniz." denildi.

Sabah:com.tr den alıntıdır.

Scudo

FERRUH GÜRYALIN

Aktif Üye
Tepki
246
merak etmeyin bizde rüşvet çalışır veririz 10tl yolumuza devam ama çok ilginç bir haber.

Zeki Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
623
@Mehmet Karaçam

memo düşünsene bizde uygulandığını. bizim tayfa komple cezaya boğulurdu heralde.:):) polisle köşe kapmaca oynamaktan iyi performans yapardık haa.:)

krankmili

Forum Bağımlısı
Tepki
2.445
Saçmalık. Adam 1 kere alkol aldı diye 15 sene boyunca 365 gün içeceği anlamına mı gelir?

Bazı ülkelerde cezalar çok ağır. Bizim ülkemizde de alabildiğine hafif tabi o da ayrı konu.

Barış Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
Otomobille adam öldürebilirim, ama bisikletle sadece kendimi öldürürüm. Kime ne?
Beni benden çok düşünen devlet böyle bir şey heralde.
Her şeyi geçtim, alkollü bisiklet sürdüğünüzde uçma hissi maksimumda, yorgunluk minimumda. Sanıldığı gibi denge sorunu da yok.

• Beğen
Tepkiler: hız

hız

Forum Bağımlısı
Tepki
1.985
@Mehmet Karaçam

ilk cezayı sen yersin heralde:D :D :D ehliyeti kaptırdığın gibi

Koray Altıntaş

Daimi Üye
Tepki
136
Bisiklettede karsındaki kişiye yeteri kadar zarar verebilirsin,sonucta 20km hızla gittiğiniz varsayarsak 5km hızla yürüyen birine çarparsanız ki kilolarınız ebatlarıızda var işin içine giren yanı zarar sadece kullanıcıya gelmez,çarptığınız kişide nasibini güzelce alır :)

Ceza çok ağır evet süre uzun meblağ yüksek ama alkollü araç kullanmak her ne şekilde ne cinste olursa olsun tehlikelidir diye düşünüyorum.Tam anlıyamadım 1.71 promilse bu komik olur portakal kabugu yedığınızdede kandakı promil artar diye bir söylenti mevcut bu orana ulaşmak kolay:)ama eğerki 171 promilse orda yazan yanı 171 promil demek oyle 2 bira içmekle olucak birşey değildir Ve 171 promilli çoğu insan sarhoş sıfatına girer(bünyeye göre değişebilir ama istisnalar kaideyi bozmaz)Böyle düşününcede 2 teker kullanan biri için çok tehlikeli bir durum söz konusu.

Son olarakta evet biz alışık değiliz devletin bizi düşünmesine ama Avrupa ülkelerinin bir çoğu bu sisteme sahip:)