İki teker üstünde Asya

atasoyca

Üye
Tepki
80
Merhaba Dostlar,
Bisiklet ile irandan baslayan turun detaylari asagidaki gibidir;
Dogubeyazit- sinir 35 km
Sinir - Maku 21 km
Maku - Qare zia eddin 90 km
Qare zia eddin - Marand 105 km

Turum buradan tebriz e gecerek devam edecek. Cok fazla internete giremedigim icin guncelleme yapamadim, iran bisiklet turunu tehran'a 30 km mesefe deki sehir olan karaj da tamamladim, toplam 950km yol yaptim, bisiklet ile fotograf cekimi ayni anda cok zor oldugu icin turun Hindistan bolumunu kara yolu ile yapmaya calisacagim.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Scudo

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Tur fotoları ve günlük şeklinde rapor aktarma imkanınız varsa forumdakilerin merakını bir nebze olsun daha fazla gidermiş olucaksınız. Sevgiyle pedallayın ..

irfancan

Forum Demirbaşı
Tepki
659
Fotoğraflar çok güzel di paylaşımınız için çok teşekkürler.Böyle bir tur yaptığınız için sizi kıskanmadım desem yalan olur sizi tebrik ediyorum,inşallah herhangi bir sorun yaşamazsınız,gönlümüz sizinle ,yolunuz açık pedalınız güçlü olsun.

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
kardeş bu güzel gezin ve paylaşımın için teşekkür ederim. Yeni haber ve resimlerini bekliyorum kendine iyi bak pedalına kuvvet. Antalyadan kucak dolusu sevgiler.

Nuri Kongur

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Ümit
cemal bey,
mesajınızı maalesef henüz farkettim, o da ahmet beyin uyarısıyla. kendisinede buradan teşekkürler. iran gezisinin fotoğraflarını görme fırsatı buldum. hakikaten çok güzel kareler yakalamışsınız. eğer fırsat bulurda diğer fotoğraflarıda eklerseniz çok sevinirim.
aslında imkan bulursanız gezinizde gördüğünüz, hayran kaldığınız, şaşırdığınız, sevdiğiniz ya da aman uzak dursun dediğiniz şeylerden bize de bahsederseniz gezi yazıları kültürümüzü de zenginleştirmiş olursunuz. istediğim şeyin zor olduğunun farkındayım ama kırmazsanız buradaki bir çok kişiye de ilham vermiş olursunuz. selamlar

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
Cemal bey harika resimler için çok teşekkürler. Beni bundan 14 yıl önceye götürdü. 17 yılda çektiğim yaklaşık 10.000 karelik dia arşivimi ve 3 nikon birde canon makinelerimi bir yangında kaybettikten sonra ne yazıkki fotoğraf sanatına küstüm ve o günden beri tek kare fotoğraf çekemedim. 17 yılda Türkiyeyi karış karış gezip oluşturduğum mükemmel arşivimin tamamını 10 dakikada kaybedince o üzüntüyle ki hala devam ediyor bir daha elime fotoğraf makinesi alamadım. Şimdi sizin fotoğraflarınızı incelerken o günlere daldım gittim. Fotoğraf çekmek yemek yemek su içmek gibi bir ihtiyaç haline gelmişti bende, fotoğraflarımdan aldığım hazzı başka bir şeyden alamıyordum o güne kadar. Şimdi sizin güzel fotoğraflarınızı incelerken aynı tadı aldım teşekkürler Cemal bey devamını bekliyoruz gezilerin ve fotoğrafların emeğinize sağlık.

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Nepal Fotoğraflarını ilk sayfada görünmesi ve sıralamayı bozmaması için bu mesaja ekliyorum. Fotoğraflarını kullanma izni verdiği için tekrar teşekkürler. Bir belgesel de adam saçını yıllarca yıkammaış ve kendini külle yıkamış.Saçları artık bar bağlamıştı.:)
Cidden bu şansı yakalamak isterdim.Bir nebzede olsa gördük.Emeğine sağlık.
İyi forumlar.

ibrahim Kızılkaya

Daimi Üye
Tepki
1.009
Böylesi bir tur yaptığını Sevgili dostum Ahmet Mumcu'nun mailinden öğrendim.
Gıpte edilecek bir proje bu. Umarım yollarda her fırsatta tur bilgilerini taze taze paylaşırsın bizlerle. Biz de günü gününe ve adım adım izleme olanağı buluruz sizi.
yüreğinize,emeğinize sağlık.Hoşçakalın.

atasoyca

Üye
Tepki
80
Merhaba Dostlar,
Oncelikle gecikmeli yazim icin hepinizden ozur diliyorum, acikcasi internete girmeye cok firsatim olmuyor, firsat buldugunda da teknik sartlar izin vermiyor,
Asya bisiklet turunu katmandu da tamamladim, Iran da Sinir, Maku, Qare Zia eddin, Marand, Tebriz, Bostan Abad, Miyana, Zencan, Abhar, Qazvin sehirleri gecildi, toplam da 970 km yol yapildi, Hindistan da Amritsar, Gurdaspur, Drahamsala, Mcloud Ganj, Mandi, Shimla, Chandigarh, Karnal, Delhi, Mathura, Agra, Gwalior, Jhansi, Chhatarpur, Khajuraho, Satna, Varanasi, Mau, Gorakhpur, Sonauli gecildi, toplamda 2241,5 km yol yapildi, Nepal de ise suana kadar Butwal, Tansen, Walling, pokhara, Damauli, Mugling, Naubise ve Turu Kathmandu da tamamladim, asagida linglerde turdan karaler bulacaksiniz,
Kathmandu dan Namaste
Sevgi ve selamlar

Mehmet Bey Merhaba,
Uzuntunuzu anliyorum desem cok samimi olmayacak, ates dusutugu yeri yakiyor, onemli bir arsivmis hakikaten, ama yinede kusmeyin derim, bende Pokhara da fotograf makinami elimden dusurdum ve malesef kathmandu da fiotograf cekememedim, kismende olsa sizi cok iyi anliyorum, umarim tekrar cekmeye baslarsiniz,
selamlar

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
Cemal bey,
Sizlere öncelikle bir teşekkür borçluyuz.Mecbur değilsiniz aslında bizlerle gezinizi paylaşmağa.Fakat her şeye rağmen bu zahmeti bizim için yapıyor ve paylaşıyorsunuz.Sizin bu emeğinizi ve fedakarlığınızı saygı ile kutluyorum.
Foruma üye olmam sizin gibi bir gezgin içindi.Fakat zaman beni tam bir forum sevdalısı yaptı.Halada öyleyim.Bıraktım yazmayı fakat benimde sevdalı ve sevenlerim oldu bu kez onlar beni bırakmadı.
Velhasıl ne ben bırakabiliyorum ne forum beni.
sizi o kadar iyi anlıyorumki bu yazımı Evrime bir kaç metre mesafeden ve gizli yazıyorum.O şu an kitap okuyor.Senden bahsettik biraz once.Ve yazmaya başladım tüm dostluk çerçevesinde.

Yani demem şu ki sizi anlıyor ve kutluyorum.Gerçekten hepsi bir arada zor mutlaka.Bizim için yaptıklarınızın kat kat fazlasıda sizleri seviyoruz.Azımsanmayacak kadar sevgiliniz var Cemal bey forumda.Yetmezmi?

İyi bayramlar diliyorum ve varsa mutlaka vardır bilgi ve gördüklerinizi bizimle paylaşınız.

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.073
Mustafa Abi.

Arada sirada olsa da sesinizi duymak cok hos. Inanin ki ne kadarda darilsak bisiklete olan askimiz macera tutkumuz, ozgurluk sevdamiz bizi bu sayfalardan koparmayi engelliyor.

Sevgili Cemal,

Sana cok cok tesekkurler. Bizleri bisikletinle illaki o alisilmis batinin suslu vitrinlerine degilde, dogunun gercek harikalar alemlerine goturuyorsun.

Gunes dogudan dogar...

Aslinda daha dejenere olmamis, iliskilerin tamamen maddiyata dayanmadigi bir dunya orasi hatta bizlerde de oyleydi 80'lere kadar. Illaki en iyisi bende olsun, en ustun ve en zengin ben olayim baskalarinin sirtina yuklenerek yukseleyim tutkusunu bize oyle bir asiliyorlarki bu moda maalesef tum dunyayi bir virus gibi sarmakta.

Forumda bir avrupa, amerika adi gecince millet tiklanma ve tesekkur rekoru kiriyor ama sen azda olsa oyle dostluklarin temelini atiyorsunki bu dostluklar sadece sanal alemde degil, bire bir gercek hayatta mutlaka devam ettirilecek saglam dostluklar.

Tum maceraperest turcularin birgun bir araya gelebilmesi umuduyla..

Yolun acik olsun.

atasoyca

Üye
Tepki
80
Mustafa bey Merhaba,
Oncelikle bu geziye cikmamin asil amaci kendi kisisel hedeflerim suphesiz, fakat onemli bir gercek varki butun guzellikler paylasildikca keyfi ve mutlulugu ayri bir lezzette oluyor, suphesiz Evrim cok daha iyi ifade etmistir, ayrica yillarca bu tarz gezileri hep baska ulke sporculari tarafindan yapildigini imrenerek izledim ve hep kendime sordum neden bir Turk boyle bir gezi yapmiyor diye, umuyorum sevgili Ahmet in, Sevgili Evrim in, sevgili Gizem in, ve daha belki bir cok bilmedigim dostumun sayesinde daha fazla Turk Dunyayi dolasarak ulkesini temsil edecek, benim de az da olsa bir katkim olabilirse ne mutlu bana,
Sevgili Ahmet,
Ben cok tesekkur ederim, bana ve bir cok arkadasima ornek olarak bizlere umut verdigin icin, yapiliyor, yapilabiliyor, yeterki istesinler, umuyorum bu dostluklar uzun sure devam edecek ve baska arkadaslara destek olabilecek bir platform olusmasinda katki saglayacak,

Sevgi ve selamlar,
Not: Dilegine gonulden katiliyorum, umarim biz butun dostlari bir araya getirebiliriz :).

aytacaksoy

Daimi Üye
Tepki
384
güzel gezi ve güzel paylaşım,emeklerinize sağlık.Paylaştığınız için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: evrimyigit

Mehmet Sunar

Daimi Üye
Tepki
698
Bisiklet
Giant
Bisikletin arkasindaki bayragimiz beni cok mutlu etti, benim de bir tane var, ama sizinki daha bir güzel ne diyeyim yollar ve ruhunuz bu birlikteligi yitirmesin
yolunuz acik olsun

evrimyigit

Daimi Üye
Tepki
1.565
Cemal Bey merhabalar
Turunuzu buradan turkiyeden izlemek cok keyifli. Bir yandan henuz gormedigim fakat bir gun mutlaka gidecegim yerleri sizin cektiginiz fotograflardan takip etmek, bir yandan da sayenizde yeni tur planları yapıp buradaki hayatimi yeni tur planıma gore duzenlemege calismak beni mutlu ediyor.

turunuzun tayland ile ilgili bolumu icin simdiden heyecanlamaya basladim. oralari birde sizin objektifinizden izlemek essiz bir deneyim olacaktir.

atasoyca

Üye
Tepki
80
Merhaba Evrim,
Hazir firsat gecmisken tekrar tesekkur etmek istiyorum, aslinda Asya turunu sana borcluyum, senin motive edici destegin olmasaydi, muhtemelen bu turu kara yolu ile yapacaktim veya belki de hic yapmayacaktim, tekrar tesekkur ederim, Tayland turu nu bende hizli bir sekilde planlamaya calisacagim, kismet, en keyifli tarafi hedeflerimizin olmasi ve o hedefleri gerceklestirmemiz, sagligimiz ve imkanlarimiz el verdigi surece yolda olmayi urzu ediyorum, senin icinde diliyorum,
Sevgi ve selamlar

Halil Atalay

Forum Bağımlısı
Tepki
576
merhaba cemal bey çok güzel bir tur olmuş ayaklarınıza sağlık bir şeyi dikkatimi çok güzel fotolar çekiyorsunuz galiba aynı zaman da fotoğraf tutkunuzunuz değil mi?

bende fotoğraf çekmeyi seviyorum ve bu kapsamda kendime bir tane nikon d60 aldım ve fotoğraf kursuna yazıldım

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
Cemal bey,
Geziniz devam ediyor değilmi?Yazılanlardan anladıgım kadarı ile sürmesi gerekiyor.Fakat evde babasının getireceği yiyecekleri bekleyen bebeler gibiyiz.Lütfen bizleri unutmayın ve guzel gezi notlarınızı yazabildiğiniz ölçüde bizlerle paylaşırsanız mutlu oluruz.

Unutmayın bir kaç candan yürek sizlerle beraber çarpıyor.

Selamlar,iyi geziler.