Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

"İlan güncel"

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında Fethi Aktunç tarafından paylaşıldı.

1. Fethi Aktunç

Fethi Aktunç Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    2. el ilanlarında bulunan "ilan güncel" yazılarını görmekten bıktım. Yok mu bunun bir çaresi ? İlana bakıyorum sayfa sayfa "İlan güncel" yazısı...

kory, deli kadir ve lindemann bunu beğendi.
  2. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Biz yöneticiler olarak mümkün olduüğunca temizlemeye çalışıyoruz bu mesajların eskilerini... Fakat forumun en aktif bölümü olan 2.el bölümünde o kadar ürün ve mesaj girişi oluyorki yetişmek zor oluyor... Zaten arkadaşların ilanlarını güncel tutmaya çalışmalarının bir sebebide bu kadar çok mesaj yazılması ve konu açılması...

3. Fethi Aktunç

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kişilerin ilanlarını güncel tutma isteklerini anlayabiliyorum.Ancak en üstlerde tutmak istemelerini anlayamıyorum.Şunuda anlarım 1 aylık bir ilandır uzun zaman birşey yazılmamıştır gündeme getirmek için yapılabilir ama bazı "ilan güncel" yazıları arasında 24 saat bile yok.Bence bir parça ile ilgilenen arkadaş forumda gerekli araştırmayı yapar ilk sayfada da olsa son sayfada da olsa bulur.

4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Forumumuzun 2. el sayfası o kadar aktif ki, her gün yeni onca ilan geliyor. Her gün satılan bir çok ürün var ve yine alıcılar için de bu ilanları takip etmek çok güç oluyor.

Bundan 1 yıl kadar önce forumun 2. el bölümü tek bir başlıktı, daha sonra "MTB", "Yol Bisikleti", "BMX" şeklinde ayırdık. Bu o anlık bir rahatlama getirmişti. Yine satılan her ürünün ilanını elimizden geldiği kadar kilitlemeye çalışıyoruz ki o konu arkaya düşsün, diğer konular ön sayfalarda kalsın.

Çok kısa süre için yapılan güncellemelerde (bir kaç saat arayla örneğin) zaten yönetim olarak kişileri uyarıyoruz. 2. el ilanlarına yorum yazmanın yasak olmasının nedeni de yine bu. Ancak kabul edilebilir zaman aralıklarında herkesin ilanının güncel olduğunu belirtmesi de hakkıdır diye düşünüyorum.

Önder Özdoğan bunu beğendi.
  5. Nevzat KÖSEOĞLU

Nevzat KÖSEOĞLU Onursal Üye

Seviye:
    benim ilanım mesela 2 gun içerisinde 5. sayfaya gidiyor e kim gorsun bu ilanı 5. sayfada mecburen alacaksın on sayfaya baksınlar tekrar arka sayfaya dusunce bi daha guncelle ama saatte bi guncellemek cok mantıksız 2 gunde bi en mantıklısı

6. Fethi Aktunç

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    5.sayfada kim görecek diyorsun. Ben mesela bir aynakol alacak olsam değil 5.sayfa 10.sayfaya kadar bakarım.Yada sadece ilanlara bakıp denk gelirse alırım dediğim parça olsada birkaç sayfa ilerlerim.Yani benim için bir ilan önde olmuş sonda olmuş farketmez.Benim demek istediğimde buydu zaten.
    Aslında bir önerim var ama ne kadar geçerli olur bilemem..ikinci elde açılan ilan kilitli olsun yani kimse yorum yapmasın soracağı birşey varsada özelden sorsun..hatta ilan verilirken belli kriterler olsun resmi,ağırlığı,modeli gibi..

7. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Bir 2. el ilanı açılırken;

Ürünün gerçek fotoğrafı ve fiyatı olmak zorunda.

Aynı zamanda satın alma isteğini belirtmek veya ürün hakkında mantıklı bir soru sormak dışında da ilanlara mesaj yazılması yasak. İlle de kilitlemek gerekmemeli ilanları diye düşünüyorum. Sonuçta hepimiz aklı başında insanlarız, bir kural varsa bir mantık çerçevesinde konulmuştur ve ona uyulur değil mi?

(Genie lütfen son söylediklerimi alınma, alınması gerekenler başkaları)

8. Fethi Aktunç

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Benimki sadece bir öneriydi zaten..olur veya olmaz o siz yöneticilerin kararı..Söylediklerine alınmam ama keşke herkes dikkat edebilse ve gerekli özeni gösterse

HaliliOzturk bunu beğendi.
  9. Abdullah Hakkı

Abdullah Hakkı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    bu durumda genie de haklı satıcılarda haklı yöneticilerde haklı :D ama en iyisini gene ncok söylemiş. herkesi mutlu etmek imkansızdır.(bence)

Nevzat KÖSEOĞLU bunu beğendi.
  10. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    ben kendime 24 saat görüyorum hatta buna özen gösteriyorum.örneğin en son dün 2:56 da güncellemişim.bugün bakıyorum konu arka sayfalarda saat 2:45 ise oyalanıyorum biraz gerçekten sonra güncelliyorum.ama bir arkadaş varki(nickini hatırlamıyorum şu anda)6 dakikada bir güncelleme yapmış:):D

11. dodo

dodo Forum Bağımlısı

Seviye:
    bende en az 24 saat olmasına dikkat ediyorum:)