Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İkinci el bisikletimi sattım... Fakat?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında sabri2626 tarafından paylaşıldı.

1. sabri2626

sabri2626 Yeni Üye

Adı:
    Sabri ÇATALKILIÇ
    Bisiklet:
    Bianchi
    Arkadaşlar kolay gelsin herkese selamın aleyküm foruma yeni kayıt oldum ve önemli bir soru soracağım bilgi verirseniz memnum olurum.
    3 gün önce Bianchi tornado marka bisikletimi vatandaşın birine sattım fakat bisikletimin faturası yoktu o yüzden adam benden imzalı bir kağıt yada nüfus cüzdan fotokopisine isim soy isim numara imza ve filanca kişiye sattım bedelini elden aldım gibi bilgilerin yer aldığı bir belge vermen gerekiyor dedi bende bisikletin kitapçığını getirmiştim faturası kayıp olmuştu çünkü 15 senelik bisikletti o yüzden kitapcığın arka kapağının iç kısmına adımı soy adımı tel no mu ve imzamı attım filanca kişiye şu kadara diye sattımı yazdım ve bedelini elden aldığımı yazdım öylece verdim adama bisikletin seri numarası yazan kitapcığı şimdi bu durumda o adam o kağıtlı hakkımda bişey yapabilir mi imza falan attım diye aklımda şüphe kaldı da bilginiz var ise sorayım dedim arkadaşlar bilgi verirseniz çok memnun olurum teşekkürler. allah razı olsun hepinizden.

mariokaldato bunu beğendi.
  2. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    kimlik bilgilerini vermemekle iyi etmissin . verdigin kagitla basina birsey gelecegini dusunmuyorum ben. 15 yillik bisiklet pahali birsey miydi bu kadar heyecan yapmis arkadas

mariokaldato bunu beğendi.
  3. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    15 senelik bisikletin nesine imza istemişse oda. demekki çok pimpirikliymiş sattığın kişi. bişe yapacağınıda sanmıyorum. diyelim yaptı karşı dava ile kazanırsan kalpazanlıktan yargılanır. zaten ne yapacak ki. en fazla senin adına şirket açar. şirket sahibi insan olursun daha ne istiyon :D

4. sabri2626

sabri2626 Yeni Üye

Adı:
    Sabri ÇATALKILIÇ
    Bisiklet:
    Bianchi
    yok kardeş 180 tl ye verdim bisikleti ne bileyim kendi bisikletim ilk defa böyle biseyle karşılaşınca sorayım istedim eyvallah çok sağolun

@chnkrmz eyvallah arkadaş aynen adam acayip biseydi zor tuttum zaten kendimi en sonunda ver bisikleti al paranı deyip gidecektim :)

5. muhiddin

muhiddin Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    kimlik fotokopısı verıyosanda ustune ıkı tane boylu boyunca çarpı çizik atıcaksın başka yerde kullanılmasın dıye.

kobalamin ve VolkanÖzcan bunu beğendi.
  6. sabri2626

sabri2626 Yeni Üye

Adı:
    Sabri ÇATALKILIÇ
    Bisiklet:
    Bianchi
    vermedim kimlik fotokopisi zaten ya sadece kitapcıkta yazıyor filanca kişiye sattım diye adım soy adım tel no imza bedelini filanca kişiden elden aldım diye yazdım bence de bişey çıkmaz da işte sorayım dedim teşekkürler arkadaşlar

7. Matiz

Matiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Daha sonra "ben bu bisikleti bu kişiye sattım ama parasını almadım, bu kişi beni dolandırdı" veya "bisikletim çalındı" gibi durumlara karşı önlem almış bu vatandaş kendine göre

edge35 bunu beğendi.
  8. Aazam

Aazam Aazam

Adı:
    Aazam
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bir şeycik olmaz. :harika:

9. Contry

Contry Yeni Üye

Adı:
    Umut
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Ulan bisikletin faturasını napacak bu dallama sanki motosiklet alıyor :)

mekolac bunu beğendi.
  10. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    15 yaşındaki bisikleti garantiye götürüp ücretsiz bakim yaptıracak kurnaz tilki.. :koptum::komik:

11. sabri2626

sabri2626 Yeni Üye

Adı:
    Sabri ÇATALKILIÇ
    Bisiklet:
    Bianchi
    :) Teşekkürler arkadaşlar.

12. SOZUAK

SOZUAK Forum Demirbaşı

Adı:
    Barış SÖZÜAK
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    2. el de olması gereken budur ucuz yada pahalı basit yada komplike, sıradan yada özel bir eşya satarken alırken bu tip bir sözleşmeyi mutlaka yapın. TC kimlik no yazmanız gerekirse oradaki birkaç rakamı ... şeklinde yazın başı vesonu belli olsun. Kimlik verirseniz üzerine iki paralel çizgi çekip şu eşyanın satışı içindir gibi birşey yazarsanız başka amaçla kullanılamaz. Ben de işim gereği bazen 100-200 TL yi geçen özellikli satışlarda evrakı iki nüsha hazırlayıp kenara koyuyorum. Özellikle telefon bilgisayar vb eşyalarda bunu yapın. Biri kötü amaçla kullanır şu kişi verdi der uğraşırsınız oysa sattım deyip yada parasını verip aldım deyip kanıtınız olursa tabi gerçek değeri yazılı, iyi olur.Artık alım satım işleri çok arttı çocukluğumuzdaki gibi değil.

edge35 ve sabri2626 bunu beğendi.
  13. Taylan

Taylan Yeni Üye

Seviye:
    Bende böyle yapıyorum olması gereken bu. Diyelim 2. el bir bisiklet aldın faturasız, bu tarz bir evrakta hazırlamadınız satıcıyla; sahilde sürüyorsun bisikleti biri durdurdu ve dedi; bu bisiklet benim bisikletim sen mi çaldın ? ya da nereden buldun ?. Diyecek bir cevabımız yok şahsen bizde bunu soran kişinin yerinde olsak karşıdakinin vereceği cevap asla tatmin etmez ama kanıtın oldu mu ya da böyle bi durumda tekrar muhattap alacak birine götürecek bir evrak oldu mu işin kolaylaşır hem vicdanında rahat olur. Çok çalıntı bisiklet dolu piyasa.

sabri2626 bunu beğendi.