İlginç bir duygu.

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şuana kadar mtb haricinde bir bisiklet kullanmadım, ancak son zamanlarda yol bisikleti beni aşırı derecede kendine çekiyor.
Normal şartlarda yolla pek işim olmaz dağ, arazi tarzı yerlerde sürerdim ancak bir kaç kaza soğuttu beni :)

Zaten normalde de trafikte bisiklet kullanmak büyük haz verirdi bana, ve bu durumda da yola ağırlık vereceğim, Ve mtb ile kendimi aşırı yormaktansa yol bisikleti alıp akmayı planlıyorum :D

Sorum şu ki; Daha önce yol bisikleti kullanmadım, alıpta memnun kalmamak var :D Yardımlarınızı bekliyorum...
Mtb ile arasında çok büyük sürüş farklılıkları var mı ? ,,, Bunun haricinde daha önce mtb ve yol bisikleti kullanan arkadaşlar yorumlarını esirgemez ise sevinirim :)

Bisikleti belirledim bile :)
- Salcano xrs 030 tiagra/apex
- Scott s40

Scudo

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
dağ bisikleti gibi kıvrak değildir, yani bir çukurdan kaçayım diye bir manevrayı anlık yapamazsınız. çukura girersiniz, inat ederserniz düşmeniz de mümkün. onun dışında, dağ bisikletini aramıyorum ben artık.

• Beğen
Tepkiler: Msgl

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mehmet Levent

Bu konuyu öğrenmem iyi oldu, zaten bende 6-7 ay öncesine kadar bisikletçide gördüğüm yol bisikletlerine gülerek bakıyordum.O lastik, o jant ne öyle diye :) Ama sonradan öğrendik ki gerçekten sağlammış :) Ama tabi inceliğin getirmiş olduğu dezavantajlar da olacak haliyle.

Ali.K

Forum Bağımlısı
Tepki
488
Eğer sadece yolda binecekseniz yol bisikletinden şaşmayın.İlk başlarda trafikte falan biraz tedirgin oluyorsunuz ama alışınca 8 çizmeye başlarsınız:)Yol bisikletine bindikten sonra da araziye çıkmadığınız takdirde mtb'nin kıyısından köşesinden geçmezsiniz.1.95'lik lastikler gözünüze 2.95 gibi gelir,bakkala bile yol bisikletiyle gidersiniz:)

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ali.K

Cevabınız için teşekkürler, keşke deneme imkanım olsa ama tam karar vermeden önce muhakkak denemem gerek :D ilk duygu önemli benim için, zaten dediğim gibi artık Mtb ile tehlikeli hareket devri bitti benim için, araziye girsem de düzlükler ilk tercihim.Bu durumda da sanırım yol iyi bir seçenek gibi duruyor.Zaten hali hazırdaki 2.2 ler gözüme baya ürpertici gelmeye başladı son günlerde, ince lastik bana yakışacak :D

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
mtb den zevkini fazlasiyla almissin bence yol bisikletine baslangic yapman iyi olur.farklilik insan ister istemez gerek duyuyor.her gun aynı yemek önüne gelse artik yeter dersin.ilerde yol bisikletinden bıkarsın bmx yönelirsin belki.bu hobi zevk isi sonu yok gibi:D