Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İki Pedalın Farkı Nedir?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında hyigitguney tarafından paylaşıldı.

1. hyigitguney

hyigitguney Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
  2. Cüneyt Y.

Cüneyt Y. Kıdemli Üye

Seviye:
    ürünlerin altlarında yazıyor teknik bilgileri ama kullananlara soruyorsanız bilemem :)

3. Hasan Demiranit

Hasan Demiranit Yeni Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Bildigiğim kadaryla pedallara arasındaki fark birinin dış kafesinin geniş olması. Bu nedenle daha ağır olduğunu tahmin ediyorum. Teknik dökümanlarda bunun dışındaki farklılıklar listenecektir.

4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Ürünlerin altında yazan detay bir tanesi yarış performansı sunuyor diğeri shimanonun trekking guruplarına sunduğu ürün.

Yani yarış için tasarlanmış pedal daha az çamur tutunmasını sağlayacak ve kilitlenmek için pedala bakmanız gerekmeden ayağınızı nasıl bastırırsanız bastırın anında kilitlenmenizi sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.Ayrıca daha hafiftir.Yarış anında ve sert arazi kullanımında sürekli kilitten kurtulup(ayakları yere koyabilmek adına) tekrar kilitlenme durumları yaşandığı için önemli bir durumdur.

Diğer model ise daha dengeli ,kuvvet uygulama alanı daha geniş ama buna karşın daha ağır ,kilitlenmek için pedalın doğru yüzeyini denk getirmeniz gerekecek ve çamur tutunma durumları daha fazla olacak şekildedir.Bununda anlamı acelem yok yarış koşmuyorum doğa ve arazi koşullarında spor maksatlı kullanım yapıyorum ve ağırlık takıntım bulunmuyor diyenler için.Genelde tur bisikletlerine tavsiye edilir.

Osman D., Hasan Demiranit ve hyigitguney bunu beğendi.
  5. ibt1990

ibt1990 Kıdemli Üye

Seviye:
    sadece üstekinin normal ayakkabıyla kulanmak içinde çerçevesi var onun harticinde ikiside aynı

6. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Normal ayakkabı ile rahatsız olursunuz kilitli yüzey batar diğer taraf da düz değil oval her iki yönde de rahatsızlık verir(ayrıca oval taraf kayma yapar).Neye göre böyle yazdınız anlayamadım ama iki pedalı da kullanmadığınız belli.Hatta linklerdeki pedalların özelliklerini de (hemen altlarında yazan)okumuş olsaydınız böyle bir özelliğinin olmadığını görecektiniz.

Onat GÜRSOY bunu beğendi.