Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ikinci kadro da çaltadı...:(:(

Konu, 'Salcano' kısmında Güvenç Terzierol tarafından paylaşıldı.

1. Güvenç Terzierol

Güvenç Terzierol Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkadaşlar
    konusuda geçti daha önceden
    salanao 303 srd kadrom kırılmıştı...
    kırıdıktan sonra değiştirildi...

ekimden bu yana 5 ay gibi bir süre galiba bisiklete binmedim...
    babamın sağlık sorunu oldu okulda müzik yarışmamız var ona hazırlanma havaların soğuk olması vs derken bu gün dedim bir tur yapayım kendi çapımda...

alibeyköyü geçtim... tansaş oğuz canpolat lisesi önünden eyüp 'e doğru giderken yol kenarında su giderleri için konan logarların birinin üzerinden geçtim hafif çukurdu cukura girdim çıktım ama öyle hani teker bırakacak çukur faln değil çukur dediysem.. bildiğimiz yol kenarlarında ki gider için mazgallar...

geçtim tookk diye bir ses geldi dedim zincir çarpmıştır kadroya...

sonra içim rahat etmedi dedim bakayım... durdum kenarda baktım ki kadro alt borusu kaynak noklasının olduğu yerden çatlamış...

kadro değiştikten sonra ne sert kullanım ne başka birşey oldu sağlam bir şekilde depoda duruyordu...

şu anda resim yok elimde foto makinemi arkadaşa verdiğim için çekemedim... pazartesi gibi gelir fotoyu da çekip yollayacağım... ikinci kere geliyor başıma bu...

kimileri diyorki markayı kötülemeye çalışıyorsun şöyle yapıyorsun böyle yapıyorsun... ancak bisikleti aldığımın 3. günü aynakol yerinden çıktı:D
    çok geçmedi kadro kırıldı.. değişti şimdi de çatladı...
    e sele borusunun olduğu yerden çatlayan arkadaşlar var...

kusura bakmayın ama ben bundan sonra salcano kadrosu faln önermem zaten servisleri ortada kadroda ortada bEN daha birşey söylemiyeceğim...

Furkan köleoğlu ve qatrio bunu beğendi.
  2. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    salcano iyi salcano güzel diyenler için... aynakol yerinden çıkabilir, aktarıcı gidon vb. kırılabilir. bunlar ufak şeyler, montajla alakalı şeyler. ama bir kadro 1 yıl geçmeden 2 kere kırılıp çatlıyosa bu mühendislik hatasıdır ve salcanonun böyle bir bisiklet üretme teknolojisi yoktur anlamına gelir. ben en başından beri salcanoyu kimseye önermedim önermem, daha önce bmx konusunda da salcanoyu savunan ve polemik yaratan kişiler oldu. yok daha yeniymiş yok bu fiyata bu kadar olurmuş diye. haydi bakalım bu konuda da aynı şeyi söyleyinde akşam akşam katıla katıla bi güleyim ...

Güvenç Terzierol bunu beğendi.
  3. Aydın Akyokus

Aydın Akyokus Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    hayda atilla mayda sağlamlık vs bilmiyorum ama gelsin görecez iyimi kötü mü
    görülüyor ki durum ciddi :( ama ben araştırdım sordum baya ekim-kasım aralık
    (2009) da araştırdım salcano alu modeli alacaktım 2010 da bu model çıkmadığı için o ayarda astro modelini beğendim en son olarak ng 303 srd de karar kılıp bisikletciden siparişi verdim.

doğru haklsın teknik servis vs sorun olabiliyor. bende bisikleti alırken herhangi bir bilgisi yok malesef bulunduğum yerden de kaynaklanıyor sanırım satarken kesin elinde olur vs vs :)) ama gel gelelim ne hatice var ne netice :) bende netten takip etmeye çalışıyorum bisikletcim com da mart 25 te sevkiyatlar başlayacağı söylüyor. fabrikayı aramıştım 15 mart gibi 20sinde çıkışlar yapılacak diyor. ve bisikleti aldğımı yer e gittim 28 ine kadar gelecek diyor yaklaşık 3 aydan beri bekliyorum... bekliyorum bekliyorum bir de bu durum üstüne tuz biber ekti hayırlısı ;) geçmiş olsun...

4. Burak AŞIK

Burak AŞIK Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Direk ismimi vererekte yazabilirdin yorumunu:)
    Sürekli senin karşındaymışım gibi hissetme kendini. Durumlar üzerine yorum yapıyorum. Bu durumda da kadronun tekrar değiştirilmesi gerekir. Bu şekilde bir kadronun çatlaması kabul edilemez birşey. Tekrar bağlantı kur ve durumu belirt, yardım edeceklerini düşünüyorum...

5. Ceyhun Oğuz

Ceyhun Oğuz Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merak ettım boy kilo ve ayak numaranız nedır acaba ?

6. mehmet sevinc

mehmet sevinc Kıdemli Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun umarım degiştirirler...

7. reha genç

reha genç Bisikletkolik

Seviye:
    Bu sebeplendirmede ayak numarasının yeri neredir bende bunu merak ettim?

Boyu 1.70 kilosu 75 ayak numarası 46 olursa,kilon ve boyunda sorun yok ama ayakların büyük ondan kadron kırılıyormu diyeceğiz?

8. Güvenç Terzierol

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    olsun arkadaş merak etmiş ben söyliyeyim:D
    kilom 72kg (hergün tartılırım:D)

@monstermania@
    evt kısa zaman içinde ufak bir muhabbetimiz geçti bu konuyla ilgili ancak sadece siz değil... bisikleti alıpta sorun yaşamayan ki ne şans
    kişiler genelde marka kötülüyorsun gereksiz yere konuşuyorsun gibi laflar sarf edildi...

durum ortada resmini de en yakın zamanda ekliyeceğim...
    enteresan olan olay burada alırken MTB adı altında alıyoruz ve dağ bisikleti demek arazi koşullarına uygun olması gerek demek benim kafamda bu oluşuyor ilk önce...
    fakat asfalt zemin üzerinde giderken girilen bir mazgal göçüntüsünde kadro çatlıyor...

Gürkan'a burada katılıyorum. Carbon kadro yapmak veya farklı alaşımda kadro yapmak üzerine ritchey kompanentler takmak hidrolik fren kullanmak bir şey değilmiş... sadece ürünün ambalajını güzel gösterme diyebiliriz...

inşallah başkasının başına gellmez böyle birşey...

benim tek şansım kadro kırdığımda sadece alt boru kırdı ve düşmedim sakatlanmadım... şimdi de erken fark edip büyük bir kaza geçirmedim Akan trafiğin ortasında...

gurkankas bunu beğendi.
  9. Güvenç Terzierol

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    moraliniz bozulmasın ancak durum ortada benimle beraber yakın zamanda aynı bisikleti alan başka bir tanığıdım var...
    kadrosu sağlam ancak sadece tur için kullanıyor...
    arazi gördüğünü ben görmedim benim haricimdi girdiyse bilemem tabi ama genelde sahilde vs flan tur yapıyor...
    eğerki kullanım alanınız bu olacaksa sorun olmaz ama ben yazın değiştirdim kadroyu yazın araziye çıktığım oldu sonra 5-6 ay gibi süre binemedim...
    binince de başıma bu geldi...

10. CEM ATEŞ

CEM ATEŞ Forum Demirbaşı

Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Bu her kadronun kırılacağı anlamına gelmez. Bende aynı bisikletten kullanıyorum ve 2000 km yi geçmesine rağmen hiçbir sorun yaşamadım.
    Ve forumdaki resimlerimdende gördüğünüz gibi tüm turlarımız off-road ve çamur balçık turlardır.
    Her üretimde bir hata olabilir. Mesela geçen bir arkadaşın (salcano Değil) kaldırıma çıkarken kadro kırıldı!
    Birde ben bir şey merak ettim rogardan geçerken tekerlek araya girip kadro mazgala vurdumu, yoksa lastik çarpmasıylamı kırıldı.

Furkan köleoğlu ve Burak Coskun bunu beğendi.
  11. Güvenç Terzierol

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    çarpma vs değiy şöyle düşünün off road yaparken girdiğiniz çok hafif bir cukur lastik araya girmesi gibi bir durum söz konusu değil... boşluklar lastiğe paralel değil dikeydi ayrıca 2,10 lastik kullanıyorum arkada ve mümkün değil oraya girmesine...
    ayrıca tabiki her kadro kırılacak diye birşey yok veya çatlayacak diye birşey yok. fakat ikinci kadro ve yine artık ya bana yetmiyor kadro yada kadrolarda sorun var...

gurkankas bunu beğendi.
  12. Güvenç Terzierol

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    resim ekleyebildim sonunda.

yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

daha salcano ya haber veremedim...
    liseler arası müzik yarışması var bilirsiniz belki o vardı bu hafta e sınavlar faln derken anca bu zamanı buldu...

ne yapmalıyım??

13. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Sana da kadro dayanmıyor Güvenç kardeşim :) Sanırım önceki kırdığınla aynı yerlerden patlak vermiş hemen hemen,garantisi devam ediyorsa ver servise seve seve değiştirsinler :) Sana daha sağlam kadro lazım,nasıl ne tarz kullanıyorsun bilmiyorum. Bu kadroyla sağdan soldan atladınmı ? Street deniyor galiba tam bilmiyorum. Eğer tarzın o yöndeyse öyle bir kadro al tepe tepe kullan..Bu kadroyla da gezeyim deme,elinde gidonla kalıverirsin yol ortasında :)

14. Güvenç Terzierol

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    hehe :D öyle yapıcam büyük ihtimal bir tane yine 16 lik hussar jump tarzı bişey alıcam...

ya kesinlikle yapmadım ki zaten..
    önceki msjlarda da belirttiğim gibi..
    babamın sağlık sorunu oldu derslerde düşüş yüzünden annem evde beni derse kitledi...
    e birde geçen hafta 5 ödül adığımız:D diyip reklam da yapayım:D müzik yarışmamız vardı.. bass gitar çaldığım için
    dedim yarışmadan sonra binerim dedim düşerim araba çarpar bişey olur parmağım kırılır kolum kırılır diye hiç binmedim...

toplamda hesapladım 6 ay olmuştu...
    kondisyon için eminönüne gidecektim... geçtiğim miniminnacık hafif bir çukur dediğim gibi logarmı deniyor mazgalların olduğu yer asfalt dökülürken biraz içte kalmış... oraya girmek zorunda kaldım sonuçta yol ortasına geçemezdim...

zincir çarptı zannettim içim rahat etmeyince bir kontrol ediyim dedim...
    arka bacaklardan başladım geldim üst boruya alın borusu galiba:D
    bir baktım elime bir pütürlük geliyor... dedim çamurdur kazımaya çalıştım baktım tırnağımı törpüllüyor:D:D:D aha dedim gitti...

tee 3-4 km lik yolu yüryüp birde saya yokuşunu çıktım bisiklete binseydim daha az yorulurdum:):)

sonuç bu havalar güzelleşiyor ama binemiyorum zor dayanılıyor:):)

15. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    kadro en hassas yerden kırılmış.çukura girince sele borusundan gelen vücut ağırlığı kadronun ön kısmına iletilir ve süspansiyon devreye girer.biraz sert girmişsin çukura :) geçmiş olsun.salcano en kısa zamanda halleder sorunu.

16. mathcup

mathcup Kıdemli Üye

Seviye:
    Aynı kadrodan kullanıyorum.80 kiloyum. Kadro kalitesinin böyle tarif ettiğin şekildeki çukurlarda çatlayacak kadar yetersiz olacağına inanmak istemiyorum.

İnşallah yenisini verirler kadronun ama ben senin kullanış şeklinle alakalı olduğunu düşünüyorum. Zaten forumda da daha önce kullanmak istediğin tarzın farklı olduğuyla ilgili defalarca yazdın, kask alırken dahi acaba street tarzına uygun kask mı alsam diye tereddüt ettiğinide biliyorum.Bu seferki belki gerçekten şansızlıktır. Kullanıcı hatası değildir.

Şunuda söyleyeyim ki senin yüzünden kullandığım kadroya olan güvenim azaldı. Sürekli bağlantı yerlerini kontrol ediyorum. Birgün benimkide kırılacak gibi geliyor. Bundan sonra karınca yuvası görsem bisikleti elime alıp öyle geçeceğim heralde.

Salcanonun bu imajı düzeltmesi lazım. Ya geri çağırsın bisikletleri yeni kadro versin ya da hata sendeyse paranı iade edip salcano satmasınlar sana. Bisiklete olan güvenimi sarsmıştın daha önceki kırışında şimdi de çok basit sayılabilecek bir çukurda çatlatmışsın. Anlattıklarından ve yaşadıklarından çıkan sonuç bu ng 303 kadrodan bi halt olmaz. Sorun sende mi yoksa salcanoda mı bunu anlayamadım ama her ne olduysa kadroma olan güvenim sarsıldı :(.

ErdincAydin78 bunu beğendi.
  17. cengizakgün

cengizakgün Kıdemli Üye

Seviye:
    çok ilginç salcano başka kadro üretmedi gibi geldi bana
    sanki bir tek sizde salcano var ??? bizim gurubun çoğu salcano kullanıyor
    daha kadrodan bir şikayet gelmedi tabi bisikletin bakımları oluyor
    biz kendimiz hallediyoruz daha büyük bir şikayeti olan olmadı
    ben kendimden bahsedeyim. arkadaşlar bilir kilom 100kg dır
    salcano ngf 27 kullanıorum az telli cant iki yıldır bu bisikleti kulanıyorum
    yaptığım kilometre 3000 i geçmiştir .
    bir adet akort teli koptu onu değiştirdik o kadar bisikletin diğer bakımlarını
    kendimiz yapıyoruz ben bu kiloda ne mazgallar geçtim boğazda takla bile attım bisikletle daha tık demiyor iki defa kadro kırılması çok ilginç
    ilgimi çekti hele hele ufacıkkk bir çukurda bu çok ilginç
    kulanım tarzı ile alakalı olması lazım getirin bana kırılmaz denen kadroyu
    kırmak isteyen kırar hele benim kilomdaki bir için pek zorlanmam herhalde
    avatarımdan da belli olur geçen seneki foto kilo 96 o zaman
    peki salcanoyu aradınızmı bu konuda size yardımcı olmadılarmı

Burak Coskun ve Mehmet Akif MALKOC bunu beğendi.
  18. Güvenç Terzierol

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    cengiz abi sizin grubu taniyorum mehmet akif abi ibrahim abi var hepsini tanıyorum...
    ancak ben onlara da söylüyorum mehmet abiye sorabilirsin..
    ben sizlerle fark etmişsinizdir ki çok fazla beraber olmyorum ya korulara ya parka yada belgrad ormanın gezi varsa gündüz vakti geliyorum...
    ben dağ bisikletini düz yolda kollanmak için almadım öyle birşey olsaydı 28" lik bir Citybike alırdım...

bunu mehmet abiye falnda söyledim ibrahim abi biliyor nasıl kullandığımı...
    ben arazide kullanıyorum sürekli...

ben bu bisikleti alırken MTB diye alıyorum ve o amaçla kullanıyorum bir tek kullanıcağım araziye ulaşmak için asfaltı kullanıyorum...
    ve eğerki ben MTB adı altında alıyorsam bu bisikleti Dağ bisikleti diye alıyorsam bu bisikleti o amaçta kullanıp banada sorun çıkarmaması lazım...

kadro fotolarını görüyorsnuz üzerinde çamuru var genel bir fotosunu çekseydim vites aksamı tamemen çamur kaplıydı..
    ben bu işi için aldım bisikleti o yüzden dağ bisikleti aldım...

ancak işin enteresan kısmı babam kasım ayında bir rahatsızlık geçirdi...
    onunla beraber bir müddet ara verdim bir daha da geçen hafta ya kadar yani bir 6 aylık zamanda bisiklete binmedim... bunu kesinlikle belirtmeliyim...

yani kullandığınız kadroyla 3000km yol yapmanız bir mesele değil...
    dayanır 6000 km de yapar 10000km yide eğerki asfalt zemin veya stabilize zeminde de olsa gider..

ama görüldüğü üzere arazide ki hızlı bir iniş
    zorlu bir singletrack... e birkaçta su geçişi bisikleti haşat edebiliyor demekki...

aynı etaplardda aynı koşullarda kullanılan Kron XC500 birşey olmuyorsa ben salcanoda ararım ayıbı kendimde değil...

ayrıca mathcup abicim...
    ben yanlış sezinledim diye ümit ediyorum ancak bir suçlayıcı tavır varmış gibi algıladım...
    ben bu bisikleti az öncede söylediğim gibi yol yapmak için değil...
    sınavlarımdan aktivitelerimden haftalık tekdüze geçen zamandan fırsatları adrenalinli birşeyler yapmaktı yaptım sonucu bu oldu...

19. mathcup

mathcup Kıdemli Üye

Seviye:
    Suçlayıcı tavır yok ben tüketiciyim tüketicinin yanındayım her zaman :). Zaten söylediğim gibi yeni kadro vermeleri lazım. Birgün böyle birşey benim başımada gelebilir. Ancak moralmen çöktüm aynı kadrodan olunca , ilkinde kırılması ikincisinde çatlaması yıkılmama sebebiyet verdi.

20. Güvenç Terzierol

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kusura bakmayın bir an yazıdan o tarzda birşey hissettim kusura bakmayın...
    ancak söylediğim gibi sizin kullanışınız belkide genelde uzun turlar ise dayanım süresi değişir...

ancak söylediğim gibi ben sadece arazide kullanıyorum...
    asfalt zeminde söylediğim gibi ulaşım için oda bineceğim yer için...

ayrıca bunu geciyorm dediğim gibi ben bisiklete havalar güzel olduğu zaman veya yazın biniyorum ve 6 ay oldu...
    depoda duruyordu...
    uzun aradan sonra bineyim dedim sonucu eve yürüyerek dönmek...