Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlginç bir duygu.

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Msgl tarafından paylaşıldı.

1. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Şuana kadar mtb haricinde bir bisiklet kullanmadım, ancak son zamanlarda yol bisikleti beni aşırı derecede kendine çekiyor.
    Normal şartlarda yolla pek işim olmaz dağ, arazi tarzı yerlerde sürerdim ancak bir kaç kaza soğuttu beni :)

Zaten normalde de trafikte bisiklet kullanmak büyük haz verirdi bana, ve bu durumda da yola ağırlık vereceğim, Ve mtb ile kendimi aşırı yormaktansa yol bisikleti alıp akmayı planlıyorum :D

Sorum şu ki; Daha önce yol bisikleti kullanmadım, alıpta memnun kalmamak var :D Yardımlarınızı bekliyorum...
    Mtb ile arasında çok büyük sürüş farklılıkları var mı ? ,,, Bunun haricinde daha önce mtb ve yol bisikleti kullanan arkadaşlar yorumlarını esirgemez ise sevinirim :)

Bisikleti belirledim bile :)
    - Salcano xrs 030 tiagra/apex
    - Scott s40

2. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    dağ bisikleti gibi kıvrak değildir, yani bir çukurdan kaçayım diye bir manevrayı anlık yapamazsınız. çukura girersiniz, inat ederserniz düşmeniz de mümkün. onun dışında, dağ bisikletini aramıyorum ben artık.

Msgl bunu beğendi.
  3. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bu konuyu öğrenmem iyi oldu, zaten bende 6-7 ay öncesine kadar bisikletçide gördüğüm yol bisikletlerine gülerek bakıyordum.O lastik, o jant ne öyle diye :) Ama sonradan öğrendik ki gerçekten sağlammış :) Ama tabi inceliğin getirmiş olduğu dezavantajlar da olacak haliyle.

4. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Eğer sadece yolda binecekseniz yol bisikletinden şaşmayın.İlk başlarda trafikte falan biraz tedirgin oluyorsunuz ama alışınca 8 çizmeye başlarsınız:)Yol bisikletine bindikten sonra da araziye çıkmadığınız takdirde mtb'nin kıyısından köşesinden geçmezsiniz.1.95'lik lastikler gözünüze 2.95 gibi gelir,bakkala bile yol bisikletiyle gidersiniz:)

5. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Cevabınız için teşekkürler, keşke deneme imkanım olsa ama tam karar vermeden önce muhakkak denemem gerek :D ilk duygu önemli benim için, zaten dediğim gibi artık Mtb ile tehlikeli hareket devri bitti benim için, araziye girsem de düzlükler ilk tercihim.Bu durumda da sanırım yol iyi bir seçenek gibi duruyor.Zaten hali hazırdaki 2.2 ler gözüme baya ürpertici gelmeye başladı son günlerde, ince lastik bana yakışacak :D

6. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    mtb den zevkini fazlasiyla almissin bence yol bisikletine baslangic yapman iyi olur.farklilik insan ister istemez gerek duyuyor.her gun aynı yemek önüne gelse artik yeter dersin.ilerde yol bisikletinden bıkarsın bmx yönelirsin belki.bu hobi zevk isi sonu yok gibi:D