ikidir yama hava kaçırıyor.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Kuzey Ege abi bu eski yav artık kullanmıyom bunu :D

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Bis
6 tane yama 10TL ve 6sida ic lastigin üzerine yapistirilms. Bu yamalarin yerine bir tane yeni ic lastik alinsa daha karli bir is olmazmi?

Unutmayalimki her yama biraz daha balans ayrini bozmaktadir, yama turlarda falan anlik kullanmak icindir.

• Beğen
Tepkiler: UPCycling

UPCycling

Aktif Üye
Tepki
57
İsim
Nusret
Bisiklet
b'Twin
@Murat Cömez
Haklısın abi[emoji106]

Kaang96

Aktif Üye
Tepki
233
İsim
Kaan
Bisiklet
b'Twin
@Bis
Decathlonda satılan 15 liralık 2 adet iç lastiği kullanıyorsanız bi arkadaş yorum olarak yama tutmuyor yazmış.Aynı şekilde bende bu lastik üstünde 3-4 yama harcadım ve kanallar oluştu hava kaçırdı.Başka lastiklerde ise sorun yaşamadım.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
@uguryilmaz144

Çankaya'da Sundu bisiklette olacaktı. Olmasa bile oradaki bisikletçilerde mutlaka vardır.

• Beğen
Tepkiler: uguryilmaz144

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Kendinden yapışkanlı yama kışın iş görsede yazın bu sıcak havalarda adamı pişman eder açma yapar.
Yapıştırıcılı yama her zaman daha uzun ömürlüdür.

• Beğen
Tepkiler: UPCycling

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yama maliyeti iç lastik maliyetini geçmiş bile decathlonda 2 adet iç lastik 15 tl idi bir ara

epsilon91

Daimi Üye
Tepki
372
Dış lastiğin içine yama yapmak gerektiğinde ne ile yapıştırabiliriz solüsyonlu yamalar tutar mı?
Bir de bu solüsyonlu yamaların yapıştırıcısı onu bi kere açıp uzun süre kullanmayınca uçup gidiyor muadili yapıştırıcısı var mı neyle yapıştırabiliriz?

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
@epsilon91 dış lastiğin içini eski iç lastiği kesip onla yamarken ön tekere uhu arka tekere ise dikkatli bir şekilde japon kullanmıştım. Japon hiç sorun çıkarmadı hatta lastiği görseniz bu yolda nasıl gidiyor dersiniz ama hiç patlamadı bile. Uhu ile yapıştırdığımda bir kere patladı sökerken de uhudan kaynaklı sanırım bir kısım dış lastiğin iç yaması geri söküldü. Dış lastiği bu sefer uhu yerine baly ile yapıştırdım sorun çözüldü. Baly yi tavsiye ederim Japon iyi hoşta kaynarcasına bir garipleşiyor yapıştırılınca. Eski lastikti deneyime alet oldu:D

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
@epsilon91 onu malesef bilmiyorum. Bendeki de buyuklerden. Yorumlarda sanki muadil bir marka gormustum belki varsa onun vardir.
Soyle 50 gr lik var
(link)
Soyle de 150 gr
(link)
Bunlardan daha ufagini bulamadim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
en fazla 2 yamada iç lastik kullanırım ,3 'üncü olmaz,yolda yanıma iç lastik alırım ,evde ise iç lastiği onarırım ,
iç lastiği önce şişiririm ,su dolu kovaya sokarım,kabarcık çıkan yeri tesbit ederim,zımpara yaparım ,yapıştırıcı sürerim 2 dakika beklerim,sonra yamayı yapıştırırım,yama yapılan yere ağırlık koyarım (danbıl koyarım )zınba gibi yapışır.

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Girdiğimiz arazilerde sürekli "Deve Dikeni ya da Çoban Çökerten" denen dikenle karşı karşıyayız.
Bu diken çeşidi çelik gibidir ve lastik zırh da kullansanız deler geçer.
Uzun süredir "Slime" patlak önleyici sıvı kullanıyoruz ve lastik patlağını unuttuk diyebiliriz.
Dikenli arazide gezenlere öneririm.