Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İkilem - Sizce Dağ mı yoksa Şehir/Yol mu almalıyım?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Tayfun.S tarafından paylaşıldı.

1. Tayfun.S

Tayfun.S Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar herkese merhaba,
    Öncelikle foruma çok yeni üye olmuş fakat bir süredir dıiarıdan okuyucu olarak takip eden biri olduğumu söyleyerek söze başlamak istiyorum.
    Bir süredir bir bisiklet almak için araştırmalar yapmaktayım ve bir kaç gün öncesinde salcano city sport 40'ı satın almaya karar vermiştim fakat yaşadığım yer nedeniyle kafamda bazı soru işaretleri mevcut.
    Evimin Belgrad Ormanları'na yakınlığı nedeniyle ve orman içerisindeki bisiklet parkurlarını da düşününce şehir bisikleti ile dağ bisikleti ikilemine düşmüş durumdayım. Bir yandan şehir içinde de bir bisiklet kullanmayı isterken diğer yandan ormandan da faydalanmak istiyorum. Orman içerisindeki genel yolların asfalt olduğunu da düşünürsek şehir bisikleti makul görünüyor ama orman içindeki toprak parkurlarda bu bisiklet kullanılabilir mi?
    Sizin fikirleriniz ve deneyimlerinizle bir karar vermeye çalışacağım. Bir dağ bisikleti mi almalıyım yoksa bir şehir bisikleti alıp onu da orman içeriisnde kullanabilir miyim?
    Şimdiden çok teşekkürler

2. Emre Konuk

Emre Konuk Yeni Üye

Bisiklet:
    Atala
    Seviye:
    zemin çok engebeli değilse toprak parkurda kısaysa bence şehir bisikleti derim asfalta çıktığın an dağ bisikleti ile 1,5 pedal şehir bisikleti 1 pedal :D

3. KaanG

KaanG Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Ormanın gerçekten "arazi" olan kısımlarına girmeyecekseniz (orman içi toprak yollarda kullanacaksanız) city sport 40 (ya da benzer tarz bir hibrid başka bir bisiklet) işinizi görür, hem de asfaltta saf dağ bisikletine göre biraz daha akıcı olur.

4. Y.YILDIRIM

Y.YILDIRIM Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bende bu soruya cevap arıyorum...Fakat benim süreceğim yollar daha hafif koşullar (15 km lik geçme taşlı sahil yolu,çakıl taşları)banada bu konuda yardımcı olursanız sevinirim .

5. Murat.Bagci

Murat.Bagci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    cyclocross -

6. atila özakdağ

atila özakdağ Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    bütçen müsayitse merida cyclocross al derim neden dersen ben oğluma aldım oğlum 35 yaş çünki kadroda değişikler yapabiliyorsun mesela lastikler gibi hem stabilize yol için hem asfalt için hatta ve hatta yarış bisikletine bile dönüştüre bilirsin . merida 300 serisi

7. Tayfun.S

Tayfun.S Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Atila Bey, bütçem 700-800 TL civarında. Bu bütçelere önerdiğiniz bisiklet alınabilir mi emin değilim.

Oktay Volkan bunu beğendi.
  8. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Çok eleştirilmesine rağmen tüketici aslında bu işin çözümünü bulmuştur, slick lastik takıp kilitlediğiniz maşayla yolda, safkan haliyle arazide= MTB. Optimal olduğunu düşündüğüm için öneriyorum ideal olmadığının bilinciyle.

9. bkagan

bkagan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yakınlarda bir orman varsa kesinlikle MTB öneriyorum çünkü ormanın tadını aldığınız zaman şehir içi vız gelir diyebilirim... :) şehir de sürmek için slick lastik takarsınız olur biter.. tabi tercih sizin ne karara varırsanız şimdiden hayırlı olsun....

10. sargonnas

sargonnas Misafir

Bence kim eleştiriyorsa eleştirsin, bende o şekilde kullanıyorum. Takıyorum yol lastiğini kilitliyorum maşayı gidiyorum istediğim yere. Kaliteli aktarıcıları olan kadrosu sağlam maşası hafif dağ bisikleti bir anda şehir bisikletine dönüşebiliyor.
    Mavişehir doğal yaşam parkı arasında kullanacaksanız şehir bisikleti tercihiniz olmalı bence. O yollarda az şehir bisikletleri ile hırpalanmadım :)

11. Enes Şahbaz

Enes Şahbaz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Yani dunya turu yapan gurkan genc kiyi turu yapmis can beydogan bu sekilde kullaniyor.

12. Tayfun.S

Tayfun.S Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkadaşlar değerli yorumlarınız için hepinize tek tek teşekkür ediyorum.Kullanım oranımı üç aşağı bey yukarı düşündüğümde kararım muhtemelen salcano city sport 40 olacak gibi.

Merak ettiği bir konu, bu tip bir bisiklete sonradan kolaylıkla çamurluk vs takılabilmekte midir? Kullanan ya da bilgi sahibi olan arkadaşlar bilgi verirse çok memnun olurum.

13. Alper B.

Alper B. Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ben uzun bir süre araştırdıktan sonra Merida Crossway de karar kıldım. İlk tur sonrası pişmanın diyemem...

14. Y.YILDIRIM

Y.YILDIRIM Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ne kadara aldın acaba ?

15. Alper B.

Alper B. Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Liste fiyatı 960$, ben nakit indirimiyle biraz daha uyguna aldım. Fiyat veremiyeceğim kusura bakmayın.

16. Tayfun.S

Tayfun.S Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar tekrar merhaba,

Yardımlarınızla ve yorumlarınızla bir şehir bisikleti almaya karar verdim. Daha önce de belirttigim gibi Salcano city sports 40 almayı planlıyorum fakat forumda salcano hakkındaki bazı olumsuz yorumları ve deneyimleri okuyunca açıkçası kafam karıştı. 700-800 tl lik bir bütçe için sizlerin önerilerini almak isterim. Salcano hakkında bilgisi, tecrübesi olanlar bilgi verirse çok sevinirim.

17. Simyaci

Simyaci Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba,

Bu konu tam beminde merak ettiğim bir konuydu, yorumlar sonrası 100 TL kadar fazla fiyatı olan Salcano city sport 30 sanki daha iyi bir seçim olur düşüncesindeyim. Sizce city sport 30'mu 40'mı daha iyi? 100 TL fark verip 30 modelini almak daha mantıklı değil mi?

18. Y.YILDIRIM

Y.YILDIRIM Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tabiki daha mantıklı.Biri 24 altus vites diğeri 27 acera arada baya bi fark var 100 tlye değer ztn indirmle 30 u 40 in liste fiyatına alabilirsin