Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İkinci el satışlarda sıfır ürün vs sıfır bisikletten çıkma ikilemi!

Konu, 'Alışverişle İlgili Genel Konular' kısmında Deniz tarafından paylaşıldı.

1. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba.

Son dönemde kafama takılan konulardan biri ilanlardaki "sıfır bisikletten çıkma" konusu. Sıfır ürün dediğin kendi orijinal ambalajında olur. Örneğin vites parçası ise kitapçığı kabloları vb de kutu içerisinde yer alır. Fren seti ise balata arasına takılacak takoz, montaj aparatları da yer alabilir.

Arkadaş ilan veriyor. Atıyorum ürünün mağaza fiyatı 250 TL olsun, sıfır bisikletten çıkma diye pazarlıksız 230 TL üzerinden ilan açıyor. Ne kutu var, ne aparat var, ne de garanti var! Ayrıca 250 TL olarak satan mağaza/dükkan onun vergisini ödüyor. Sen ne ödüyorsun da 230 TL istiyorsun ki? Bisikletten sökerken sağı solu çizilmiş vs.
    Mağazadan alırken çiziği lekesi olan ürünleri bile indirimli alabiliyorsun zaten.

Bisikletten çıkma ürünleri belirtmeye gerek duymadan, sıfır diyerek ilan açan arkadaşları da görüyoruz.

Ben şu anda vites kollarımı 100'lerce km kullandım. Vites kolu olduğu için kolay çizilecek bir ürün değil. Sıfır bisikletten çıkma diye ilan açıp, sıfırından 10 TL daha az istesem kimse anlamayacak. Tepki gösteren de olmayacak.

Kısacası satıcıların da ölücüsü arttı. Bisiklete takılan ürün sıfır değildir artık. İkinci el bölümü yardımlaşmak için var, eldeki ürünü değerlendirmek için var. Ölücülük için kullanmayalım.

Selamlar herkese.

2. mariokaldato

mariokaldato Özlem, Yün don ve epılpay

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    aynen dostum bide şu handikap var : Nedense bisiklet ilanlarındaki neredeyse tüm dağ bisikletleri sıfır ayarında , arazi görmemiş , zıplatılmamış ve hatta yatakta sahibiyle beraber yatılıp üstüne pike örtülmüş...Ulan adama demezler mi madem mtb satıyosun , ilana da arazide çekilmiş fotolarını koyuyorsun nasıl oluyorda arazi görmemiş oluyor ? Saksı mı lan bu ...Dürüst olalım ilk önce kendimize dürüst olalım

3. Deniz

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Dürüst olamıyoruz satış konusunda ne yazık ki. Alıcı da satıcı da ölücü şu anda. İşin kötüsü, iyi niyetle uyardığında sen kötü oluyorsun.

4. Deniz

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bisikletten sökülen parçaları sıfır diye satma modası son hızıyla devam ediyor. Marka modelinin bile belli olmadığı parçaları bari uygun fiyata verin de mantıklı olsun, gerçekten bir işe yarasın.

mariokaldato ve hogutmen bunu beğendi.
  5. m.klcts

m.klcts Bisikletkolik

Adı:
    muhammed
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    serbest kürsü de fazla ilgi görmemiş

mariokaldato, hogutmen ve Deniz bunu beğendi.
  6. Deniz

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Haklısınız. Daha uygun bir yer olabilir. @Edip Dinçer hocam, yardım edebilir misiniz? Alışverişle İlgili Diğer Konular bölümü daha uygun gibi görünüyor :utan: :huhuu:

7. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Satilan urunlerin altina yorum yapinca genelde forum yetkilileri siliyor , kotu yorum yapincada satici aglayip zirliyo ,trip atiyo falan . yuksek ucretten urun satana hic bulasmamak pazarliga falan oturmamak lazim . elindeki urunun turşunusu kursun . zaten kimse bisey yazmayinca ya fiyat kiriyolar yada tursusunu kuruyolar :)

8. Mesut DOĞRU

Mesut DOĞRU Kıdemli Üye

Adı:
    Mesut DOĞRU
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    +1 Teşekkürler Sn Deniz Tezcan bey.

mariokaldato ve Deniz bunu beğendi.
  9. hogutmen

hogutmen Fosil yakıt tüketimine karşı Commuter/City Fun 70

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @starbuck @Deniz Tezcan @m.klcts @mariokaldato

Serbest Kürsü'de dönen güzel muhabbet aslında pek az konuda var. Ama nedense bu bölüm hep üvey evlat muamelesi görüyor.
    İnsanların bu bölümü görmesi için ayrıca bir tıklama yapması lazım. O da bir zahmet işi her defasında. Unutulabiliyor. İhmal edilebiliyor.
    Tamam kabul ediyorum belki bu forumda spd pedalın bilmemnesi, benim hayata dair bir görüşümden daha önemli olabilir.
    Ama insan sesini duyurmak istiyor. Kendisi gibi düşünmesi şart değil, düşünen beyinlerden, sızlayan kalplerden, mutlu kalplerden
    birşeyler edinmek, farklı bir şeyler duymak, bilmek hissetmek istiyor.

Yani bazen öyle yorumlar okuyorum ki, adam önündeki çukuru görmeyecek kadar kör ise bisiklete binmesin gibi yorumlar yapılıyor.
    Harcadığım zamanı, sızlayan kalbimi geçtim. O kelimeleri okuyan gözlerim için üzülüyorum maalesef.
    Acil bu tarz konulara bir çözüm bulunmalı.

" Beyin fırtınası yada biz 40 kişiyiz birbirimize benzeriz yada obez, evli ve çocuklu" tarzında bir adı olan (herkesin dikkatini çekmeyecek sıkıcı isimli)
    tek bir konu ile doğaçlama sohbet edebilmeliyiz.

Gerekirse konumuzun başlığı farklı renk olsun. Lacivert, yeşil, sarı, mavi ne olursa, gerekirse sadece orayı tıklayıp orayı okuyalım.

10. PeDaLLı-YoRuM

PeDaLLı-YoRuM Forum Demirbaşı

Adı:
    Tugi
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Deniz Tezcan yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum bugün binek bir araç alındığında plaka taktınız o bile 50.000 TL ye aldıysanız sıfırını plaka takılınca direk 2.ele düşüyor ve 45.000 TL gibi rakalara düşüyor gel gelelim bisiklet parçası bu belkide kaç kere darbe gördü, insanlarımız çakal maalesef

mariokaldato ve Deniz bunu beğendi.
  11. T. Tezcan

T. Tezcan Aktif Üye

Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    Uyanık adam çok memlekette.....

mariokaldato bunu beğendi.