Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ikinci el sepetli alman tipi bisiklet

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında moonloc tarafından paylaşıldı.

1. moonloc

moonloc Üye

Seviye:
    arkadaşlar merhaba geçen hafta ikinci el 1993 model bir alman tipi bisiklet aldım

markası rabeneick , frenleri weinmann , sele iscaselle , jantları 28 alümiyum mallard , ön dişli-arka dişli-vites suntour , çamurluklar edelstahl , 12 kilo çok rahat ve keyifli bir sürüşü var 6 vitesli çok sağlam hiç bir sorunu yok aldığım adam bisikletçiydi bakımını yapmış 150 milyona aldım sizce çokmu?:) :p

2. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Resimlerinide ekleme imkanınız var mı? Güzel bir bisiklete benziyor anlattığınız kadarıyla ayrıca 28" jantlı, sepetli bir bisiklet için 12 kg. güzel bir rakam. Bisikletin ağırlığında emin misiniz?

Aldığınız bisiklet hayırlı olsun. Kazasız, belasız bol pedallı günler dilerim.

moonloc bunu beğendi.
  3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    En iyi bisiklet, sahip olduğunudur. Güle güle kullanın...

moonloc bunu beğendi.
  4. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    şaşırılcak bir şey yok 93 model ve de yol bisikleti ;) 12 kg bir yol bisikleti için fazla bile şu günümüz teknolojisinde hatta. :)

Bu arada güle güle kullanın.

moonloc bunu beğendi.
  5. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Selimcim şaşırmamın sebebi, bahse konu bisiklet yol bisikleti değil, anladığım kadarıyla zaten mesajda da yazıyor, çamurluklu, sepetli bir model ve muhtemelen city bike'den söz ediliyor ve 1993 model bir bisiklet muhtemelen hi-ten kadro olduğuna eminim ve üzerindeki çamurluk, sepet ve diğer kompenantlar ile bayağı bir ağır olacaktır. Ayrıca teker seti 28"

Şuan full XT ve XTR bisikletlerde bile 11 kg. altına inmek için arkadaşlar yüklü bedeller ödüyorlar. Bu bisiklet için çamurlukları, sepeti vs. ile beraber 12 kg. olması çok güzel bir ağırlık. Eğer forumda arama yaparsan mtb hangi kg. altına, yol bisikleti hangi kg altına, city bike hangi kg. altına indiği zaman kilosuna göre süper hafif diyecebileceğimiz detaylı bir şekilde anlatılıyor. Bu sebepten dolayı şaşırdım ve benim gibi eğer ağırlığı doğruysa birçok kişinin şaşırıp hoşuna gideceğine adım gibi eminim. Şuan Amoeba Hussar benim ki 13,4 kg. ve üzerinde hiçbir şey takılı değilken, yine Kron XC 1000 13 kg civarı ve bu bisikletler 7005 aluminyum kadro ve üzerinde hiçbir aksesuar takılmamış halleri. Yanlışım varsa düzeltilmesini arz ederim.

6. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    City bike ise bilemiycem. Benim gözüm avatara gitti :) Yol bisikletleri mtblere göre malzeme kalitesi düşük dahi olsa kullanılan yoğunluktan ötürü daha hafif oluyor. Cromoly maşalı Slr200 gibi Bianchi'nin uyduruk yol bisikleti bile 11 kg altı deniliyor. Ama dediğim gibi fotoğraftaki ise çok normal.

soneryen bunu beğendi.
  7. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    O zaman mutabıkız :)

8. moonloc

moonloc Üye

Seviye:
    ağırlığı o kadarda önemli değil zaten amatör olarak köyde düzgün toprak yolda kullanıyorum hiç yormuyor çok akıcı gidiyor:)

soneryen bunu beğendi.
  9. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Güle güle kullanın,

moonloc bunu beğendi.