Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İkinci Bakımı Kendimiz Yapsak

Konu, 'Sedona' kısmında mustafa şan tarafından paylaşıldı.

1. mustafa şan

mustafa şan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Zar zor araba ayarlayıp bulup edip sedona 331 imi aldım getirdim evime bayi ile 90 km mesafesi var 1 ay içinde bakıma getir dediler getiremem dedim getirmen lazım dediler işte vidaları sıkacaklarmış frene vites takımına bakacaklarmış falan bu 2. bakımı kendimiz yapabilir miyiz acaba

2. Uçkun Barış CANDAN

Uçkun Barış CANDAN Kıdemli Üye

Seviye:
    2.bakıma goturmelisiniz goturmezseniz bisiklet garanti kapsamindan cikar. Lafı guzel gevelemis vida sıkmak filan :)

3. mustafa şan

mustafa şan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    garanti kapsamından çıktığını hiç sanmıyorum emin misiniz sadece 2. bakım ücretsiz sonrakiler ücretli onu biliyorum ama lafı gevelemiş derken işin aslı nedir

4. sükrü yılmaz

sükrü yılmaz Yeni Üye

Seviye:
    ikinci bakımın maksadı; sıfır toplanan bisiklette bisiklete teller, vidalar binildikten sonra kullanılmanın etkisiyle tam oturması gereken yerlerine oturur, bu durum bazı vidalarda veya fren-vites ayarlarında gevşeme oluşturabilir (oluşturmama durumuda olabilir). Ayrıyetten bozuk bir parça/vida gibi şeylerde ilk kurduktan sonra kendini belli etmeyebilir. Maksat kullanım sonrası bisikletin parçalarının/ayarlarının bir gözden geçmesidir. Tabiki alınan mağza bu hizmeti sunuyorsa kullanmakta yarar var. Bu işi kendinizde yapabilir veya yakındaki bisiklet tamirciside bu konuda yardımcı olacaktır, ücret olayınıda 5 lira fln ister yada size bırakır. garantisini bozacağını sanmıyorum, zaten 2 yıl içinde kolay kolay bisikletin bir parçasının başına birşey gelmez, hea ekleyim bisikletin çalışmasını engelleyen bir durum olması durumunda elmecbur gitmek zorunda kalacaksınız zaten aldığınız yere. araba içinde benim tavsiyem/tercihim araç üstü veya çeki demirine bağlanan taşıyıcılar (tabi biraz maliyetli olabilirler) ama bagaj kapağına takılan taşıyıcılar da büyük rahatlık..

5. mustafa şan

mustafa şan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yok arabaya atmak kolay da artık babamdan araba isteyemem bir gün baba motor lazım dedim attım bagaja motor getirdim sonra baba bisiklet dedim bisiklet getirdim şimdi baba bakım dersem ayıp olacak :D

6. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    İlk bakımı bile kendiniz yapabilirsiniz. Bisiklet basit bir mekanik alet. Forumda sorarak ogrenebilirsiniz.

7. mustafa şan

mustafa şan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:

sizin yorumunuzun etkisiyle bugün ön arka tekeri söktüm sildim falan geri taktım ancak ön disk sürtme yaptı nasıl düzeltebilirim bir sorunum daha arka dişli 8'e geçerken zincir arttı kadroyu çizdi boyası döküldü o zincir atmaması için ne yapabilirim