Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İki Şehir Bisiklet'i

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında muratt35 tarafından paylaşıldı.

1. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Bütçem öncelikle 700tl.Ben aslında Salcano City Sport 24vs'ye karar vermiştim.Ancak alacağımız gün.Babam bu tarz heryeri açık bisikletler :D Anlamı Görüntü bakımından çamurluk,bağaj felan yok dedi.Bende spor'a başlıcam dedi kendisi 40'ına 2 ay önce bastı :D O nedenle Salcano City Sport "28" olduğumdan tekerlekleri felan çok sırıtıyordu :D Babamda alıcaksan İzmir 5-6 ayı çok yağışlı oluyo.Yağmurdada,gezilerdede kullanabileceğin daha doğrusu alışveriş yaparken yük taşıyacağımız bisiklet al dedi :D Bana'da tipini beğendiği 3 bisiklet gösterdi.Babam son günde kafamı fena karıştırdı.Sizde bir bakında ona göre bi karar verelim 2 gün içinde alalım.

1-(Almayı düşündüğüm) http://www.sundubisiklet.com/urun-detaylari.asp?marka=Salcano&model=CITY SPORT 24 VS (790tl)

2-(Babam'ın tarzı :)- http://www.sedabisiklet.com/2012-sedona-301.html/ (Benimde kafama en çok yatan). (650tl)

3-( Bianhci )http://www.sundubisiklet.com/urun-detaylari.asp?marka=BIANCHI&model=DISCOVERY (Erkek) (728tl)

4-(Kron) http://www.sedabisiklet.com/2012-kron-tourer-21-v.html/ (650tl)

İşte böyle alma arefesinde işler sarpa sardı.Ne olacak bilmiyorum.Babam al biran önce diyo :D 1-2 gün içinde onay verip alıcaz.Bakalım.Sizlerin görüşleri herkezden önemli.Benden,babamdan çok şey biliyorsunuz.Dediğim gibi en iyileri Salcano donanım olarakta.Babam işte 790tl verip +100 tl de Çamurluk,Bağaj,Zil,ışıklandırma,Zincir koruyucu felan almak istemiyor.Herşeyi hazır al diyo.
    Kafam karışık alıcaklarım ortada.Kafam benim donanım+görünüş olarak en çok Sedona'ya yattı.Bianchi'yi eledim gibi birşey zaten.Sırf hemen 1-2km ötemizde satılıyo diye koydum.Yardımlarınız için şimdiden saolun varolun :D

2. yasinduran

yasinduran Kıdemli Üye

Seviye:
    babanın tarzı eğer masraf yapmak istemior ise bence güzel :D

muratt35 bunu beğendi.
  3. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Aynen benim hoşuma giden Sedona 301 bakalım.Bence de babam haklı gibi ama yinede Salcano donanım olarak iyi.Fakat 100 tl lik bisikleti 4 yıl sorunsuz kullanmıştım.600 tl lik zaten süper gider çabuk dağılan birşey değil :D En fazla şehir içinde giderim yazlıkta günde 30-40 km sürerim o kadar.Sedona 301 iyi gibi görünüyor aile için :D

4. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    aman aman babanın tarzı hic hosuma gitmedi:D cok klasik devir degisti artik.hem babanın dedigi bisikletler cok agir klasik .zevkinin icine eder.prototip malzemeler var.camurluk istiyorsa cok hafif istedigin zaman cıkarma özelligi.hem bagaj takma icin protitip cok hafif malzemeler satiliyor.pahali da degil.sundubisiketin kendisi bile hediye edebilir.hem secitign bisikleti bende cok begendim.alternatif o akdar cok varki.mesela dağ bisikletini bile istersen slim teker tak city- tur yapabilrsin istersen arazi degisimi icin kendi tekerlerini takarsin.ısık sistemi-suluk-matara-camurluk-arka bagaj protitip malzemelerdir.babanın sözünü dinleme:D hem babanda sectigin bisikletden daha cok keyif alacak.secitigin bisiklet performansi babanın sectigyle kıyaslanmaz bile.

5. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Abi çok kararsızım hayla ya.

6. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben Sedona'nın tur bisikletlerini seviyorum açıkçası. Kendim 311 kullanıyorum kadro yapısı çok hoşuma gitmişti. 301'inde hoş bir yapısı var. Tabi ki Salcano donanım olarak daha iyi ama Sedona'da ayrı bir kalite hissi verir, servisiyle parçasıyla falan bir sorun yaşamazsın. Bütçeni biraz daha arttırabilirsen 311de alabilirsin ama yok diyorsan 301de asla kötü bisiklet değil.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=102180

Bu konuda daha net fotoğrafları var ;)

7. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
  8. Sait Hislioğlu

Sait Hislioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    dostum nasıl bisikletlere bakıyorsun sen allah aşkına:) profilinde yaşın yazmasa 40-50 yaşlarında birisin sanırdım. Ben sana yaşına uygun, daha sportif olarak MTB önerdim ama sen illa şehir alcam dedin. Tamam ama şehir bisikletlerinin de görünüş olarak en fakir bisiketlerine bakıyorsun. Eminim bunlardan birini alırsan(salcano hariç) ileride pişman olursun. Ben sana bunları öneririm.

http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,4845,OdesisMc

http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,5043,OdesisMc

http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,3831,OdesisM(en iyisi bu)

http://www.bikeandoutdoor.com/?gian...ID=67&Tur_ID=774&part=urun_detay&Urun_ID=8751

http://www.bikeandoutdoor.com/?scot...ID=67&Tur_ID=328&part=urun_detay&Urun_ID=8446

bagaja ıvıra zıvıra para verme bence. Bagaj takıp ne yapacaksın anlamadım, gazete mi dağıtacaksın.

gok bunu beğendi.
  9. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Sait hocam önerdiklerini mümkün değil alamam Salcano bile şüpheli :D Babamla konuşuyoruz öyle diyoki lastikleri büyük çok sırıtıyo anlamıyo işte :D Ne yapıcaksın 40 yaşında sözde geçiremiyorsun :D Bakalım inşallah Salcano olur.

10. İsa Öcel

İsa Öcel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    adam bütçesini belirlemiş, bu önerilerin mantığı nedir ?

11. Mete Can Karahasan

Mete Can Karahasan Üye

Seviye:
    Sundu bisiklette Bianchi Retro var, bence ona da bakabilirsiniz bu bütçeyle. Düz maşa daha hafif olabilir diye tahmin ediyorum.

12. Sait Hislioğlu

Seviye:
    Ben de 3 ay önce bisiklet almadan önce, salcano ng650 lere bakıyodum. En fazla 600 e alırım diyodum. Sirkeciye kron xc250, carraro 419 alırım diye gittik. Ama 1000 tlye carraro daytona aldık. Benim de sponsorum Muratınki gibi Babamdı:) Babayı ikna etmek zor değil, mantıklı açıklamalar yaparak bütçe 1000 tl lere kadar çıkartılabilir. Alacağın bisiklete bagaj takıcaksın, üstüne yük koyacaksın ağırlık yükselecek. Onun için bir kere alacaksan tam alacaksın. Mantıklı iş yapman lazım. Sedona 301 çok düşük bir model, adım gibi eminim sorunlar yaşayacaksın. Babanla tekrar konuş düzgün karar verin 1000-1100 tl lik bir bisiklet alın. 700-800 le arada çok fark da yok. Bence babanı ikna et.

13. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Yok hocam 700 tl tamam dedim.800-900-1000-1100 uzar gider.Her seferinde bir üst çıkıyo.Bende araştırmaya 200 tl lik bisikletlerle başlamıştım.Max bu olsun.Salcano City Sport büyük ihtimal tamamdır benim için.

14. Ahmet A.

Ahmet A. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Salcano çok güzel bir tercih olur. Tabi babanın fikirleri de önemli ama babana gerekli açıklamaları yaparak ikna edebileceğini düşünüyorum.
    Çamurluk,bagaj vs boşuna ağırlık yapar.

15. Ömer Soykan

Ömer Soykan Kıdemli Üye

Seviye:
    Baban bu konuda ısrarcıysa Sedona 301 al, kurtul. Yakından gördüm çok estetik bir yapısı var. Forumda kullananlar da var çok memnunlar.

16. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    http://www.sedabisiklet.com/2012-kron-tourer-21-v.html/ Abi bunun hakkında görüşünüz nedir.Kron sağlam bir marka donanım olarak ta iyi. 620 tl ye bırakabileceklerini söylediler.Babam da okeyledi.Görünüş olarak da çok hoş dedi.Babam resmen Salcano ya hayır diyo :D Bakalım.Ya Kron ya Sedona gibi Sedona'nın çok klasik olduğunu kabul etti babam.Şimdide Kron'a taktı :D Baştan bana karşıydı napıcaksın bisikleti diye şimdi o karar veriyo inanamıyorum ya :D Sizde onaylarsanız Kron'u alıyoruz :D

Bu arada Kron'un Bütün herşeyi ile 13.7 kg olduğunu öğrendim.
    Salcano 14.3 kg. Aradaki fark 150tl.

GÖVDE :7005 ALU GÖVDE

ÖN SÜSPANSİYON :KRONN ALU DÜZ MAŞA

VİTES/FREN KOLU :SHIMAO STEF40

ARKA VİTES :SHIMANO TX35 –21 VİTES

ÖN VİTES :SHIMANO TX50

AYNAKOL :SHIMANO FCM131

ARKA DİŞLİ :SHIMANO TZ21

ZİNCİR :KMC-Z30

FREN SETİ :LOGAN V-FREN

GÖBEK SETİ :MEN JOY

JANTLAR :KRON NEO

LASTİKLER :RUBENA SPORT

GİDON :KRON NEO

BOĞAZ :KRON NEO

SELE BORUSU :KRON NEO

SELE BORUSU KELEPÇE :KRON NEO

SELE :KRON NEO

PEDAL :FP-906

BOĞAZ YATAĞI :CH-918

ELCİK :VELO

PARK AYAĞI :ALUMİNYUM

ÇAMURLUK :pLASTİK

ARKALIK :ALUMİNYUM

FİYAT : 374 $

17. Sait Hislioğlu

Seviye:
    dostum arka attırıcısı tourney olmasın alacağın bisikletin. mümkünü yok seni yarı yolda bırakır o attırıcı. Arka attırıcın en kötü acera olsun. bu kronu alacağına carraro grunge 419 al bin kat daha iyi. o da 620 tl

18. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Tamam hocam saolun önerinizi dikkate alıcam.

19. Çağlar ATMACA

Çağlar ATMACA Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  20. İsa Öcel

İsa Öcel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    resimlerde belli fark ancak özellikleri yanlış yazmışlar biri göbekten vitesti galiba