Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İkinci el yol bisikleti ne kadar eder?

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında bybik tarafından paylaşıldı.

1. bybik

bybik Yeni Üye

Arkadaşlar benim bir arkadaşım sabahları işe gitmek için bisiklet almayı düşünüyor.Fazla yorulmamak içinde bir yarış bisikleti alıcak.Ama bulduğumun ikinci el bir yarış bisikletine 90 lira istiyorlar sizce bu fiyat normalmi? Bisiklet şu eskiden türk filimlerinde filan gördüğünüz bildiğiniz ince tekerli bisikletlerden.

2. yvzbikes

yvzbikes Forum Demirbaşı

Seviye:
    fiyat uygun ama daha iyi daha yüksek model almanızı tavsiye ederim
    yarışbisikleti zevkli bir bisikletdir yüksek modelini alırsanız yarışcı olur çıkarsınız
    kib

3. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    İşe gitmek için bir Ferrari almayı düşünmek gibi mesajınız.
    Sadece işe gidip gelirken bir süper spor araca gerek yoktur.Hem konforsuz yolculuk olacaktır, hem alırken maliyetli olacaktır.
    Bahsettiğiniz bisikleti görmedim fakat onu 1970 model bir porsche gibi düşünebilirsiniz.Hızlı gider fakat sorunu bol olabilir, konfor yoktur, teknolojiden uzak ve yeni parçalara uyumsuz olacaktır.
    Onun yerine şehir bisikleti/tur bisikleti almanızı tavsiye ediyorum.
    Onlar da yine yarış (gerçek adları yol bisikletidir) bisikletleri gibi 28" tekere sahiplerdir, sadece yol bisikletleri gibi çok ince lastikli olmazlar.
    Yol bisikleti, spor sürüş konumu dolayısıyla binicisini bir miktar yorabilir.

Bu yüzden şehir/tur bisikletlerine bakın, tabi bütçenize göre bulamazsanız en son seçenek olarak yol bisikleti alabilirsiniz.Bütçenizi artırdığınız oranda alacağınız zevk artacak ve yorgunluğunuz azalacaktır.

Ercan Bayram bunu beğendi.
  4. Ceyhungecer

Ceyhungecer Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşın bahsettiği bisiklet bence bir yarış bisikleti değil kurs bisikleti diye tabir edilen hala aklımın almadığı 27 jant olup ama 28 janttan büyük tekerlere sahip bir bisiklet. Bence böyle bir bisiklet insanın içindeki bisiklet hevesinide kaçırır...ulaşım aracı olarakta kullanırsa çıkartacağı sorunlar yüzünden işine geç kalmasına sebeb olur...

5. krizalittt

krizalittt Kıdemli Üye

Seviye:
    soru garip olmuş bisikleti görsek 90 ytl edip etmeyeceğini anlardık 15000 ytlyede var bisiklet eğer onu alıyosan 90 ytl ye ben al derim :):)

6. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Şöyle bir klasik arıyor olabilir misiniz? böyle :)