Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İkinci Büyük Kazam

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında kvnccelik tarafından paylaşıldı.

1. kvnccelik

kvnccelik Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle böyle bir başlık açılıp, çeşitli kötü anı ve tecrübelerin paylaşıldığı iyi olmuş. Bisiklet hiç de hafife alınacak, küçümsenecek bir spor değil. Çoğu spordan çok daha tehlikeli. İki tekerlek üzerindeyiz, yol şartları çok değişken, frenlere güven olmuyor vs vs. Onun için buradaki tecrübelere ve kendi yaşadıklarıma dayanarak, herkesin kendince önlemini alıp; kasksız, eldivensiz yola çıkmamasını dilerim.

Bugün 19.30 sularında Polonezköy'den 8 kişilik grupla yokuş aşağı iniyorduk. Artık yolun sonlarına yaklaşmıştık 2-3 km sonra Kavacık yoluna çıkıp çevre yoluna bağlanacaktık. Uzun bir yokuştan çıkmanın da verdiği rahatlamayla yokuştan aşağı basa basa iniyorduk. Ben de maalesef hıza düşkün, biraz tehlikeli süren birisiyim. Neyse en önden gidiyorum. Virajları alıyorum bir bir, sonra önüme bir viraj geldi, bir miktar daha keskin olduğunu anladım. Aslında o virajı da alabilecek durumdaydım fakat, bariyerlerle yol arasının kumlu olduğunu görünce içim cız etti. Ya sola fazla kırıp kumdan kaçmaya çalışacaktım ki o da kolay değil, bir miktar yavaşlayıp kuma girmek zorunda kaldım.. Kuma girer girmez de bisiklet sola yattı ve düştüm. Elimde eldiven olmasına rağmen sağ elim baya kötü oldu ki eldiven olmasaydı kemiğe kadar parçalanabilirdi. Sol dizim ve sol dirseğin iç tarafı büyük hasar gördü. Ama Allah korusun çok daha kötüsü olabilirdi. 7-8 km daha bisiklet binip bir tıp merkezinde pansuman yaptırdım.

Aman arkadaşlar çok dikkatli olalım. Bu benim ikinci kazam, umarım benden kaynaklanan bir üçüncü kazam olmaz. Herkesi dikkate davet ediyorum. Tadımız kaçmasın..

2. Emre123

Emre123 Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Çok çok gecmıs olsun allah nazarlardan kazadan beladan korusun

3. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok iyi özetlemişsiniz şu bayır bitimindeki rahatlığın verdiği boşluk hissini. Umarım en kısa zamanda iyileşir yaralanan bölgeler. Geçmiş olsun...

4. bkagan

bkagan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Büyük geçmiş olsun kask ve eldiven şart dediğiniz gibi..... Acil şifalar..

5. Umut Kılınç37

Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun artık bir dahakine yavaş inip yolu inceler bir daha ki inişlerde ona göre inersiniz.

Bugünbende bir kaza atlattım.
    [​IMG][/IMG]
    Fotoğraftaki kırmızı çizgili olan yerde biraz hızlı gidiyordum uzun bir zamandır oraya uğramadığım için yolu unutmuştum ama içimde de ''ne kadar değişebilirki?'' dedim.Tam o kırmızı çizgili yerde kaldırım taşları bitiyor tamda yokuşun başında e tabi normal olarak ben orayı görmedim dolayısıyla frenlere çok hafif dokundum.Tam kaldırım taşlarının bitmesine 25-30 cm kalmışken gördüm arka freni sıktım sonuna kadar,baktım işe yaramıyor arkayı bıraktım 1-2 metre ilerde ön arka artık allah ne verdiyse durmaya çalıştım valla denize uçuyodum :D

6. mertceo

mertceo Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Büyük geçmiş olsun, kask; eldiven ve diğer güvenlik önlemleri şart.

7. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Geçmiş olsun kvnccelik, Allah şifalar versin.

Havaların ısınmasıyla vücut kimyamız değişebiliyor. Bu sebeple böyle havalarda daha dikkatli olmak lazım. Dün sabah düz yolda kaç sefer düşme tehlikesi geçirdim bende :D Belki de önden sezince binmemek lazım o gün bisiklete. :)

Bu arada size de geçmiş olsun Umut Kılınç37

8. kvnccelik

kvnccelik Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Arkadaşlar iyi dilekleriniz için çok sağolun.

Ayrıca şunu da unutmayın, bisiklet üzerinde uzun vakit geçirmek, sıcak ve yorgunluk birleşince insanın dikkati büyük ölçüde düşüyor, yavaşlıyor. Aynı şekilde refleksler de öyle. Bu sebeple kask, eldiven ve diğer güvenlik önlemlerinin yanısıra uygun aralıklarla mola vermek de çok önemli.

Herkese keyifli, tehlikesiz pedallamalar dilerim.

9. Onder.Eren

Onder.Eren Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    geçmiş olsun. acil şifa diliyorum.

10. Berkcan E.

Berkcan E. Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Geçmiş olsun Allah nazarlardan korusun