İkinci el bisiklet tavsiyeleri

besyocu

Üye
Tepki
3
İsim
abdullah
Bisiklet
Sedona
Merhaba Kendime sedona borla almayı düşünüyorum ikinci el olarak fiyatı 500 tl sizce alınır mı bu fiyata başka tavsiyesi olan var mı

Yardımcı olacak kimse yok mu

Dosyalar

Scudo

brstrmn

Aktif Üye
Tepki
154
İsim
Barış
Bisiklet
Bianchi
İyi akşamlar.
2.el btwin triban 500 bisikleti için letgo'dan biri ile anlaştık.
650 lira fiyatta mutabık kaldık.
Adam faturasını kaybettim dedi ve bana seri numarasını çekip attı.
Yarın decathlon'dan sordurabilme şansım var mı acaba ?
Sordurursam alındığı tarihi öğrenebilirim en fazla ki bu da yeterli olur herhalde.
bir de her şey olumlu giderse bisikletin nerelerine dikkat etmeliyim alırken , katakulliye gelmeyelim.

Demir2000

Üye
Tepki
82
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar,
3 gun önce Kadıköy'de Triban 520 bisikletim çalındı. Forumda yazmıstım.
Haftaya, bir gezi, tur planladığımız için bir an evvel bisiklet almam gerekiyor.

Yenisi bütcemizi cok zorlayacağı icin 2.el bakıyoruz.

Ayni model bir tane bulduk.
Ancak içimizde bir şüphe doğdu:
"Ya bu da çalıntıysa!!!"

Alacağımız kişi Minibüs Yolu'nda uzun yillardır iş yapan bir büyük esnaf. Mobilya işi yapıyor. Bisikleti mağazasında görduk. Cok duzgun bir adam. Onun çalmış olma ihtimali hiç yok ama kafamızı karıstıran o da 7-8 ay önce başkasından almış.

Bizim forumu sonuna kadar kontrol etmeye çalıştım, "Bu model bisiklet çaldıran var mı" diye... Bulamadım.

Sizlerden ricam, bu model bisiklet çaldıran varsa buraya yazıp beni uyarmanız.
Ayrıca tavsiyelerinizi de almak isterim.

Çok tesekkür ederim.

inziva

Aktif Üye
Tepki
175
İsim
ökkeş
Bisiklet
Trek
Fatura sor yoksa alma.

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.396
Bisiklet
Scott
2. el bisiklet satışlarında bisikletin faturasını temin etmeniz çok zor bu ülkede. Çoğu insan 2 yıllık garanti bitiminden sonra faturayı saklamaya gerek görmüyor.

Satıcı ile kendi aranızda bir satış sözleşmesi hazırlayın. Sözleşmede bisikletin markası, modeli, seri no'su, bisiklet için ödediğiniz ücret ve ücreti hangi yolla ödediğiniz (elden, banka havalesi vs.) yazılı olsun. Hem siz hem satıcı kendi el yazınızla sözleşmeye isim soy isim ve kimlik no'larınızı yazıp imzalayın. Satıcının kimlik fotokopisini de sözleşmenin ekine koyun.

Satıcının ağzını aramak da faydalı olabilir. Yani bisikletin bir önceki sahibiyle ilgili bilgi almaya çalışabilirsiniz. Bu kişi kimdir, ne iş yapar, nerede oturur gibi bilgileri öğrenebilirseniz faydalı olabilir.

• Beğen
Tepkiler: HasanTiçır

Demir2000

Üye
Tepki
82
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
Adam 1350 TL istiyor.
Bu bisikleti 5 ay once ben Decathlon'dan 1699 TL'ye aldım. Euro artınca fiyat 2299 oldu.

• Beğen
Tepkiler: berberci

venom09

Daimi Üye
Tepki
335
İsim
mustafa
Bisiklet
Sedona
ben öyle aldım hocam. kimlik fotokopisinin altına satış sözleşmesi yazıldı. alıcı, satıcı , marka ,model,şase nosu, tarih,imza ve bedeli yazılı..

• Beğen
Tepkiler: HasanTiçır

berberci

Daimi Üye
Tepki
750
@Demir2000
Euro'nun artması beni ilgilendirmez abi. Adam sıfırından 350 lira aşağı fiyat istiyor. Çok çok çok istiyor bence. 1000 dese neyse.

• Beğen
Tepkiler: Demir2000

Volume1

Üye
Tepki
8
Arkadaşlar 2 aylık kron xc800 satan birini buldum. Fiyat olarak 1150-1250 civarı anlaşacağım. Max. 1250 tl olarak düşünürsek nasıl fiyata göre ?

Ahmeturan

Üye
Tepki
49
İsim
Ahmet Turan
Bisiklet
Carraro
1700-2000 tl arası hangi tur bisikletini almak daha mantıklı sizce?

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sıfırı 1700 ₺ ikinci el 650₺ bence fazla iyi bir fiyat..
Ben geçen ay en uygun 1000₺ ye buldum ve aldım faturalı..

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@brstrmn

Madem bisikletin sahibi o gidip bi zahmet dekatlondan fatura nüshasını çıkartsın.. fatura yoksa satış yok.. hırsızlık ancak bu şekilde önlenebilir..

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Demir2000

Fatura yoksa alışverişte yok..

K3R3M

Üye
Tepki
5
İsim
Kerem K.
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hepinize merhaba pedaldaşlarım.
Şuan sahip olduğum B'Twin Rockrider 540 bisikletime alıcı var. Satmayı zaten düşünüyordum. (Herhangi bir hatası olduğundan değil.)
Değişiklik amaçlı ilanları gezerken,
Kadro fiyatlarını gördüm, aynı şekilde vites, fren , gidon vs vs.
Ve bu ürünlerden beğendiklerimi favori listeme ekledim.
Şimdilik kesin olarak düşündüğüm ;
400 tl ye kadro + sele borusu + schwalbe lastik ( satan kişi set halinde satıyor.)
250 tl ye rockshox maşa
120 tl ye karbon gidon + boğaz
300 tl ye alivio vites takımı 3x9 (içindekiler : zincir , ruble , aynakol , arka aktarıcı , vites kolu , ön aktarıcı)
180 tl ye shimano vites kolu
220 tl ye alexrims jant
99 tl ye 2 adet shimano fh-rm35 göbek

buldum.

bunların dışında eksiğim nedir? size zahmet yazarmısınız?

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@K3R3M
Kadro kulağı, furç takımı, orta göbek ve elcik gibi ıvır zıvırlar.duruma göre maşa için adaptör. Orta göbek aynakol ve kadroya uymalı.

K3R3M

Üye
Tepki
5
İsim
Kerem K.
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Mustafa Zeybek
Peki hocam, bu parçalar ne kadar tutar ? Kulağın dahil olup olmadığına hiç dikkat etmedim maalesef. Sadece bunlar bile 1550 tutarken, bu parçalar eklenince 1700 olur gibi, + kargo olsa 1800 tl oluyor. Velo elciğim var zaten. orta göbek , furç takımı , kulak sıkıntılı olacak gibi. Adaptörü daha yeni duydum. aynakol ile kadro uyumu nasıl oluyor ? Bu gidişle sadece kendi bisikletime birşeyler alacağım galiba.

• Beğen
Tepkiler: münferit vagon

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@K3R3M Örneğin kadro koniktir maşa düzdür. Araya spacer koymak gerekir. Ya da tam tersi. Kadro kulağı değişir. Aliexpress ten 1dolara aldım, Türkiye'de 35ten aşağı bulamadım benim modeli. O yüzden ne söylesem yalan olur, 100 liraya kadar yolu oluyor bazı modellerde. Gidon boğazı gidon uyumu da gerekli sanırım, tam emin değilim.

Göbek ile kadro uyumu şöyle oluyor. Göbeklerin farklı uzunlukları var seçimi ona göre yapman gerekiyor. Ve göbekler çeşit çeşit olduğu için aynakola da uyması lazım. Hollowtech, kare mil, press fit, octalink gibi çeşitleri var.

djmuto16

Üye
Tepki
1
İsim
Cem
ARKADAŞLAR 750-1000 tl bütçem var yol bisikleti düşünüyorum ikinci el tavsiyeleriniz var mı acaba ?

• Beğen
Tepkiler: kapluj

demir22

Üye
Tepki
0
İsim
Demir
Bisiklet
Bianchi
Selamlar arkadaşlar, ben bir bisiklet almaya karar verdim ve bu benim ilk bisikletim olacak. Bu yüzden desteğinize ihtiyacım var, bisikleti şehirde kullanacağım bu yüzden şehir bisikleti almak istedim ve bu model benim gözüme yattı. Aşağıdaki linkteki bisikletin fiyatını uygun buldum, onu almayı planlıyorum. Konuştuğum kişi bisiklette hafif çizikler olduğunu söyledi, beni nasıl etkiler bu çizikler? Bir de ikinci el bisiklet alımında nelere dikkat etmeliyim?

Link: (link)