Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İkinci El Bisikletlerde Sevis ve Garanti

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Aytaç Ç. tarafından paylaşıldı.

1. Aytaç Ç.

Aytaç Ç. Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,
    Ben bu sene ocak ayında 2013 model ikinci el merida tfs 300 aldım. Bisikletin fatura kesim tarihi mart 2013 ve fatura elimde mevcut. Ayrıca satıcı ile aramızda yaptığımız ufak bir satış sözleşmesi tarzı bir şey de var.
    Şimdi benim sorum şu garanti belgesindeki ücretsiz ikinci bakım kuponu kullanılmamış. Ben fatura ile birlikte gitsem bu kupondan yararlanabilir miyim?
    Bir de bu ikinci bakımın kapmsamı nedir? Hidrolik yağını, balataları değiştirip amartisör bakımı filan yaparlar mı? Yoksa zinciri iki yağlayıp oldu bu diyip baştan mı savarlar?
    Zaman ayırıp cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

2. Aytaç Ç.

Aytaç Ç. Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Fikri-Bilgisi olan hiç mi kimse yok?

3. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bende meraktayım takip. Sonuçta bisikletin faturası başkasına kayıtlı

4. Mehmet Altuğ

Mehmet Altuğ surrender.to.music

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Fren balatalari gibi kullandikca tukenen-asinan parcalar garanti kapsamina girmez. O yuzden bunlari degistirmek istiyorsaniz ucretini odemeniz lazim.

Hidrolik yag takviyesi, sistemin havasinin alinmasi gibi nispeten basit islemler icin servis ucret istemeyebilir ancak amortisor bakimi emek ve zaman gerektiren bir sey. O yuzden bunun icin sizden ucret talep ederler. Ucretsiz bakim kapsaminda yapacaklari sey, bisikletin yuruyen aksaminin kontrolu, vites ayarlari ve basit yaglama islemleri olacaktir.

Garantiyi kullaniciya degil bisiklete veriyorlar diye biliyorum; fatura da sizde mevcut olduguna ve urunun garantisi halen devam ettigine gore her turlu garanti hizmetinden yararlanabilmeniz lazim.