Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ilahi Türkiye

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında ihtiyar tarafından paylaşıldı.

1. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Ozzgurr, Derya Keçeci ve Raven_35 bunu beğendi.
  2. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben bu haberi yeni görüyorum... Nedeyim bi yaşıma daha girdim... Acaba cezayı iptal ettirebildimiki...

Raven_35 bunu beğendi.
  3. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Benim de başıma geldi benzer bir olay.
    Anlatayım hemen.

Büyükçekmece'den çıktık 2 arkadaş yol bisikleti ile. Ormanlı'ya gidip geri geliyoruz. Gittik, dönüş yolunda jandarma çevirdi beni trafik kontrolünde. Ben de sandım ki hani muhabbet etmek istiyor. Arkadaşım da biraz geride kalmıştı. Dedim bekliyim biraz.

Diyalog bu şekilde (-; Jandarma. =; Ben);
    -yolun başından beri izliyorum seni (güzel bir noktada durmuşlar, yolu bayağı görebiliyorlar) araçlar senin yüzünden karşı şeride geçmek zorunda kalıyorlar.
    =Ee ne var ki bunda, olması gereken bu?
    -Ama yolun çok ortasından gidiyorsun (emniyet şeridi olmayan bir yol. Sağdaki çizginin 30-40cm solundan gidiyorum araçlar beni sıkıştırmasın diye)
    =Normal gidiyorum, daha sağa kayarsam beni sıkıştırırlar. Kendime kaçacak yer bırakmam gerekiyor
    -Bisiklet trafikte nasıl hareket eder?
    =Bisiklet yolu olmadığı yerlerde araba gibi.
    -Peki tamam. Ama böyle gitsen daha iyi olur. (çizginin üstünü gösteriyor bana)
    = Öyle gidemem, gidersem beni sıkıştırırlar. Kendimi riske atamam (bu sırada arkadaş gelir arkadan). Neyse arkadaşım geldi, soğumamam lazım, kolay gelsin.
    -Kolay gelsin.

4. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Ağlanacak haldeyiz.Dünya genelinde hız yapınca ceza kesiliyor,bizde ters işliyor her şey.

Ceza yiyen kardeşimize üzüldüm.Hata sende kardeşim ne diye bisiklet sürüyorsun.Alkol alıp trafikte makaslar atarak yayaların üzerine sürmelisin.Hatta bir kaç kez insan ezsen de serbestsin(bknz. http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=109492). Yaya geçidinde yayalara yol verme sakın hatta kimseye verme, ne olsa trafik yavaşlar.Yolları otoyol niyetine kullanıp,son sürat denemeleri yapmalısın.Trafik yavaşlamasın aman diyim,aman ha. T....... b....... yetiştiriyoruz.

Bir kaç şişe de fırlat kaldırımlara patlasın,keyfine bak.

5. Emre Keklik

Emre Keklik Üye

Seviye:
    İkinci defa bir bisikletliye yavaş gittiği için ceza kesilmesi haber yapılıyor.
    Olayı tabii ki habere yazıldığı kadarıyla biliyoruz; benzer niyeti olan bir polisle ben de karşılaştım ancak itiraz edebildim ceza yazılmasına.
    Eğer 10 km/saat 'in çok altında gitmiyorsanız bir kere, çözümü çok basit, asgari hız sınırının üstünde olduğunuzu söylersiniz olur biter. Azami hız sınırının çok çok altında gitmek yasaktır. Bisikletler için azami hız sınırının 30 olduğu göz önünde bulundurulursa, eğer kırmızı ışıktan kalkış yapmıyorsanız çok yavaş gitmiyorsunuzdur.

İkincisi, oldu da ceza yedik, bunu haberlere çıkartalım. ( Bakın amerikalı bir herif bisiklet yolundan gitmediği için ceza yiyince durumu filmleştirmiş . Ardından adamı habere de çıkarttılar. ) Belki ödediğimiz ceza iade edilmeyebilir, ama toplumun ve polislerin dikkatini olaya çekmek aynı şeyin ileride tekrar etmesi durumunda farklı sonuçlar alınmasında faydalı olacaktır.

Rica ederim, mağdur duruma düşen arkadaşlar sessiz kalmasınlar. Yardım isteseler bizlerden ;iletişim çağındayız, change.org gibi siteler var; onlarra haklarını aramada yardımcı oluruz.

ihtiyar bunu beğendi.
  6. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    Hani Derler Ya Deveye Diken İnsana Seven Yaranır Diye Sanırım Öyle Davranılmalı Trafikte O zaman Dahamı Hoş Olur Aceba ?
    yavaş gitsek olmuyor,hızlı gitsek olmuyor,yolun ne ortasında rahat var ne de kenarında ki zaten kenarlarda Allahlık halde açık logar kapaklarımı ararsın,cam kırıklarımı ararsın,ölüm kokan mazgallarmı dersin kısacası sıkıntılarımız büyük

ihtiyar bunu beğendi.
  7. FarukDemir

FarukDemir Forum Bağımlısı

Seviye:
    Eğitim sebebiyle Almanya'dayım bir süredir. Bazen öyle manzaralarla karşılaşıyorum ki burada, ağlayasım geliyor, moralim çok bozuluyor. Bisikletiyle rampa çıkmaya çalışan bir bayan düşünün, arkasında arabalar. Yol müsait olmasına rağmen karşı yöne geçip de bisikletliyi sollamaya bile çalışmıyor hiçbiri, ne bir korna sesi ne bağırma. Yavaş yavaş takip ediyorlar bisikletliyi. Olması gereken de bu diyorum. Şu ana kadar sıkıştırılan birini de görmedim. Eğer geçilecekse 1,5 metre açıktan sollanıyor bisikletli. Kaldı ki heryer bisiklet yolu. Üniversitedeki çoğu profesör okula bisikletiyle gidip geliyor, öğrencilerin çoğu da öyle. Ne diyim, umarım bu manzaraları çok geçmeden ülkemizde de görürüz.. :dua:

Raven_35, İslam Gölge ve ihtiyar bunu beğendi.