Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ikinci el.

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında Fırat Dizman tarafından paylaşıldı.

1. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bilenler bilir,ikinci el ile pek işim olmaz,en alır ,ne satarım,bir iki parça olmuştur.Tabiki fiyatlar satıcıyı bağlar istediğini yazabilir,alıcınında işine gelirse olur.Ama son zamanlarda ,hatta bu işi bilenler tarafından astronomik ve komik fiyatlar yazıyor,yahu insaf bırakın ikinci eli neredeyse sıfırı bile daha ucuz.Yurt dışı ile mukayese edilemez,çok enteresan bazen bunları alanlarda çıkmıyor değil,ya bilmediklerinden ,yada bilemiyorum cevabıda yok hani...

Ferhat Öz ve yigitkirca bunu beğendi.
  2. yigitkirca

yigitkirca Aktif Üye

Seviye:
    Sırf bisiklet konusunda değil diğer şeylerde de öyle. Ben bilmediğimden sıfır fiyatına çok yakın olduğunu belirtmiştim bir kere. Yalnız ilanlara yorum yapmak yasakmış. Bu yüzden ne onlar satabiliyor çoğu zaman, ne de alacak kişiye "bak bu pahalı" uyarısında bulunulabiliyor. Tabi araştırmak lazım. Olası alıcılardan çok, satıcılar da çok bilmiyor olsa gerek sıfır ve ikinci el fiyatları.

Fırat Dizman bunu beğendi.
  3. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    internet satışlarının genel özelliği bu. Yazılan fiyata en az %20 daha düşük gözle bakmak lazım. Forum ilanlarını da çok inceliyorum uçuk rakamlar yazıp gün geçtikçe fiyat çekiliyor normal rakamına. Heralde satılırsa ihtimali düşünülüyor.

4. Berk Mercancı

Berk Mercancı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Bir de satılan malın kusurlarını yazmayan veya fotoğraflarını çekmeyenler var. Adam 1-2 kılcak çizik var diyor, malı bir alıyosun her tarafı çizik içinde. Resmen dolandırıcılık..

Fırat Dizman bunu beğendi.
  5. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    dediğim gibi,satıcı fiyatı belirler,zaten buradan kimsenin adını verip ilanını irdelemiyoruz,genel olarak konu,denilebilir,pahalıysa işine gelmiyorsa alma ,tabiki ,bir enayilik söz konusu olamaz,ama satanlar akşamları yastığa kafayı koyunca rahat uyumalıdır diye düşünüyorum,ikinci elde bir kar yapma amacı var,zaten kullandığın kar ,o düşünülmüyor,birde öyle ilanlar varki yani ne diyeyim bedava olsa almıyacaksın ama satışta:)